Nisqy: Team Liquid'i yeneceğimizi düşünmüyordum

Please log in or register to like posts.
Haberler

Rift Rivals sırasında problemler yaşayan Cloud9, nişancı pozisyonunda Blaber’ı oynatmak zorunda kalmış ve oyun tarzını da buna göre değiştirmek zorunda kalmıştı. Ardından LCS’in beşinci haftasında Licorice’in sakatlık sebebiyle oynayamayacağı açıklandı. Cloud9’ın orda koridor oyuncusu Yasin “Nisqy” Dinçer, takımın Rift Rivals sürecinde yaşadıkları ve üst koridorda oynayan Kumo’nun performansı hakkında Akshon Esports’a bir röportaj verdi.

Nisqy
(Fotoğraf: Timothy Norris/Riot Games)

Veigar tercihin hakkında konuşarak başlayalım. Neden Corki’ye karşı onu seçtin?
Direkt olarak Corki’ye karşı bir seçim olduğunu düşünmüyorum, takım kompozisyonumuza iyi uyacağını düşündüm. Rakibin düşük menzilli şampiyonları vardı ve hiçbiri kafesimden çıkamazdı. Ezreal ya da ona benzer şampiyonları yoktu, bu yüzden Veigar’ın harika olacağını düşündüm. Ayrıca kitle kontrolüne ihtiyacımız vardı ve Reapered’dan bana Veigar vermesini istedim.
Rift Rivals oynandı ve Cloud9 hastalıklardan dolayı o hafta boyunca bir maç bile kazanamadı. Rift Rivals’a giden süreçte ne yaşandı?
Kısaca söylemek gerekirse, takımda bir kişi hasta oldu ve bu herkese yayıldı. Bunu Rift Rivals’tan bir gün önce fark ettik. Sneaky çok fazla konuşamıyordu, herkes kendini kötü hissediyordu ve hepimiz öksürüyorduk. Rift Rivals öncesinde antrenmanlarımız iyi gitmiyordu ve turnuva başladığında LEC takımlarının çok iyi olduğunu gördük. Karşısında oynamaya alışık olmadığımız şampiyonlar seçiyorlardı. Sneaky sahnede hiç konuşamıyordu.
Sneaky’nin hastalığı çok ilerlediği ve artık oyun oynayamayacak duruma geldiği için Blaber’ı sokmak zorunda kaldık. İnsanlar bizi performansımız için eleştirseler de ben elimizden gelenin en iyisini yaptığımızı düşünüyorum. Alt koridor gittim ve en azından bir galibiyet almaya çalıştık. O noktada artık eğlenmeye çalışıyordum. Bu kadar fazla değişkeni hesaba kattığınızda, o kadar da umurumda olmadı.
LEC’den oyuncuları görmek nasıldı?
Biraz talihsizlik oldu çünkü çok hastaydım ve o sebeple hiç dışarı çıkamadım. Broxah ile dışarı çıkacaktık ama iptal etmek zorunda kaldım.  Onları görmek çok güzeldi çünkü artık onları çok görme fırsatım olmuyor.
Takıma kıyasla sen ne kadar hastaydın?
En kötü durumda olan Sneaky’di. Licorice, ben, Svenskeren ve Zeyzal benzer durumlardaydık. Biz biraz konuşabiliyor ve odaklanabiliyorduk ama iyi performans göstermek çok zordu. Ayrıca garip bir şekilde geceleri uyuyamıyorduk. Bunların üstüne, tüm kadronun orada olmaması da talihsizlik oldu.
Bizim için kötü bir durum oldu. Ben çok üzgündüm çünkü elimizden gelenin en iyisini yapsak bile maç kazanma şansımız yoktu. İnsanlar C9’ın trollediğini ve maç kazanamayacağını söylüyordu ama başka ne yapabilirdik ki? Bizim için çok üzücüydü.
Ne zaman iyi hissetmeye başladınız?
Rift Rivals’tan bir ya da iki gün sonra. Pazartesi günü Sneaky dışında herkes iyi hissetmeye başlamıştı. Tekrar hasta olmak istemediğimiz için bu hafta bizimle kalmadı.
Nerede kalıyordu?
Biz antrenmanlara takım evinden devam ederken o kendi evinden katılıyordu çünkü tekrar hasta olmak istemiyorduk.
Nisqy
(Fotoğraf: Timothy Norris/Riot Games)

Akademi evinde de hastalık var mıydı?
Evet, herkeste vardı. On oyuncuda da. GoldenGlue çok hasta olduğundan ve hastaneye gittiğinden dolayı herhangi bir antrenman ya da ısınma da yapamadık. Sneaky de bizimle değildi, böylece tek bir nişancımız kalmış oldu. Felaket bir haftaydı.
Geçmişte yaşananları da göz önüne alırsak, sence neden Cloud9 sürekli hasta oluyor?
Emin değilim. Sağlıklı kalmak ve hasta olmamak için elimizden geleni yapıyoruz. Artık uygulamamız gereken bazı kurallarımız var. Artık büyük partilere gidemiyoruz ve normalde yıkadığımızdan daha uzun süre ellerimizi yıkamamız gerekiyor. Evin her noktasında el temizleyicilerimiz var, yani hasta olmamak için çok uğraşıyoruz.
O kötü haftanın ardından üst koridorda Kumo ile Team Liquid’i yenmek nasıl hissettirdi?
Dürüst olmam gerekirse, Team Liquid’i yeneceğimizi düşünmüyordum. Antrenmanlar sırasında sürekli farklı şeyler denediğimiz için ne kadar iyi olduğumuz ortaya çıkmadı. Rift Rivals’ta gösterdikleri performans yüzünden Team Liquid’e kıyasla ne kadar iyi olduğumuzu görmek istiyordum. Eğer kendi oyunumuzu oynasak ve agresif olsaydık, Team Liquid’i yine de yenebilirdik. Bunun yerine biz sadece agresif oynadık ve Team Liquid’in yaptığı oyunlar işe yaramadı. Genelde panikliyoruz, ancak bugün her şey yolunda gitti. Bugün iyi hissettik.
Licorice’in bilek sakatlığı ne zaman başladı ve sahneye Kumo’yla çıkmak nasıldı?
Eric sakatlığını Rift Rivals haftasında, hatta ondan bir hafta önce hissetmeye başladı. Rift Rivals başlamadan önceki pazartesi günü, Licorice antrenmanlara katılmak istemedi çünkü canının yanmasını istemiyordu. Tekli dereceli maçlarda da oynayamadığı için tamamen durdu. Onun için çok üzüldüm çünkü Licorice uluslararası etkinliklerde oynamayı çok seviyordu. Ancak onu listeden çıkartamadık çünkü kadroları çoktan yollamıştık, o yüzden maçlarda oynamak zorunda kaldı.
Onu Rift Rivals kadrosundan çıkartıp beşinci hafta maçlarında oynattığımızı hayal edin. Bu harika olurdu. Kumo’nun bu hafta çok iyi performans gösterdiğini düşünüyorum. Onun bundan sonra ana takımın üst koridoru olacağını söyleyemem ancak iki üst koridor oyuncumuzun da çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Licorice herhâlde önümüzdeki hafta dönecektir ama bundan emin değilim. Sanırım üst koridor için bir mücadele olacak.
Kumo LCS seviyesinde bir oyuncu hâline geldi. Buna katılır mısın?
Kumo’nun kendi şampiyonlarını oynarken çok iyi olduğunu düşünüyorum ancak zayıf yanları var. Kumo yetenekli ancak kendini çok geliştirmesi gerek. Şu anda LCS seviyesinde, daha en üst seviyede değil. Eğer böyle performans göstermeye ve çalışmaya devam ederse kısa sürede LCS’te olacaktır.
Geçtiğimiz süreçte yaşananlarla ilgili olarak son bir şey söylemek ister misin?
Emin değilim. Benim için çok garip oldu çünkü herkes bizim hasta olduğumuzu biliyordu. Bununla alakalı resmî bir açıklama yapılmadı ancak herkes bu bilgiye sahipti ve buna rağmen bizi eleştirdiler.
Benim çok umurumda değildi çünkü Rift Rivals’ta elimden geleni yaptım. İzlemesi üzücüydü ancak bizim adımıza iyi şeyler de yaşandı.
Kaynak: https://www.akshonesports.com/article/2019/07/c9-nisqy-on-the-top-lane-situation

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir