League of Legends

Rogu yayında eski takımlarını anlattı

Son olarak Team Aurora’da oynayıp profesyonel oyunculuğu bırakan ve yayıncılığa başlayan Rogu, yayınında OyunHizmetleri, Galakticos ve Team Aurora hakkında konuştu.

OHM dönemi

– Kanani yetim bir arkadaşımızdı, Almanya’dan gelmişti annesi babası yoktu. Takım sahibimiz Kanani ile tartışırken, İngilizcesi yeterli olmadığı için Immortoru çevirmenlik yapıyordu. O sırada takım sahibimiz çeviriyi yanlış anlamış ve Kanani kendi söylediği şeye hayır hayır dediği için omzuna 2 kere vurmuş. Çocuk da korkmuş şaşırmış ve ağlamış. Düşünsene ailen yok yetimsin işin için atlayıp Türkiye’ye geliyorsun ve adam sana şiddet uyguluyor. Adamın zaten durumu yoktu üstelik 7. olduğu için parasını kesmişlerdi. Kanani’nin sağda solda bu olayı yabancı arkadaşlarına anlattığını duyan takım sahibimiz, başına bir olay gelmesin diye Kanani’yi uçak biletini almamak ile tehdit edip bizle gülümseyerek bir fotoğraf çektir demiş.

– Kanani Almanya’ya döndüğünde Reddit’te bir gönderi açtı ve bu olay bayağı konuşuldu.

– Kanani Almanya’da takım bulamadı ve Türkiye’de oynaması gerekti. Türkiye’de bir takım ile anlaştı ama OHM ile sözleşmesi olduğu için başka bir takımda oynayamıyordu. Takım sahibimiz Kanani’ye sen bütün suçu üzerine alırsan yalan söyledim şaka yaptım tarzı bir gönderi oluşturursan sözleşmeni feshederiz dedi. Kanani böyle bir gönderi açtı ve tekrar Türkiye’de oynadı.

Rogu, Team Aurora formasıyla

Rogu, Team Aurora formasıyla

GALAKTICOS dönemi

– Galakticos beni saat gece 1’de takımdan attıkları yetmezmiş gibi evden de attı.

– Galakticos dönemi ben League of Legends oynamıyordum çünkü takımda koçumuz dışında hiç kimse işini düzgün yapmıyordu.

– Gece 12.30 gibi takım sahibimizin sağ kolu eve gelip takımdan atıldın dedi. Nedenini sorduğumda ne bileyim ya takım sahibine sor dedi. Aslında biliyordu da benle konuşmaya yüzleri yoktu.

– k0u denen arkadaş ilk mevsim ligin en iyi ormancısıydı, Galakticos gibi kadrosu zayıf bir takımı ligde tek başına tutmuştu. İkinci mevsim k0u’ya tekrar teklif yaptıklarında takımın kadrosunu sormadan daha fazla para istedi. Lig başlamadan 1 ay önce troll’lemeye başladı ve takımdaki herkes kanser olmaya başlamıştı. Scrim’lerde seçim yasaklama ekranında biz ban pick konuşurken adam PUBG oynuyordu. Ben 1 ay dayandım 2 ay dayandım en sonunda çıldırdım ve bu adamı takımdan atmazsanız hafta sonu oynamayacağım dedim. Takımdaki herkes aynı şeyi düşünüyordu ama takım menajerimiz takım sahibi ile iletişim kurmaktan acizdi. Takım sahibimizin olayların hiçbirinden haberi yokmuş evdeki herkes mutlu sanıyormuş.

– Takım sahibimize k0u veya mean’i değiştirmesi gerektiğini söyledim. Çünkü takım çok kötü yere gidiyordu ve adam beni umursamadı. Takım kötüye gidince bunları ben ona daha önce söylediğim için adam beni cezalandırdı.

– Takımdan atılma haberini alınca hala evde kalacağımı sanıyordum ama bu düşüncem 15 saniye falan sürdü. Adam yanıma gelip “Yeni bir destek oyuncusu aldık, sabah gelecek. Sabaha kadar eşyalarını toplayıp evden gidebilir misin?” dedi.

– Takım menajeri ile beni bu şekilde takımdan attıysanız benim sözleşmemi feshetmeniz lazımdı dedim ve 1 gün sonra sözleşmemi feshettiler.

– O sıra SuperMassive Tolerant’tan memnun değildi ve bana teklif yaptılar ve SuperMassive’e transfer oldum.

– SuperMassive ortamı çok güzeldi herkes Türk’tü ve herkes çok iyi anlaşıyordu.

Rogu'nun Galakticos dönemi

Rogu’nun Galakticos dönemi

TEAM Aurora dönemi

– Wisdom önceki mevsim Aurora’da oynarken ligin en iyi ormancısı seçilmişti. Yarı finalde SuperMassive karşısında Stomaged’i 4 oyunun 3’ünde 2 level’da kesmişti. Stomaged de iyiydi ama Wisdom tam bir üst seviye oyuncusuydu. Takım ile sözleşme yenilerken kadroyu sormadan sadece ne kadar para kazanacağını sordu, adamın umrunda olan şey başarı değil kazanacağı paraydı.

– Wisdom bize Pilot’ı önerdi ve Pilot bize gelmek istiyordu ama biz Pilot’ı almak istemedik.

– Rain Türkiye’ye ilk geldiğinde havalimanında çantanı taşıyabilir miyim diye sordum adam benle dönüp tek bir kelime bile konuşmadı. Adam “Hello, Yes, No” gibi basit kelimeleri bile bilmiyordu.

– Wisdom başta ilk orta koridora daha sonra üst koridora tilt oldu, sonra kendi kankası Rain’e tilt oldu, bana tilt oldu ve en son hepimiz koça tilt olduk.

– Wisdom “Evde neden yemek yok? Evde neden su yok?” yedek oyuncumuz Leyl-ü Nehar’a “Bu adam neden bu evde duruyor, görevi ne?” diyip saçma sapan şeyleri sorguluyordu.

– En son Wisdom takımdaki herkese saygısızlık yaptı, ben bağırıp çağırdım “Bu çocuk böyle saygısızlık yapmaya devam ederse kafasını monitöre sokarım” dedim. Aslında yapacağımdan değil ama gerçekten çok sinirlenmiştim ve günah keçisi ilan edildim. Ben yedeğe çekildim ve koçumuzu da takımdan attık.

– Yedeğe çekildikten sonra bana 9 gün bilgisayar verilmedi. 9 gün boyunca sosyal medyada takılıp telefon oyunları falan oynadım. En sonunda patlayıp boş boş oturacaksam uçak biletimi alın eve gideyim dedim de bana bilgisayar topladılar.

– O 9 gün içersinde bir takım benle ilgileniyordu. Benim takım sahibine borcum vardı aileme para göndermek için borç almıştım. Takım sahibine “Bu borç işini ne yapacağız? Beni yedeğe çektiniz, önümü kesmeyin oynayıp kara kazanayım.” dedim. Takım sahibimiz bana “Senin niye önüne geçeyim, borcunu öde, git keyfine bak.” dedi. Ben bana teklif yapan takıma “Benim borcumu ödeyin, daha az para kazanayım.” dedim. Ama bana teklif yapan takımdan 50 bin TL para istemişler. Beni isteyen takıma “Bana 50 bin TL para vermeyin, değmez.” dedim.

– Bu sırada bana tekli oda verdiler tek başıma tekli dereceli oynuyordum. Çok hırslanmıştım nasıl yerimi kaybettiysem tekrar yerimi kazanmalıyım dedim ve Challenger 600 puana kastım. Bu sırada Farfetch takımımızı kanser etti ve beni tekrar denediler ve benim tekrar iyi oynadığıma ikna oldular.

Rogu

Rogu

– Bana “Hayatından hangi zamanı silmek istersin?” diye sorsalar ben direkt 2018 Yaz Mevsimi’ni seçerdim.

– Rain Türkiye’ye gelmiş mekanikleri en iyi oyuncu olabilir. Adam Türkiye’ye geldi ve direkt 1 haftada 1000 puan kastı. Adam SoloQ’da off role king’di resmen, her koridoru kendi takım arkadaşlarından daha iyi oynuyordu. Adamın en kötü oynadığı rol kendi rolüydü. Nişancı rolü takımına bağlı bir rol olduğu için adam harcandı.

– Lig bitti, ara sezonda evde kadın yok, ev temizlenmiyor, evde su yok. Her şeyi evde kalan oyuncular kendi cebinden ödüyordu. Takımın umrunda değildi, takımın ligde kalması yeterliydi. 1 ay boyunca bana takımda mıyım değil miyim bilgi verilmedi. Takım sahibimiz “Bu oyuncunun bende sözleşmesi var, başka bir oyuncuya teklif yapayım, eğer olmazsa sözleşmeli olan oyuncuyla devam ederim.” diye düşünüyordu.

 

2 Yorum

2 Comments

 1. Barış Özcan

  30 Aralık 2018 at 16:56

  Olm bu boşta olan esporculardan bi takım kurulsa iyi sonuçlar alır aslında 🙂
  ama o takımı kim kurcak 🙁

 2. memcük fanboy

  2 Ocak 2019 at 04:49

  Bunlar anlatabildikleri. Bir de anlatamadıkları var ama çok oyuncunun ayağı kayar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler

To Top