League of Legends

Ruvelius: Ceza süresinin 6 hafta olması fazla acımasız

Heyecanla beklenen VFŞL maçlarına kısa bir süre kala Riot Games tarafından birçok oyuncuya ceza verildi. Ceza alan isimlerden Galakticos nişancısı Mustafa Berk “Ruvelius” Baraklı ile ban kararını, bunun takımı nasıl etkileyeceğini ve önümüzdeki süreçte ne yapacağını konuştuk.

Ruvelius ban

Ruvelius

Öncelikle Riot’ın ban kararıyla başlamak istiyorum, sence haklı bir karar mıydı?

Ruvelius: Daha eski tarihlerden uyarılarım olduğu için ban kararı haklıydı fakat ceza süresinin 6 hafta olması hem benim için hem de takımım için fazla acımasız. 6 haftayı hak edecek kadar kötü şeyler yapmadım.

İnsanlar Elwind’in cezasıyla senin cezanı karşılaştırıyor, aldığın cezanın Elwind’den fazla olmasına hak veriyor musun?

Ruvelius: Ben binlerce kişilik yayınlarda insanlara hakaret edip, küfürler savurup, onları küçük düşürmedim. Herhangi bir ırkçılık yapmadan, sadece oyun içinde kötü oynayanlara ettiğim hakaretlerle Elwind’den daha uzun süre ceza almış olmamı aklım almıyor.

Peki ceza alan diğer oyuncularla alakalı eklemek istediğin bir şey var mı?

Ruvelius: Kendi banım dışında başka bir şeyle ilgilenmiyorum, 6 haftalık süreçte mevcut performansımı koruyup, geliştirip takımımın yanına dönmek istiyorum.

Mevcut performansından memnundun diyebilir miyiz o zaman? Antrenmanlarınız nasıl geçiyordu?

Ruvelius: Antrenmanlarda bu zamana kadarki en iyi performansımı sergiliyordum. Mental olarak en rahat hissettiğim zaman dilimiydi ve antrenmanlarımız çok iyi geçiyordu.

LUGER’İ ALMAMIZ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİM

İlk hafta Bursaspor Esports, Galatasaray Espor gibi takımlarla karşılaşacaksınız ve yerine amatör bir oyuncu olan Husky Rider oynayacak, nasıl sonuçlar alacağınızı düşünüyorsun?

Ruvelius: Takımımızın yaptığı antrenmanları izliyorum sürekli. İlk hafta oynayacak Husky Rider’a ve takımıma güveniyorum. Kazanamayacakları bir hafta değil.

5 hafta boyunca yerine Luger oynayacak, bu değişikliğin kadroyu çok etkileyeceğini düşünüyor musun?

Ruvelius: 6 haftalık süreçte Luger-Zergsting ikilisi uyum yakalayabilirse, yolumuzdan sapmadan ilerleyebileceğimize inanıyorum. Takım sahibimiz eve gelip Riot tarafından ceza alacağımı söylediğinde Luger’i almamız gerektiğini söyledim. Ona güveniyorum.

Power ranking’lerde GAL genelde ilk 5’te kendine yer buldu, hatta favori görülen SUP ve RY yerine 2. sırada dahi gördük. Büyük bir çoğunluk bunu alt koridorun uyumuna da bağlıyordu. Takımla uyumunuz ve Zergsting’le uyumunuzla alakalı neler düşünüyorsun?

Ruvelius: Zergsting-Ruvelius uyumuyla alakalı söyleyebileceğim tek şey şu: oyun içinde ve oyun dışında konuşmadan anlaşabilen bir ikili.

Ruvelius ve Zergsting

Ruvelius ve Zergsting

İnsanlar çok etkili ve yetenekli bir oyuncu olduğunu düşünse de bazıları mental olarak zayıf olduğunu düşünüyor, buna katılıyor musun?

Ruvelius: Eskiden olsaydı katılabilirdim ama şu an kesinlikle katılmıyorum.

Geçtiğimiz senelerde bir istikrar problemin var gibiydi, Zergsting’le 2017 Yaz Mevsimi’nde harika oyunlar yaparken 2018 sezonunda performans düşüklüğü yaşamıştın. Bunu çözdüğünü düşünüyor musun?

Ruvelius: 2018 Dark Passage dönemi hayatımın en kötü dönemlerinden bir tanesi. Takım içinde yaşadığımız yönetim ve oyuncu problemlerinden dolayı işime odaklanamadığımı düşünüyorum. Bir daha böyle bir şey yaşamamak için birçok şeye büyük titizlikle yaklaşıyorum.

ENTER TUŞUNU SÖKSÜNLER

Yaşadığın problemlerle ilgili değinmek istediğin, “Şu an olsa bunu yapmazdım.” dediğin bir şey var mı?

Ruvelius: Marshall’ın olduğu takıma gitmezdim diyebilirim kısaca ahaha. 😀

Konuyu biraz değiştiriyorum, ligde kendine rakip gördüğün alt koridor oyuncuları hangileri?

Ruvelius: Bütün alt koridorları rakip olarak görüyorum fakat Zeitnot-Wolf ve Pilot-Dumbledoge koridorlarına karşı oynamak için sabırsızlanıyorum.

Senli ve sensiz bir power ranking yapmak ister misin takımlar arasından?

Ruvelius: Power ranking yapmak istemiyorum, saygısızlık olduğunu düşünüyorum.

Twitter bio’nda neden N E F R E T yazıyor?

Ruvelius: Takımıma bu şekilde yük olduğum için kendimden nefret ediyorum bazen.

Son olarak buradan seni destekleyen takipçilerine ve profesyonel oyuncu adaylarına söylemek istediğin bir şey var mı?

Ruvelius: 6 haftalık süreçte kendi bireysel performansım haricinde koçumuzla da çalışıp takımın içindeki 3. göz olmaya çalışacağım. Beni ve takımımı destekleyen herkesten özür dilerim. Profesyonel oyuncu adaylarına söylemek istediğim tek şey: enter tuşunu söksünler yoksa kariyerleri başlamadan bitebilir. :ruveDab:

1 Yorum

1 Comment

  1. ahmet

    17 Ocak 2019 at 14:18

    Riotun cezaları çok saçma bu cezayı hak etmiyordu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler

To Top