Nisqy: Bence Bjergsen LCS'in en iyi orta koridor oyuncusu

Please log in or register to like posts.
Haberler

LCS 2019 Bahar Mevsiminin son gününde, Cloud9 Akademi takımı, Clutch Gaming ile karşılaşırken, Yasin “Nisqy” Dinçer maçı taraftarların arasında takip etti. Takım arkadaşları Dennis “Svenskeren” Johnsen ve Eric “Licorice” Ritchie ile maçı takip eden oyuncu; sağlık durumu, LCS’teki orta koridor oyuncuları ve play-off’lar hakkında InvenGlobal ile bir röportaj yaptı.

Nisqy
Seni tekrar sahnede görmek güzeldi Nisqy. Nasıl hissediyorsun?
Sanırım hala iyileşme sürecindeyim. Ölüyor değilim, ağrı hissetmiyorum. Hasta olduğum için, hafta boyunca oyun oynarken odaklanmakta ve olanları fark etmekte zorlanmıştım. Cuma gününe geldiğimde, sanki her şey daha da kötüye gidiyordu. Uyuyamıyordum bile, bütün gece hapşırdım.
Takımım dün çok güzel oynadı. Cumartesi günü oynanan maçta Goldenglue çok iyi bir iş çıkardı ve sahneye çıkmayı da hak ediyordu çünkü hafta boyunca antrenmanlarda dönüşümlü oynamıştık. İkimizin de oynamasından dolayı çok mutluyum ve umarım bugün oynadığımız maçta takımımın benden istediklerini başarmışımdır.
Bugünkü karşılaşma sizin için çok iyi geçti. Tamamen takım savaşına göre yapılmış bir kompozisyona karşı, Taliyah orta koridor ile tüm haritada etkili olabilecek eğlenceli bir kompozisyon kurdunuz. Bize bu maçtaki galibiyet koşullarınızı ve bunları nasıl gerçekleştirdiğinizi açıklar mısın?
Rakipleri tek başlarına yakalamaya odaklıydı. Bizim takımımızda haritanın tamamına ya da bir kısmına ulaşabileceğimiz yetenekler daha fazlaydı, böylece sürekli gerekli yerlerde daha kalabalık olabildik. Öte yandan bizim kompozisyonumuzun erken oyunda avantajı eline alması gerekiyordu ancak üst koridorda aldığımız skor haricinde bunu başaramadık.
Bizim kompozisyonumuzun istediği, olabildiğince hızlı şekilde 6. seviyelere ulaşmamız, baskın atılması en iyi sonuç verecek yere baskın atmamız ve ardından Ejder ya da Vadinin Alameti gibi objektifleri almamızdı. Bu maçta rakibimiz Vadinin Alameti’ni aldı, bu bizim açımızdan biraz garip oldu.
Sen ve Svenskeren, yan koridorlarda skor alma adına etkinizi fazlasıyla hissettirdiniz ancak kuleleri aynı hızda alamadınız. Bunun sebebi neydi?
Rakibimizin kompozisyonuna karşı kuleleri almak bayağı zordu. Orta koridorda rahatça durabilen ve Mistik Atış’la sürekli minyon alabilen bir Ezreal’ları vardı, bu yüzden haritanın diğer noktalarında oyun yapmalıydık. Lissandra ve Aatrox’a sahip olduklarından, yan koridorlara oynamak da kolay olmadı.
Bence daha fazla görüş almalıydık. Bunu maç ilerledikçe yapmaya başladık ve her şey iyi sonuçlandı. Baron’a başlayabilirdik ve devam ederken onları Taliyah’ın Taş Duvarı ile kendimizden uzak tutabilir ya da tuzak kurup düşürebilirdik.
Play-off’lar yaklaşırken çoğu takımın tercih ettiği geleneksel oyun sonu kompozisyonları yerine uygulaması daha zor bir kompozisyon tercih ettiniz. Farklı kompozisyonlar seçme amacınız, kendinizi farklı oyun tarzlarına alıştırmak mı?
Evet ve buna ek olarak geniş şampiyon havuzlarına sahip olmak da önemli. Play-off’lara giderken iki, üç hatta dört farklı tarzda oynayabilmeniz gerekli. Sadece takım savaşına odaklı bir strateji yada 1-3-1 ile yetinemezsiniz. Play-off’lara giden hiçbir takımın sadece takım savaşı odaklı kompozisyonlar kurup, bu maçların hepsini kazanacağını düşündüğünü sanmıyorum. Bu şekilde olmayacak ve biz de kesinlikle farklı şeyler deniyoruz.
Cloud9’ın play-off’taki yerinin kesinleşmesinin ardından, odağınızı bu noktaya mı çevirdiniz?
İkinciliği garantilemek istiyoruz ama bir galibiyet almamızın ardından farklı şeyler denemeye odaklanacağız büyük ihtimalle.
Geçen sefer konuştuğumuzda LCS’in ilk haftasıydı. Geçirdiğin bir mevsimin ardından, Kuzey Amerika’nın orta koridor oyuncuları hakkındaki düşüncelerin nedir?
Gerçekten çok ilginç, oyuncuların hepsi farklı şeyler oynuyorlar. NA orta koridor oyuncularının eksi yönü olarak düşünebileceğim şey gerçekten agresif oynayamamaları. Buna istisna olan iki oyuncu ise Bjergsen ve Jensen; takaslarda size karşılık vermeye çalışan ve sizi düşürecek yönleri bulmaya çalışan sadece onlar. Bunu ben de uygulamaya çalışıyorum çünkü mevsimin başında bunu çok denemiyordum. Aatrox gibi şampiyonları oynarken bu durum farklı çünkü o tarz şampiyonların işe yaraması için koridoru kazanmak zorundasınız.
Bugün çok fazla agresif oynamaya çalıştım ve bunun için çok cezalandırıldım ama şampiyonun ya da kendinizin limitlerini bilerek oynamak önemli bir şey. NA orta koridorlarının eksik tarafı, ya çok fazla güvenli oynuyorlar ya da çok fazla agresif oynayıp, skor veriyorlar.
Crown’da senin gibi LCS’e başka bir bölgeden geldi. Onun oyun tarzı hakkında ne düşünüyorsun?
Bence iyi oynadı ama onun baskısını çok hissettiğimi söyleyemem. Licorice’i bir kere düşürmek dışında çok büyük bir etki yaratamadı ve bunu yapmak çok zor değildi çünkü Licorice baskınlara karşı zayıf bir durumdaydı. Yine de Crown iyi oynadı ve onu düşürmemi engelledi. Bu bölge için ortalamanın üstünde bir orta koridor oyuncusu.
Hasta olduğun için bu röportajı daha fazla uzatmayalım. Play-off’larda karşılaşmak istediğin bir takım var mı ve neden bu takımla karşılaşmak istiyorsun?
Play-off’larda TSM ile oynamak istiyorum. Bence Bjergsen Kuzey Amerika’nın en iyi orta koridor oyuncusu. Ayrıca, son karşılaşmamızda beni ezdi geçti. Ondan intikamımı almak ve onu koridorda yenmek, en azından takımıma faydalı olmak istiyorum.
Kaynak: https://www.invenglobal.com/articles/7879/c9-nisqy-i-want-to-play-tsm-in-playoffs-i-think-bjergsen-is-the-best-mid-laner-in-na

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir