Raes: Bunca zaman sonra OPL şampiyonu olmak MSI’ın iptali ile birlikte acı bir tat bırakıyor.

Please log in or register to like posts.
Haberler

OPL şampiyonu Legacy Esports’un nişancısı Raes ile bir röportaj gerçekleştirdik. 

1- Yaklaşık 4 yıl boyunca Chiefs forması giydikten sonra bu mevsim Legacy Esports’a transfer oldun. Chiefs’ten ayrıldıktan sonra nasıl hissettin?

Raes: En sonunda başka bir takıma katılmaya karar verdiğimde Chiefs’te geçirdiğim süre boyunca sadece bir unvan kazanabilmiş olmak beni pişman hissettiriyordu çünkü Chiefs ile bu kadar uzun süre kalmamın sebebi organizasyon ve kendim için başarılı olmaktı. 

2- Bu yıl mevsim başında Legacy Esports 3 çaylak oyuncuya sahipti. Uzun süre boyunca oldukça tecrübeli oyuncularla oynadıktan sonra onlarla oynadın. Çaylak ve veteran bir takımla oynamanın farkları neler?

Raes: Birden fazla çaylağa sahip bir kadro veteran bir kadroyla oynamaya kıyasla kağıt üstünde potansiyeli daha yüksek, antrenman yaptıkça güçlenecek bir takım olacağınızı gösteren bir avantaj ortaya çıkarıyor. Genellikle çaylaklar gelişime daha çok açık ve oyun içi ile seçim ekranında daha az inatçılar. Daha tecrübeli kadro fikir ayrılıkları ile tartışmaları daha iyi yönetebilir, daha olgun ve etkili eleştirilerde bulunabilir ve konu sahne performansı olduğunda onlardan ne beklediğinizi bilirsiniz. Kesinlikle veteran oyuncularla çaylak oyuncuların birlikte bulunduğu bir takım oluşturmanın takım oluşturmakta en iyi yol olduğunu düşünüyorum. 

3- Uzun bir aradan sonra OPL şampiyonluğuna ulaştın. Bu nasıl hissettiriyor? 

Raes: Bunca zaman sonra OPL şampiyonu olmak MSI’ın iptali, OPL’den LCS ve LEC’ye göç ile birlikte kesinlikle ağızda bitter tadı veren acı bir tat bırakıyor. Transferler sonuç olarak tüm ligi daha zayıf hale getiriyor ve bu bende diğerlerinden daha çok çalıştığım için değil ligin geri kalanının kötü olduğu için kazandığım gibi kötü düşünceler oluşturuyor.

4- 8. haftadan sonra OPL diğer ligler gibi online olarak oynanmaya başladı. Online maçlar seni ve oyuncuları nasıl etkiledi?

Raes: Riot stüdyosundan evde oynamaya geçiş süreci takımımız için çok kolaydı, ev ortamı rahatlamamızı ve daha sakin olmamızı sağladı, bu da online oynarken offline oynadığımızdan daha iyi oynamamızı sağladı.

5- Chiefs ile sezon boyunca yoğun bir rekabet hâlindeydiniz. Onlara karşı oynadığınız play-off maçlarında takım olarak bu kadar üstün bir performans bekliyor muydun?

Raes: Chief’e karşı gösterdiğimiz performans beni şaşırtmadı, bunca yıl oynadıktan sonra kolaylıkla söyleyebilirim ki doğrusal hızda artarak play-offlarda en üst seviveye ulaşan, hiçbir şey ters gitmediği sürece bizi şampiyonluğa ulaştıracak bir gelişimimiz vardı. Koç ekibimizin bu durumda etkisi büyüktü ve bu etki mevsim boyunca kendisini gösterdi.

6- Dire Wolves; ORDER ve Chiefs’e karşı play-offlarda sürpriz seriler kazanarak finale kaldı. Sen ve takımın onlar için nasıl hazırlandınız?

Raes: Herhangi bir takım için nasıl hazırlanıyorsak Dire Wolves için de aynı şekilde hazırlandık. Seviye 1 veya oyunun ilerleyen dönemlerinde kullanabileceğimiz eğilimleri var mı görebilmek için onları izledik, ayrıca takımımız antrenmanlarda neye hazırlık yapacağımız ve maç günü yapacağımız yasaklamalara ve seçimlere hazırlanmak için birden fazla yasaklama/seçim ekranı toplantısı gerçekleştirdi. 

7- Başta Tally geçiçi bir değişiklikmiş gibi görünüyordu ama takımına çok iyi uyum sağladı. Onun hakkında ne düşünüyorsun?

Raes:  Tally ile zaten 2 haftadır beraber oynuyorduk, sonuçlarımızı gördükten sonra oyuncular ve destek ekibimiz Tally’i mevsimin geri kalanı için takımda tutmayı kararlaştırdılar. Çünkü zaten mevsimin 3’te 2’si tamamlanmıştı ve geleneksel bir orta koridoru takıma getirip etrafında sinerji oluşturmaya değmeyecekti. 

8- MSI’ın düzenlenmeyecek olması seni ve takımını nasıl etkiliyor?

Raes: MSI’ın yokluğu beni diğer mevsimi kazanıp sonunda Worlds’e gidebilmek için daha istekli hale getiriyor, takımın diğer kalanını nasıl etkilediği konusunda emin değilim.

9- Bu sezon OPL birçok yıldız oyuncusunu kaybetti. Sence bu ligin seviyesini nasıl etkiledi?

Raes: Farklı rollerden üst seviye birçok oyuncunun ligden ayrılmasıyla birlikte ligin genel olarak gücü olduğundan küçük görünüyor ama takımımızın bu yıl oldukça geliştiğine inanıyorum. Kesinlikle diğer splitlerde OPL’i kazanmış diğer kadrolar arasında farklı bir yerdeyiz. 

10- Bu yıl OPL’den diğer liglere transfer olabilecek potansiyele kimler sahip? 

Raes: Ligimizde oynayıp takımımdaki oyuncular dışında diğer liglerdeki bir takımın yabancı oyuncu slotunu kesinlikle hak edeceğini düşündüğüm isim Katsurii. 

İfade İle Yorumla

1
2
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir