League of Legends

padden: “FB bana olgun olmayı ve kendimi kontrol edebilmeyi öğretti.”

Sezonun sona ermesi ve kontratların bitmesiyle 1907 Fenerbahçe kadrosundan ayrılan 5 oyuncudan biri olan Ege Acar “padden” Koparal ile 1907 Fenerbahçe dönemini ve geleceği konuştuk.

padden

padden

1907 Fenerbahçe serüvenini kısaca bir özetler misin? Sana neler kattı, neler götürdü?

padden: 1907 Fenerbahçe serüvenim mutlulukla, sevinçle, hırsla ve bazen de hayal kırıklıklarıyla geçen 2 güzel seneydi. Bana bir sürü şey kattı açıkçası. Takıma ilk geldiğimde her şeye sinirlenen, duygularıyla hareket eden mızmız bir çocuk gibiydim. Bu macera bana en başta bana olgun olmayı ve kendimi kontrol edebilmeyi öğretti. Bir şey götürdüğü söylenemez.

Frozen’ın ve Thaldrin’in bu konuda açıklamaları oldu, FB’nin neden beklenen başarıyı sağlayamadığını bir de sendne dinleyebilir miyiz?

padden: Frozen ve Thaldrin’in dediği her cümle doğru, hatta eksik yerleri de var. Sebep tabii ki sadece Move değil, ondan önce takım içinde bir sürü olay oldu, lig içinde oynadığımız çoğu maçı kazanmak için oynamayan insanlar vardı.

Böyle şeylerin olması gerçekten çok üzücü bu olaylara rağmen ben her seferinde kazanabileceğimize inandım ama insanların her gün “Zaten kazanamayacağız, yenilip eve gidelim.” şeklindeki cümleleri ve tavırlarını görünce insanın hevesi kırılıyor biraz.

FB döneminde kendi performansını nasıl buldun? En iyi dönemin hangisiydi?

padden: İlk geldiğimde takımı ileri seviyeye taşıyabileceğimi biliyordum. Kötü bir geçmişim vardı ve sadece kendimi geliştirmeye odaklanmıştım. İlk mevsim çok iyi geçmese de yaz mevsiminde daha fazla çalışıp bütün eksiklerimi gidermeye çalıştım.

Worlds döneminde hayatımın oyunlarını oynadığımı söyleyebilirim. 2018 Sezonu’na gelecek olursak, bir başarımız olmasa da bu sezon geçen senekinden çok daha iyi oynadığımı söyleyebilirim. Kore bootcamp’inden sonra kendimi seviye atlamış ve oyunu öğrenmiş hissediyordum.

Worlds 2018’de Thaldrin, Japone ve padden yan yana

FB taraftarı tarafından kimi zaman övülen ama çoğunlukla eleştirilen oyuncuydun, bu seni nasıl etkiledi?

padden: İlk başlarda çok fazla takıyordum sosyal medyayı. Hatta birçok kez hesaplarımı kapatıp uzaklaşmayı denedim ama onsuz da olmadığını fark edip geri döndüm. Takımda sevilen oyuncular varken suç genelde en az popülariteye sahip birkaç kişiye atılır.

Oyunu bilmeyen ve beni sevmeyen insanlar sürekli üzerime geldi. Hakaretler, aileye küfürler, ölüm tehditleri gibi birçok şey aldım fakat yılmadım. İnsanlar hiçbir zaman “büyük resme” bakmadılar ve suçlu hep ben oldum.

Eleştirilerin haklı olduğunu düşünüyor musun?

padden: Kötü oynadığım zaman eleştirilerin haklı olduğunu düşünüyorum tabii ki. Kötü oynadığımı düşünüyorsam zaten sesimi çıkarmam ve alınmam genelde. O gün iyi oynayıp da hala bana laf geliyorsa o zaman sinirlenebiliyordum evet.

Örnek vermek istiyorum; ligdeki bir SUP maçında 17-2 gibi bir skorla yenilmiştik. Maçı 0-0-0 bitirmiştim ve oyundaki en yüksek hasarı vermiştim fakat bu maçtan sonra linç yemiştim çok saçma bir şekilde. Bunun gibi olaylar olunca “haksız eleştiri” oluyor.

Yeni sezonda FB ile yollarınız ayrıldı, FB’nin planları mı farklıydı yoksa beklentiler mi uyuşmadı?

padden: FB’nin aklında ne vardı çok bilmiyorum fakat Frozen’ı takımda tutamadılar, Berke de oyunu bıraktı. Bu olaylar gerçekleşince tamamen farklı bir yapılandırmaya, genç bir kadroya gitmek istediler sanırım.

2019 ve ilerisi için seni neler bekliyor? Bir kere TBF kazandın bu başarıyı yeniden elde etmek için hırslı mısın?

padden: 2019 ve ilerisi için şu an bir şey söyleyemeyeceğim. Oynadığım süre boyunca en yükseğe ulaşmak için çok çalıştım. Bunu beni tanıyan ve aynı takımda oynamış insanlar bilir. Her zaman TBF’de oynayabilmek için en hırslı şekilde ne gerekiyorsa yaptım ve yine bunun için gereken her şeyi yapacağım.

 

Görüşünü belirt

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler

To Top