Seiya: Worlds Grup Aşaması’na yükselebileceğimizi ve oradaki bazı takımları yenebileceğimizi düşünüyoruz.

Please log in or register to like posts.
Haberler

Latin Amerika ligi LLA finallerinde All Knights’ı 3-0’la geçip Worlds Play-In’de oynamaya hak kazanan Isurus Gaming takımının orta koridor oyuncusu Seiya ile bir röportaj gerçekleştirdik.
İlk mevsime oranla çok dominant bir performans sergilediniz, sence bunun arkasındaki sebep neydi?
Seiya: Özellikle koç ekibimizdeki değişikliklerimiz ve hem antrenman hem de lig maçlarında sergilediğimiz farklı yaklaşımdı. 2. mevsimde yeni şeyler denemeye başladık, daha cesur olduk ve daha çok eğlenmemiz bizi daha iyi bir takım yaptı.
Play-off’larda XTEN’i 3-1, AK’i 3-0 yenmeyi bekliyor muydunuz yoksa siz de şaşırdınız mı?
Seiya: Yarı finaldeki rakibimiz kolaydı, o yüzden onları böyle yenmeyi bekliyorduk. AK mevsim boyunca ligdeki en iyi 2. takımdı, onları yeneceğimizi düşünsek de 3-0 gibi kolay olması gerçekten bizim için de beklenmedik oldu.
LAN ve LAS’in birleşmesi bölgedeki rekabeti nasıl etkiledi?
Seiya: Bence oyun seviyesi ve rekabet olarak bölgemizi ileri götürdü, o yüzden bu birleşme iyi oldu ama yükselme ligi seviyesi büyük bir darbe aldı çünkü artık takımların LLA’e yükselmesi daha zor ve bu da yeni yerel yeteneklerin ortaya çıkmasını zorlaştırıyor.
Bölgenize birçok Koreli oyuncu katıldı, örnek olarak Sky, Blossom, Bvoy, Parang vb. Bu tarz oyuncuların ligin seviyesini geliştirdiğini düşünüyor musun?
Seiya: Bvoy ve Parang gibi oyuncular seviyeyi artırdı, evet. Bazı oyuncuların zayıflıklarını ortaya çıkardılar ve onları rekabete zorlayarak kendilerini kanıtlamaya ittiler. Ancak onlar dışındaki Koreliler sıradan oyunlar dışında pek bir şey sunmadı, yine de ligde yabancı oyuncular bulunmasının faydalı olduğunu düşünüyorum.

Seiya
Seiya

Birçok rakibinizde Koreli oyuncular vardı ama siz tamamen Latin Amerikalı oyunculardan oluşan bir kadroyla oynadınız ve her şeyi kazandınız. Sence tamamen Latin Amerikalılardan oluşan bir kadroyla oynamak mı daha iyi yoksa sadece ISG daha iyi olduğu için mi kazandınız?
Seiya: Ben şahsi olarak tamamen Latin Amerikalı oyuncularla oluşan bir kadroda oynamayı tercih ederim ve tabii ki avantajları var ama bu yabancılarla şampiyon olamayacağınız anlamına gelmiyor. Mevcut kadromuzun başka bir Latin Amerikalı kadroya kaybedeceğini de düşünmüyorum.
3 yıldır Oddie ile birlikte oynuyorsun, onunla oyun içinde ve dışındaki ilişkini anlatabilir misin?
Seiya: Şu anda benim için bir kardeş gibi oldu desem yalan olmaz. Uzun süredir bir arada oynamamıza rağmen hâlâ oyun içinde anlaşamadığımız şeyler var ama bunlar gelişmemizi sağlıyor.
Lyon Gaming’i ve Isurus Gaming’i kıyaslar mısın? Sence Isurus bugüne kadar Lyon’ın başardıklarını geçebilir mi?
Seiya: Bence Lyon ve Isurus birbirine oldukça benzer takımlar. Her ikisi de tamamen Latin Amerikalı oyunculardan oluşan kadrolara sahipti ve yerel ligi hep domine ettiler. ISG’nin daha büyük bir yetenek tavanı olduğunu düşünüyorum çünkü hem bireysel yetenek hem esneklik hem de taktik olarak daha fazla varyasyona sahibiz, kesinlikle Lyon’ın bugüne dek yaptıklarını geçebileceğimizi düşünüyorum.
Bugüne kadar uluslararası turnuvalarda 3 farklı Türk takımıyla oynadınız: DP, SUP ve FB. Onlara karşı oynarken zorlandığınızı hatırladığın durumlar var mı?
Seiya: Türk takımlarına karşı oynamak her zaman korkutucu olmuştur, özellikle de SUP’a karşı oynamak. Hem antrenmanlarda hem de turnuvalarda bize hep zor anlar yaşattılar. İlk mevsimde kaybetmelerine oldukça şaşırdım çünkü FB ile MSI’da oynayınca pek güçlü olduklarını düşünmedik. Oyuncu olarak GBM’i seviyorum o yüzden hep onun oynadığı takımı destekliyorum. Ayrıca Zeitnot’un hep süper oynadığını hatırlıyorum.

Seiya olarak ve takım olarak Worlds için beklentileriniz neler?
Seiya: Worlds Grup Aşaması’na yükselebileceğimizi ve oradaki bazı takımları yenebileceğimizi düşünüyoruz.
Worlds Ön Eleme Aşaması’nda karşınıza çıkmasını istemediğiniz bir takım var mı?
Seiya: Her takıma karşı kendime güveniyorum o yüzden “şu takım gelmesin” diye bir şey demem ama bazı zorlu takımları söylemem gerekirse Türkiye, Vietnam ve Japonya temsilcileri güçlü olacak.
Orta koridor olarak ilham aldığın herhangi bir oyuncu var mı?
Seiya: Faker, Crown, Xiaohu. Özellikle Faker çünkü çok uzun zamandır çok iyi seviyede ve bana ilham veriyor.

Türkiye ligini takip etme şansın oldu mu? Eğer takip edebildiysen hem VFŞL şampiyonu olan hem de muhtemel rakibiniz olan Royal Youth hakkında ne düşünüyorsun?
Seiya: Play-off sonuçlarını hep takip ediyorum ama her zaman maçları izleme şansım olmuyor. Royal Youth’un diğer uluslararası turnuvalardan tanıdığım bir oyuncusu yok ama Türkiye’de şampiyon olabildiklerine göre oldukça güçlü olmalılar.
Uzun zamandır profesyonel bir oyuncusun, pro olmak isteyen genç oyunculara bir tavsiyen var mı?
Seiya: Hayatta her zaman bir B planınız olsun, böylece kendinizi çok fazla strese sokmazsınız. Ayrıca bir yandan eğlenirken bir yandan da çalışabildiğiniz kadar sıkı çalışın çünkü bir fırsatın karşınıza kaç kere çıkacağını bilemezsiniz.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir