Royal Bandits'in ormancısı Closer ile konuştuk!

Please log in or register to like posts.
Haberler

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde Royal Bandits’te ormancı rolünde bulunan Closer ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik:
Öncelikle merhaba, bu mevsim çaylak mevsimin olmasına rağmen harika bir mevsim geçiriyorsun. Mevsim başında takımının ve kendi performansının bu düzeyde olmasını bekliyor muydun?
Closer: Takım ilk toparlandığında takım ortamımız çok iyiydi ve bunun oyunumuza yansıyacağını biliyordum. Fakat şu anki oyunumuz beklentilerimin üstünde ve giderek gelişmeye devam ediyoruz. Kendi performansımla ilgili bir şey söylemem pek doğru olmaz ama daha da gelişeceğime ve daha iyi olacağıma inanıyorum.

Türkiye dışında oynama hedefin var mı?

Closer: Şu anda yurt dışı ile ilgili bir şey düşünmem için çok erken olur diye düşünüyorum. İlk hedefim TBF, ikinci hedefim de TBF’yi kazandıktan sonra Worlds’te ülkemiz adına başarı elde etmek. Hedeflerimi yerine getirdikçe yeni hedefler edineceğim ve bu hedeflerin içinde yurt dışı da olabilir tabii ki.

Geçen mevsim Royal Bandits’te yedek kalmak sana ne kattı? Bu mevsimin başında as oyuncu olacağını biliyor muydun, nasıl bir süreç yaşandı?
Closer: Yedek kalmak, 1 mevsim boyunca benden daha tecrübeli oyuncuları ev içinde gözlemlememde ve oyunu daha iyi okumamda yardımcı oldu. Ligdeki rakiplerimin güçlü ve zayıf oldukları yönlerini 1 mevsim boyunca takip ettim ve şu anki performansımda yedek kalmamın büyük emeği var diyebilirim.
Royal Bandits geçen mevsim Malrang ve Cepted ile SUP’u yenemedi. Bu mevsim SUP mu daha güçsüz yoksa siz mi daha güçlüsünüz?
Closer: Geçen mevsime göre takımca çok daha güçlü olduğumuzu düşünüyoruz. Mevsim başında söylediğim gibi tecrübesiz fakat daha tehlikeliyiz. Bu tecrübe farkını finallere kadar daha da azaltıp elimizden geleni yapacağız.
Türkiye’den sence neden ormancı çıkmıyor? Seni onlardan ayıran ne?
Closer: Orman rolü diğer rollere göre daha az tercih edilen bir rol çünkü, profesyonel oyuncu olmak isteyen insanlar “Zaten ligdeki takımlar orta koridor ve orman ikilisini Koreli oyunculardan ya da diğer yabancı oyunculardan seçiyor, ben iyi oynasam bile alınmam.” diye düşünüp başka roller tercih ediyorlar. Ben bu rolü tercih ederken de bunun farkındaydım fakat yabancı oyunculardan daha iyi oynayıp kendimi kanıtlama kararı verdim.

Eğer TBF’yi kazanırsanız Worlds’te başarı elde edeceğinize inanıyor musun?
Closer: Her geçen gün Worlds’e katılan takımlar gelişiyor fakat bizim de bunların çok gerisinde olmadığımızı düşünüyorum. Eğer karşımızdaki takımlara göre çok iyi hazırlanır ve çok çalışırsak TBF’yi kim kazanırsa kazansın başarı elde edebileceğimize inanıyorum.
Closer’a röportajımıza katıldığı ve sorularımızı cevapladığı için çok teşekkür ediyoruz.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir