Ruin: Kuzey Amerika oyuncuları, VFŞL oyuncularından daha iyi

Please log in or register to like posts.
Haberler

CLG’nin üst koridor oyuncusu Kim “Ruin” Hyeong-min, Golden Guardians’a karşı aldığı galibiyetin ardından ESTNN’le LCS hakkındaki hisleri, oynadığı bölgeler arasındaki farklılıklar ve üst koridorda tercih etmek istediği şampiyonlar hakkında konuştu.

Ruin
(Fotoğraf: Colin Young-Wolff/Riot Games)

Ruin, üçüncü haftanın ardından kendini nasıl hissediyorsun? Kuzey Amerika’da olmak senin için nasıl gidiyor ve CLG’nin şu ana kadarki performansı hakkında hissediyorsun?
Bu hafta kesinlikle geçtiğimiz haftaya göre çok daha iyiyiz ve bu beni çok mutlu ediyor. Bugünkü maçta performansım çok temiz değildi, biraz karışık bir maç oldu. Üzgün değilim, kazandığımız için mutluyum ancak hala düzeltmem gereken birçok problem var.
Yeni bir bölgede olduğun için bu normal olmalı. Oynadığın diğer bölgelerle Kuzey Amerika’yı karşılaştırabilir misin?
Yaşam açısından mı yoksa League of Legends açısından mı?
LoL’deki farklılıklardan başlayalım.
Kuzey Amerika oyuncularının VFŞL oyuncularından daha iyi olduğunu net bir şekilde söyleyebilirim ancak Avrupa’dan iyiler mi emin değilim. Kuzey Amerika ve Avrupa yetenek açısından benzer durumda, belki Avrupa biraz daha iyi olabilir sonuçta MSI’ı kazandılar, değil mi? Avrupa ve Kuzey Amerika arasında kafa yapısında da farklılık var, Kuzey Amerika’da insanlar gerçekten çok iyi. Avrupa’da ise toksik ve iğneleyici oluyorlar. Burada insanlar çok iyi ve ana farklılık bu.
Yaşam açısından farklılıklar nedir? Diğer yaşadığın yerlere kıyasla Los Angeles’ta yaşamayı seviyor musun?
Kuzey Amerika’da yaşamayı seviyorum çünkü Korelilerin olduğu bölgeye yakın yaşıyorum. Sanki Kore’de yaşıyormuş gibi hissediyorum. Ayrıca buradaki insanlar ve yemekler de çok iyi, yani her şey çok güzel.
Bazen oyuncuların yeni bir takıma geldiklerinde zorlandıklarını duyuyoruz, özellikle de sezonun ortasında geldiklerinde. CLG’ye katılmakla ilgili ne hissediyorsun?
Takım arkadaşlarım çok iyi insanlar, onlarla çalışmak ve arkadaş olmak çok kolaydı. Şu an herkesle çok iyi arkadaş olduğumu düşünüyorum, yani her şey çok iyi gidiyor.
Bunu duymak güzel. Biraz meta hakkında konuşalım. MSI’da oynama fırsatı buldun. O zamandan bu yana metada yaşanan değişiklikler hakkında ne düşünüyorsun? Kendi açından değişen bir şey var mı?
Benim için üst koridorda çok değişiklik olmadı. Benim için en büyük farklılık sanırım daha çok Sylas ve Aatrox oynamam oldu çünkü onları çok sık kullanmıyordum. Şimdi onlar da oynayabileceğim meta şampiyonlar hâline geldiler ve bu şampiyonlarda iyiyim. Ana değişiklik bu oldu.
Oynamayı çok istediğin ancak gösteremediğin bir şampiyon oldu mu? Bu senin sevdiğin bir şampiyon da olabilir.
Teemo’yu gerçekten çok seviyorum ve üst koridorda Teemo oynamayı çok istiyorum. Aslına bakarsanız bazı eşleşmelerde hiç fena olmuyor. Örneğin Irelia ve Mordekaiser gibi menzilsiz şampiyonlara karşı iyi olabilir. Gerçekten Teemo oynamak istiyorum ve onu oynayacağım günü bekliyorum.
Mordekaiser tekrar metaya dönüyor, bu senin beklediğin an olabilir.
Evet. Teemo, Mordekaiser’a karşı çok güçlü.
Tekli dereceli maçlarında üst koridor oynayan insanlar için tavsiyelerin var mı? Yükselmek için gereken şey Teemo mu?
Tekli dereceli… Eğer iyi bir oyuncuysanız her türlü yüksek elo’ya çıkabilirsiniz. Ancak durum böyle değilse, takımınız çok kötü oynuyor olsa bile mütevazı olmanızı, oyununuza odaklamanızı ve işinizi yapmanızı tavsiye edebilirim. Eğer birisi kötü şeyler söylüyorsa onu susturun ve oyununuza odaklanın.
Son olarak CLG taraftarlarına söylemek istediğin bir şey var mı?
CLG’nin çok taraftarı olduğunu biliyorum. Bu kadar çok taraftarımız olduğu için gururluyum. Umarım beni ve bizi desteklemeye devam edersiniz. Teşekkürler.
Kaynak: https://estnn.com/i-really-want-to-play-teemo-top-an-interview-with-clg-ruin/

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir