Ruin kendisi için Yaz Mevsimi'ni değerlendirdi

Please log in or register to like posts.
Haberler

LCS 2019 Bölge Finalleri’nde Clutch Gaming’e 3-1 yenilen CLG’nin üst koridor oyuncusu Kim “Ruin” Hyeong-min, Yaz Mevsimi ve geleceği hakkında InvenGlobal’dan Parkes Ousley ile bir röportaj yaptı.

Ruin
(Fotoğraf: Colin Young-Wolff/Riot Games)

LCS Bölge Finalleri’nde Clutch Gaming’e kaybetmeniz seni çok üzmüş olmalı. Kazanıp Worlds’e gitmeyi ne kadar çok istediğinizi biliyorum. Seride neler yaşandı? Kısa süre önce onları play-off’larda geriden gelerek yenmeyi başarmıştınız ancak bunu bugün başaramadınız. Bu sefer ne oldu?
Ruin: Bölge elemelerinde ilk iki karşılaşmada farklı şampiyonlar oynamaya çalışıyordum. Gnar ve Jayce’i genellikle oynamam, bu benim için çok garip oldu. O tarz şampiyonların bana uygun tarzda olmadıklarını düşünüyorum. İkinci karşılaşmanın ardından fikrimi değiştirdim ve Gangplank oynayarak takım arkadaşlarıma yardım ettim. Bu işe yaradı ama kaybettik.
Evet, işe yaradığı yönler oldu ancak maalesef galibiyeti getirmedi. Değinmek istediğimiz bazı konular var. Kuzey Amerika’ya geldiğin ilk hafta seninle konuşma şansımız olmuştu. Seninle Yaz Mevsimi, Kuzey Amerika’daki yaşam ve karşılaştığın farklı yetenekteki oyuncular hakkında konuşmak istiyorum. Los Angeles’ta yaşam nasıl gidiyor senin için?
Ruin: Şu anda Koreatown’da yaşıyorum, o yüzden Kore’de yaşıyormuş gibi geliyor. Kore yemekleri ve çok sayıda Asyalı insan var, yani burada yaşaması çok güzel.
Türkiye’de yapamadığın ancak Los Angeles’ta yapabildiğin eğlenceli şeyler var mı? Yoksa sadece Kore’deymiş gibi evinde mi hissediyorsun?
Ruin: Eğlenceli şeyler? Emin değilim, belki izin günlerimizde diğer Koreli oyuncularla buluşup konuşmak, bir şeyler içmek ve eğlenmek olabilir.
Koreatown’daki Soju(bir çeşit içki) çok iyi. Üst koridor oyuncularına gelelim. Buradaki oyuncuların daha üst seviyede olduğunu söylemiş, Broken Blade ve Ssumday’i öne çıkarmıştın. Bu sezon en çok kime karşı oynarken eğlendin ve senin gelişimine en çok kim yardımcı oldu?
Ruin: Impact ve Huni olduğunu söyleyebilirim. Özellikle tecrübeli oyuncular olmaları bunda etkili. Worlds’e ve çok sayıda büyük turnuvaya katıldılar. Ben hiç büyük turnuvalara katılamadım, sadece bu yıl MSI’a katılabildim. Impact ve Huni çok farklı oyuncular çünkü çok tecrübeliler. Onların beş maçlık serilerde çok güçlü olduklarını düşünüyorum.
Evet kesinlikle öyleler, ikisi de SKT ile Worlds finalleri gördüler. Bundan sonra ne yapacaksın? Senin sezonun bitmiş oldu ancak Kuzey Amerika’da ya da Kore’de geçirebileceğin boş bir dönem var. Önümüzdeki yıl bu zamanlarda eve dönmek yerine Dünya Şampiyonası’na gitmeni sağlamak için ne yapacaksın?
Ruin: Benim için en önemli şey şampiyon havuzumu genişletmek olabilir. Jayce, Akali ve Irelia gibi agresif tipte şampiyonları oynamayı seviyorum. Ancak bu yıl CLG’de bu şampiyonları oynayamadım çünkü çalışacak çok vaktimiz olmadı ve takımımızın tarzı bu tip şampiyonlar için iyi değildi. Bu yüzden onları gösteremedim. Ayrıca, örneğin Wiggily, takımın tarzı sebebiyle sadece tank şampiyonlar oynayabildi; ki bunu görmek çok üzücüydü çünkü Nocturne ve Elise gibi şampiyonlarda da çok iyi olduğunu düşünüyorum. Sezon arasında diğer şampiyonlarla, birçok şampiyonla çalışmayı düşünüyorum. Önümüzdeki yıl daha iyi olmak istiyorum.
Şampiyon havuzunu genişleteceksin. Sen CLG’ye geldiğin zaman, partnerlik döneminin başından beri zorlanan bir takıma geldin. Bu onların güçlü gözüktüğü ilk mevsim oldu ve hatta Kuzey Amerika’nın Dünya Şampiyonası’na göndereceği üçüncü takım olacağı bile öngörüldü. Bu değişiminin sebebinin sadece sen olduğunu düşünüyor musun? Kendinle gurur duyuyor musun yoksa takımda başka şeyler de yaşandı mı?
Ruin: Emin değilim. Diğer insanları bilemem ancak takım arkadaşlarıma yardım ettim belki de. Ancak özel bir şey yaptığımı düşünmüyorum. Herkesin geçtiğimiz mevsime göre çok geliştiğini sanıyorum. Bence hepsi çok zeki oyuncular ve sürekli antrenman yaptık. Herkes daha iyi hale geldi, yani işe yaradı.
Yaz Mevsimi’nde kesinlikle çok daha fazla işe yaradı, kendinizi geliştirmeniz ve Worlds 2020’ye katılmanız için size şans diliyoruz. Worlds’e katılsaydın, en zorlu rakip kim olurdu? Bu yılki turnuvada oynayacak en iyi üç üst koridor oyuncusunu sırala.
Ruin: Kimler Worlds’e katıldı?
Birçok takım belli oldu. Impact orada olacak. G2 Wunder, SKT, Griffin, Damwon Gaming, RNG…
Ruin: Anladım, bir sürü iyi oyuncu. Ben Damwon Gaming’den Nuguri’yi seviyorum. Onun oyun tarzını gerçekten seviyorum. Impact de iyi bir oyuncu ve onun kendine has bir oyun tarzı var. Wunder’ı da sayabilirim, onun da çok iyi olduğunu düşünüyorum.
Son olarak taraftarlara söylemek istediğin bir şey var mı?
Ruin: Sezonu tamamladık ve biraz üzgünüm ama pes etmeyeceğim. Önümüzdeki yıl daha iyi olmaya çalışacağım. Herkese teşekkürler.
Kaynak: https://www.invenglobal.com/articles/9034/clg-ruin-recaps-his-season-in-lcs

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir