Rookie: Şu ana kadar zafer nasıl bir duygu bilmiyordum

Please log in or register to like posts.
Haberler

2018 Dünya Şampiyonası finalinde EU LCS temsilcisi Fnatic’i 3-0’lık skorla çok rahat geçen Invictus Gaming oyuncuları, zaferin ardından basının sorularını cevaplandırdılar.
Invictus Gaming Rookie
Duke, ikinci kez şampiyonluk kupasını kaldırdın. Nasıl hissediyorsun?
Duke: İki tane Dünya Şampiyonası kostümünün sahibi olacağım için mutluyum. İki farklı takımda kazandığım için de mutluyum.
Koç Kim, daha önceki açıklamalarınızda Fnatic karşısında 3-2 kazanacağınızı söylemiştiniz. O cevaptan bu yana ne değişti?
Kim: 3-2’lik skoru yarı final sırasında yaptığımız antrenmanlardan çıkarmıştım. Antrenmanlarda Fnatic karşısında iyi sonuçlar almadık. Ayrıca, grup aşamasında iki defa Fnatic’e kaybettik. Bu sebepler dolayısıyla yakın bir seri beklemiştim.
Fnatic’in maçlarına çalıştık ve onlara karşı bir strateji bulmaya çalıştık. Örneğin, Bwipo’nun Viktor ile iyi performans verdiğini fark ettik. Seçim/yasaklama ekranında, Fnatic oyuncularının iyi oynadığı şampiyonları elemeye odaklandık.
Ayrıca, Fnatic’in alt koridoruna da çalıştık. Koridor aşamasında “ulti” yeteneklerini erken kullanıp, koridoru hızlıca itmeye çalışıyorlardı. Bu stratejiye de bir karşılık bulduk.
Rookie; yarı finaller sonrasında, Dünya Şampiyonası’nı kazanana kadar düşüncelerini açıklamayacağını söylemiştin. Artık kazandığına göre, bize düşüncelerini söyleyebilir misin?
Rookie: LPL’deki en başarılı sezonumun devamında Dünya Şampiyonası’nı kazanmak garip oldu. Yarı finallerden sonra bir şey söylemek istemedim çünkü ne zaman kazanacağımı söylesem, rakibi umursamıyormuşum gibi hissediyordum. Bunun yerine, maça yaklaşırken iki takımın da çok sıkı mücadele edeceğini düşünmeye başladım ve bunun bize iyi sonuçlar verdiğini düşünüyorum. Bu kafa yapısı sayesinde kazandık bence.
Şimdiki hislerime gelirsek; son üç dört yıl zor geçti. Hiçbir şampiyonluk kazanamadım. Beklentilerin yükü benim üzerimde olmasına rağmen dünyaya hiçbir şey gösteremedim ve bu beni hep üzdü. Finallerde ya da büyük sahnede hiçbir zaman iyi performans gösterememiştim, o yüzden takım arkadaşlarım için üzülüyordum.
Sanırım mutlu hissediyorum ama emin değilim. Belki de daha galibiyeti tam olarak algılayamadım. Çok değişik duygular içerisindeyim.
Invictus Gaming
Ning, Broxah’ın ünlü Lee Sin’ine karşı bile çok iyi bir performans sergiledin. Ona karşı nasıl hazırlandın?
Ning: Broxah’ın Lee Sin ile iyi olduğunu biliyorum ama ben de iyiyim. Herhangi özel bir hazırlık yapmadım. O hep ilk olarak Lee Sin’i aldı. Bu ona karşı istediğim seçimi yapabileceğim anlamına geliyordu. Üçüncü maçta da, sadece iyi oynadım diyebilirim.
Bugünkü galibiyetin size finansal olarak da bir getirisi olacak mı?
Kim: Prim hakkında bir şey duymadım. Olmasını istedim.
Rookie, dün yaptığın açıklamada ebeveynlerinden bahsetmiştin. Ailenle nasıl zaman geçirmeyi planlıyorsun?
Rookie: Takımın yapmakla zorunlu olduğu bir sürü etkinlik ve röportaj var. Bu yüzden bir süre daha ailemi göremeyeceğim. Şaka yapıyorum. Bugün güzel bir gün. Ailem mutlu olmuştur ve ben onları mutlu görünce kendim mutlu ve gururlu hissedeceğim.
Invictus Gaming
Dünya Şampiyonası kostümleri olarak ne seçeceksiniz?
Ning: Camille.
Baolan: Bana sorarsanız Rakan. O şampiyonu tasarlayan bir dahi olmalı.
JackeyLove: Dünya Şampiyonası’nda oynamadığım bir şampiyonu seçebilir miyim? Hayır mı? Draven diyecektim ama sanırım Kai’Sa olacak.
Rookie: Önce arkadaşlarım söylesin.
Duke: Hala düşünüyorum ama Irelia olabilir.
Rookie: Eğer Duke Irelia’yı seçecekse, bana Akali ya da LeBlanc kalacak. Hangisi daha popüler şampiyonsa; biraz daha düşünmem gerekiyor.
Rookie, kariyerin boyunca Faker ile karşılaştırıldın. Artık Dünya Şampiyonası’nı da kazandın. Faker sana ulaşmaya çalışmak zorunda. 2019 sezonuna girerken Faker’a ne söylemek istersin?
Rookie: Rookie olarak benim onu yakalamak için çok çalışmam gerek. Faker ile aynı seviyede bile değilim. Taraftarlar farklı düşünse de, dünyanın en iyi orta koridor oyuncusu değilim. Faker’a şunu söylerim: “Senin maçlarını ve tekli dereceli karşılaşmalarını izliyorum. İyi oynamaya devam et böylece maçlarından daha çok zevk alabileyim.”
JackeyLove, önceki röportajlarında takımda mentalite problemleri olduğunu söylemiştin. Grup aşaması ile final arasında bu sorunu nasıl çözdünüz?
JackeyLove: Grup aşamasında her şey çok sütliman geçmişti ve doğru hazırlanamamıştık. Sonra Fnatic’e iki maç kaybettik ve mentalitemiz büyük bir darbe aldı. Bunun ardından, oyuncular bu durumdan kurtulmayı başardı ve kafa yapısı olarak tekrar hazır hale geldi. Finallerde hiç olmadığımız kadar güçlüydük.
Rookie, Dünya Şampiyonası’nı kazandıktan sonra gözyaşlarını tutamadın. O gözyaşlarının anlamı neydi? O anda kafandan neler geçiyordu?
Rookie: Neden ağladım bilmiyorum. Uzun süredir profesyonel olarak oynuyorum. Her zaman diğerlerinin gölgesinde kalmıştım. Sahnenin ışıkları hiç benim üzerimde olmamıştı. Ben hep öyle bir takımda, öyle bir oyuncu olmuştum. Bugün, nihayet Dünya Şampiyonası’nı kazandım. Çok duygulandım. Neden ağladığımdan emin değilim. Daha önce iki defa ağlamıştım; her ikisi de mağlubiyet yüzündendi. Şu ana kadar zafer nasıl bir duygu bilmiyordum. O anda ne hissettiğimi tarif etmek çok zor.
Rookie, Dünya Şampiyonası’nda bulunan en iyi orta koridor olarak nitelendiriliyordun ve bugün bunu kanıtladın. Karşısında oynayıp sende iyi bir izlenmiş bırakmış olan orta koridor oyuncusu var mı?
Rookie: Kendimi kanıtlayabildiğim için gururluyum. Karşısında oynarken zorlandığım pek bir oyuncu olmadı. Caps ile oynamayı heyecanla beklemiştim ancak maalesef final sahnesinde iyi bir performans gösteremedi. Karşılaşmak istediğim oyuncu Faker. Sahnedeki performansları hayranlık verici. Faker ile büyük bir sahnede karşılaşmak isterim.
Ning, insanlar iG’deki diğer takım arkadaşların hakkında konuştuğu kadar senin hakkında konuşmadı. Bugün harika bir performans gösterdin ve en değerli oyuncu bile seçildin.
Ning: Birçok kesim beni küçümsedi. Dikkatler diğer takım arkadaşlarımın üstündeydi. Bunu sorun etmiyorum. Bugün herkesi şaşırttım.
TheShy, batıdaki takipçiler seni dünyanın en iyi üst koridoru olarak değerlendiriyor. Kendine rakip gördüğün herhangi bir üst koridor var mı?
TheShy: Bunun hakkında çok düşündüm. Beni koridor aşamasında yenecek bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir