MSI finalinin ardından G2 ve Team Liquid basına konuştu

Please log in or register to like posts.
Haberler

Merakla beklanan 2019 MSI finalinde LEC temsilcisi G2 Esports, rakibi LCS temsilcisi Team Liquid’e şans tanımadı ve seriyi 3-0 kazanmayı başardı. Serinin ardından, iki takımın düzenlediği basın toplantısını sizler için çevirdik.

G2 Esports
Fotoğraf: @kenzi131

2019 MSI kupasını kaldırmak nasıl bir duygu?
GrabbZ: Daha çok yol almamız gerekiyor. IG karşısında galibiyet alamadık. Kazandığımız için mutlu olsam da, seri tamamen tek taraflı geçtiğinden dün mutlu olduğum kadar mutlu değilim.
Bugün çok iyi oynadın ve En Değerli Oyuncu ödülünü aldın.
Caps: Çok mutluyum. Başlarda biraz endişeliydin çünkü Mikyx sakattı. Bence herkes çok iyi olduğu için kazandık. GrabbZ’in söylediği gibi, daha çok yol almamız gerekiyor çünkü IG’yi yenemedik. Bir sonraki uluslararası turnuvada intikamımı almak istiyorum.
Mevcut “yaratıcı” metanın önde gelen oyuncularından biri olarak ne söylemek istersin?
Perkz: Tüm orta koridor oyuncularına alt koridora geçmelerini tavsiye ediyorum. (Gülüyor) Nişancı şampiyonlar çok güçlü olmadığı için Cassiopeia, Neeko ve Yasuo gibi nişancı olmayan şampiyonları alt koridorda kullanın. Umarım Kızgın Buhurdanlık’a güçlendirme gelir.
Dünyanın en iyi orta koridor oyuncusu olduğunu düşünüyor musun? Bebek Faker lakabını değiştirmeyi düşünüyor musun?
Caps: Daha en iyi orta koridor oyuncusu olduğumu düşünmüyorum, çok eksiğim var. Lakabıma gelirsek, sanırım Genç Faker olarak değiştirebilirim. Faker’ı yakalayabilmem için, gelecekte peformansımı artırmanın yanında bu performansımı uzun süre boyunca devam ettirmeliyim.
Thresh ve Rakan performansların çok iyiydi. Sakatlığının üstesinden gelmek ve şampiyonluk kupasını kaldırmak nasıl bir duygu?
Mikyx: Bugün hayatımın en iyi serilerinden birini oynadım. Kendime 10 üzerinden 8.5 veriyorum. Ancak IG karşısında galibiyet alamadığımız için tatmin olmuş değilim. Onlarla Dünya Şampiyonası’nda tekrar karşılaşmak ve intikamımı almak istiyorum.
Team Liquid
Fotoğraf: @AshleyKang/Korizon

Bugünkü seriyi nasıl değerlendiriyorsun?
Cain: Bugün iyi performans gösteremedik ve sorumlusunun ben olduğunu düşünüyorum. Oyuncularımının iyi performans gösterememesi çok üzücü oldu. Rift Rivals’ta ve Dünya Şampiyonası’nda daha iyi peformans göstermek için daha organize şekilde çalışmalı ve şampiyon havuzumuzu genişletmeliyiz. Bu konuda MSI’da çok şey öğrendik.
Takımlar arasındaki farkın kapandığını düşünüyorum. Avrupa bölgesi MSI’ı kazandığı için, bu metaya daha iyi ayak uyduranların onlar olduğunu düşünüyorum. Eğer Kuzey Amerika, Avrupa’nın yaratıcı metasını yakalayabilirse ya da kendi metamızı yaratabilirsek, Kuzey Amerika’nın da kazanma şansı olur.
G2’nun bu kadar çabuk kartopu etkisi yakalamasını bekliyor muydun? Takımın sence neden 3-0 kaybetti?
CoreJJ: G2 çok yaratıcı bir takım, onların nasıl oynayacağını tahmin etmek çok zor. Rakibimiz alt koridora odaklandı ve biz de bu tuzağa düştük.
Final hakkındaki düşüncelerin nedir?
Impact: 2013 Dünya Şampiyonası Finali’nin ardından ikinci kez final sahnesine çıkmış oldum. Kaybettiğimiz için sinirim bozuk ancak daha sinir bozucu olan şey çok kolay kaybetmiş olmamız. Serinin ikinci karşılaşmasında oyundaki güçlü yanlarımızı göstermek için bir şansımızın olduğunu düşünmüştüm ama aceleci davrandık ve iyi oynayamadık.
Kaynak: https://www.invenglobal.com/articles/8238/press-conference-tl-cain-corejj-and-impacts-thoughts-on-this-msi
https://www.invenglobal.com/articles/8241/press-conference-interview-with-the-champions-of-the-2019-msi-g2-esports

 

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir