Rookie: Bu noktaya gelene kadar çok yorulduk

Please log in or register to like posts.
Haberler

Bugün oynanan LPL 2019 Bahar Mevsimi Finali’nde JD Gaming ile karşılaşan Invictus Gaming, rakibini 3-0 ile geçerek tarihindeki ilk lig şampiyonluğunu kazanmış oldu. Son Dünya Şampiyonu’nun maç sonunda verdiği röportajı sizler için çevirdik.
Invictus Gaming
Üçüncü karşılaşmada Draven’ı tercih ettin. O an neler hissettin ve maçın ardından performansın hakkında ne düşündün?
Jackeylove: Aslında şampiyonu sadece göstermek istiyordum ancak sonra bu karşılaşmayı kaybetsek bile serinin devam edeceğini düşündüm. O yüzden denemek istedim. Draven, Kai’Sa’ya karşı iyi bir tercih, o yüzden iyi sonuç aldık.
Herkesin uyumu çok iyiydi. İletişiminiz genelde nasıl oluyor? Takımda kararları kim veriyor?
Rookie: Herkes kararları birlikte veriyor. Bir kişinin öne çıkıp karar verdiği hiçbir pozisyon olmadı. Eğer birinin aklında bir fikir varsa, bunu herkesle paylaşıyor. Önemli olan bizim birlikte o konuda nasıl hissettiğimiz. Bir kişinin öne çıkması gibi bir durum yok.
Üçüncü karşılaşmada tempo nispeten yavaştı ve bazen fazla rahatladığınızı gördük. Serinin üçüncü karşılaşması olduğunuz için rehavet mi çöktü?
Rookie: Bir dereceye kadar, evet. Ancak bu bizim değiştirmemiz ve geliştirmemiz gereken bir konu. Erken oyunumuz üçüncü karşılaşmada sorunsuz geçti, alt koridorumuz avantajı eline aldı. Bunlardan dolayı takım çok heyecanlandı ve neredeyse kaybediyorduk.
MSI’da kazanırsan, LPL’de Grand Slam yapan ilk oyuncu olacaksın. Bu konuda ne düşünüyorsun?
Rookie: Şanslıysam bunu göreceğiz. Eğer o yolda yürürsem, bunun sebebi takım arkadaşlarımın yeterince çalışması sayesinde olacaktır kesinlikle. Tabii, ben de biraz övgüyü hak etmiş olurum. Ancak bu yıl düzenlenecek MSI öncesinde herkes çok yorgun. Dinlenecek çok az zamanımız oldu ve takvim çok kısa. Bugünkü finallerin ardından birçok fotoğraf çekimi planlanmış durumda, yani çok fazla tatilimiz olmayacak. Herkes elinden gelenin en iyisini yapacak. MSI’da kendi oyunumuzu oynamaya çalışacağız.
Bugünkü seriden önce 3-0 kazanacağınızı düşünüyor muydunuz? JDG’nin performansını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Koç Kim: İlk maçı kazanırsak seriyi 3-0 ya da 3-1 kazanacağımızı düşünüyordum. Buraya ulaşmak için çok maç yaptılar, böylece onların oyun anlayışına göre uygun Seçim/Yasaklama hazırlıklarımızı yapabildik.
JDG’nin üçüncü karşılaşmada büyük bir avantajı vardı. Nasıl geri gelebildiniz?
Rookie: O karşılaşma benim açımdan zordu. Erken oyunda hedef alınmak beni zorladı. Oyunun geneline baktığımız zaman, oyun boyunca sıkıntı çektim. Ancak takım arkadaşlarımın geç aşamaya geçişlerinin çok iyi olacağını görünce, oyunu geç aşamaya taşıyabileceğimi ve mücadele edebileceğimi hissettim. Orta oyuna geldiğimiz zaman, onlar bizim kulelerimize oynarken güzel bir takım savaşı başlattık. Vladimir öne çıktı. Sonrasında da JDG panik yaptı. Kendi tempolarını bulamadılar, böylece onları hazırlıksız yakaladık ve maçı kazanacak şansı bulduk. Genel olarak konuşmak gerekirse, bayağı zordu.
Rookie
Daha önce LPL şampiyonluğu kazanmak istediğini söylemiştin. Bunu başardıktan sonraki düşüncelerin nedir?
Rookie: Bu sabah uyandığımda bu soru hakkında düşündüm. Şampiyonluğu kazanmak bana nasıl hissettirecekti? Geçen seferki gibi ağlayacak mıydım? Ancak sonunda, belki de üçüncü karşılaşmada iyi oynamadığım için çok şey hissetmedim. Belki MSI’da oynadıktan sonra gerçekten hissederim. Ayrıca bugün takımımızın gerçek gücünü gördük. Artık tek bir oyuncuya bağlı değiliz, herkes taşıyabiliyor. Umarım MSI’da en iyi şekilde oynarız. Şu anda beşimiz de hiç uyumamış gibi hissediyoruz.
Ning ikinci karşılaşmada daha defansif bir ormancı olan Sejuani’yi seçti. Neden buna karşın Lee Sin’in ormanına girmeyi seçtin?
Ning: İlk rotasyonda Syndra, Sıçra’mı aldı ve ben de ondan bir şeyler almak istedim. Ancak bunun yerine rakibi beslemiş oldum.
Sonunda hayallerindeki şampiyonluğu kazandın. Bunun anlamı senin için nedir?
Rookie: Çok anlamlı. Belki de bugünden çok sonra, emekli olmamın ardından, bu şampiyonluğa bakacağım ve büyük ihtimalle çok mutlu olacağım. Ancak geçen seferki şampiyonluk kadar eğlenceli değil. Bu noktaya gelene kadar çok yorulduk ve hala önümüzde MSI var. Umarım emekli olduktan sonra bu şampiyonluğun anlamı hakkında düşünürüm.
Baolan, bu seride üç destek şampiyonu tercih ettin ve hepsinde de çok iyi peformans gösterdin. Bu formunun sebebi nedir?
Baolan: Benim iyi performansım yüzünden değildi. JDG’nin seçtiği destek şampiyonlarıyla çok kolay baş edebiliyordum.
İlk karşılaşmada neden Rakan tercih ettin?
Baolan: İlk karşılaşmada Xayah/Rakan ikilisini kullanmak için çok iyi bir fırsat oluştu.
Bu şampiyona yapılan zayıflatmalar hakkındaki görüşün nedir?
Baolan: Söyleyecek bir şey bulamıyorum. Çünkü genel olarak bir şampiyonu zayıflatırken onun oyun içi rakamlarıyla oynarlardı ancak bu sefer şampiyonun mekaniklerini/yeteneklerini zayıflattılar, üstelik bunu iki kere yaptılar. Üzgünüm.
Oyuncular iki karşılaşmayı kazanmalarının ardından çok mutlu görünüyorlardı. Onlarla hangi tecrübelerinizi paylaştınız?
Koç Karam: İlk karşılaşmada Xayah ile Rakan’ı aldık, onları aldıktan sonra o karşılaşmayı kazanmamızı bekliyordum. İkinci karşılaşmada hiçbir şey söylemedim, oyunculara sadece rehavete kapılmamalarını söyledim.
Baolan, Rakan ile ilk karşılaşmada %100 skor katkısıyla oynadı. Ancak Rakan çok zayıflatıldı ve bazı kesimler bunun Dünya Şampiyonu kostümü yapılmasının bir bedeli olduğunu düşünüyor. Görüşün nedir?
Baolan: Tüm şampiyonların farklı ilgi çekici yanları var. Rakan değişti ancak bu şampiyonu seven oyuncuların onu hala iyi oynayabileceğini düşünüyorum.
Kariyerindeki 2500. asistine ulaşınca nasıl hissettin?
Baolan: Biraz yaşlı hissettim.
Son röportajında daha da çok çalışacağınızı söylemiştin. Bu seri için herhangi özel bir hazırlık yaptınız mı? Zoom’un performansı hakkında ne düşündün?
TheShy: Seçim/yasaklama aşaması hakkında hiç endişelenmedim. İlk karşılaşmanın ardından rakibin tanklara öncelik verdiğini anlamıştık. Geçmişteki gibi dişe diş bir mücadele olmayacaktı. Bunun ardından hiç gergin olmadım. Herkes bugün yapması gerekenleri yaptı.
JDG finale kalmadan önce birçok güçlü rakibini eledi. Seri öncesinde onları hedef almak için nasıl özel hazırlıklar yaptınız?
Koç Karam: Çeyrek finallerden bu yana iki tane beş maçlık seride oynadılar. Böylece yeterince hazırlanacak vaktimiz oldu.
Kaynak: https://media.weibo.cn/article?id=2309404363609298841578
İngilizceye Çeviri: iCrystalization

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir