NA LCS'te finalin ilk ismi Cloud9 oldu!

Please log in or register to like posts.
Haberler

Dün oynanan ilk yarı final serisinde Cloud9, ezeli rakibi TSM’i 3-2 geçmeyi başardı. Mutlak favori olarak başladığı seride C9; ilk maçta bu mevsim çokça yapmış oldukları Quinn ve Zilean seçimlerini yapsa da, Bjergsen’in Akali performansına dur diyemedi ve TSM ilk maçta 1-0 öne geçti.
İkinci maçta Cloud9’ın ezici oyununa cevap veremeyen TSM, 26 dakikada mağlup oldu. Üçüncü maçta ise oyun dakika 26’ya kadar çok dengeli giderken, nehirde Blaber’in yakalanması ile Baron Nashor’u alan ve aldığı üstünlük ile hiç geri düşmeyen TSM, oyunu kapatmayı başardı.


Dördüncü maçta orta koridor ve ormancı değişikliğine giden Cloud9, Jensen ve Blaber yerine Goldenglue ve Svenskeren ile oynamayı tercih etti. Goldenglue ve Svenskeren ile farklı bir ivme yakalayan takım istediğini alarak seriyi beşinci maça taşıdı.
Beşinci maçta kazandığı stratejiyi bozmak istemeyen takım, ormancı ve orta koridor tercihini korudu. Makro oyunda öne geçen Cloud9, haritanın her tarafında üstünlük alarak altında ve global görevlerde öne geçti ve oyunu 23 dakikada bitirerek adını finale yazdırmayı başardı.
NA LCS tarihinde 7. defa finale çıkan Cloud9, ilk defa finalde TSM dışında bir takım ile oynayacak. TSM yenilse de hala bölge finallerinden Worlds’e katılma şansı bulunuyor.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir