League of Legends

Revanche: Hayalim Worlds’te çeyrek final görmek

Geçtiğimiz günlerde yayımladığımız makalenin ardından ufak olayların çıkmasıyla Esporin ve Revanche arasında bir gerginlik olduğu düşünenlerin aklındaki soru işaretlerini gidermek adına ligimizin veteran oyuncularından Hakan “Revanche” İşlek ile röportaj gerçekleştirdik.

Çok uzun zamandır sahnedesin, en çok emek veren oyunculardan birisin ama hem çok rol değiştirdiğin hem de çok takım değiştirdiğin için olumsuz tepkiler alıyorsun, biraz kendini anlatır mısın senin gözünde durum nasıl?

Revanche, tutkusuyla bilinen bir oyuncu

Revanche: Aslında ilk başlarda çok üzülüyordum ve oyunumu da etkiliyordu. Sonrasında “İnsanlar hiçbir zaman memnun olmuyor, onlar nasıl istiyorsa ona göre davranayım” diyerek kendimce “Relegate kralı”, “Kötü oyuncu”, “Düşüyoruz”, “Ah relegate olamadım” gibi espriler yapmaya başladım ve insanlar artık bana kötü ithamlarda bulunmak yerine gülmeye başladı. Ama arada duygusal olarak etkilenip tepkiler verebiliyorum çünkü gerçekten öyle olduğunu düşünen benim sarkastik tarafımı göremeyen insanlar beni duygusal olarak etkileyebiliyor.

 

Şu an kendini oyuncu olarak nerede görüyorsun? Bir destek sıralamasından ziyade sen nasıl bir destek oyuncususun ve bir takıma neler katabilirsin?

Revanche: Bir destek olarak şu anda deneyimli, neşeli ve gerektiğinde takımda sorumluluk alabilecek durumda görüyorum ve bunların bir takıma katabileceğim en önemli değerlerin başında geldiğini düşünüyorum.

 

Bir destek oyuncusu olarak geçtiğimiz mevsim ortalamanın üstünde bir oyun oynadığını ve takımınla başarılı bir seneyi geride bıraktığını söyleyebiliriz. Bir sonraki hedefin ne?

Revanche: Bir sonraki hedefim, eğer ileride bir takımla anlaşabilirsem tabii ki de başarılı olmak. 24 yaşındayım, başarı elde edebilmek için boşa harcayacak zamanım yok. Dünya Şampiyonası’nda çeyrek final görebilmek ve bireysel olarak kendimi kanıtlayabilmek istiyorum.

Bu sene aldığın teklifler oldu mu? Teklifler seni mutlu etti mi?

Revanche: Aldığım teklifler beni mutlu etmedi, bu konuda detaylı konuşmak istemiyorum.

 

PROFESYONEL OYUNCULUĞA 1 MEVSİM ARA

 

Profesyonel oyunculuğa 1 mevsim ara verdiğini açıkladın, bunun sebebi neydi?

Revanche: Bir mevsim ara vermeye karar verdim çünkü geçtiğimiz çeyrek finalde yaşadıklarım yüzünden henüz kendimi hazır hissetmiyorum. Aslında teklifler beni mutlu etmese de aralarında kabul edebileceklerim vardı, ancak mental sağlığımı tam olarak oturtamadığım için bu riski almak istemedim. Şimdilik eğlenceli yayınlar yaparak boş zamanlarımda da try hard SoloQ oynayacağım.

Lige gelen partnerlik sisteminin neleri değiştireceğini düşünüyorsun?

Revanche: Partnerlik sistemi tamamen takım sahiplerini rahatlattı sanırım. Orta seviye veteran oyuncuları eskiden ligde kalabilmek için oynatmak zorundalardı, şimdi düşme olmadığı için oyunculara para vermek zorunda değiller, yeni gelen nesile şans diliyorum şimdiden 🙂

Wolf Türkiye’ye geldi, bir destek oyuncusu olarak sen Wolf hakkında neler düşünüyorsun?

Revanche: Hemen SnowFlower > Wolf diyeyim ama Wolf eğer takımda lider konuma gelip oyun içinde yönlendirebilirse uluslararası alanda SuperMassive’in Zeitnot ile birlikte çok daha güçlü bir takım olacağını düşünüyorum.

 

Son olarak, geçtiğimiz gün yayımladığımız listeye yayınında tepki gösterdin, tabii ki bizim amacımız da seni kötü göstermek değildi, okuyucularımızın da anlaması için olay açıklığa kavuşturabilir misin?

Revanche: Chris ile samimiyetimiz olduğu için biraz alaycı bir şekilde tepki göstermiştim. Sonrasında Bo5 serilerin hepsini kaybedip lig düştüğümüz zamanı izlediğimde duygusal bir moda girip emeklerimi ve şanssızlığımı görünce sitem ettim. Tabii bu sitem tam olarak Esporin’in paylaştığı haberle aynı zamana denk gelince sitemimin sebebinin Esporin olduğu düşünüldü. Chris’e ve Esporin’e hakaret etmeyin artık lütfen, arada çıkışsam da seviyorum hepinizi <3

 

Bu makaledeki fotoğrafların tüm hakları Riot Games’e aittir.

1 Yorum

1 Comment

  1. Alper

    11 Aralık 2018 at 19:59

    Acaba 1 mevsim ara mı verdi yoksa 1 teklif bile gelmedi mi?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler

To Top