SKT Khan: Kingzone DragonX'e karşı kazanmayı çok istiyorum

Please log in or register to like posts.
Haberler

2019 LCK Bahar Mevsiminin 15. maç gününde, SK Telecom T1 ile Hanwha Life Esports karşılaştı. SKT, 2-0 sonuçlanan serinin iki maçında da üstün bir performans sergiledi. Seride Akali ve Aatrox oynayan ve çok iyi performans gösteren Kim “Khan” Dong-ha, InvenGlobal ile kısa bir röportaj yaptı.
Khan
Galibiyetiniz hakkında ne düşünüyorsun?
Yeni Ay Yılı tatilinden önceki son maçımızdı, o yüzden kazanmayı çok istiyordum. 2-0 kazandığımız için tatili rahat geçirebileceğim.
Serinin her iki maçında da, Clid’in başarılı baskınları SKT’nin kartopu etkisi yaratmasına çok yardımcı oldu. Bu baskınları nasıl ayarladınız?
Bazen koridordaki oyuncular, ormancının baskın yapabilmesi için uygun ortamı hazırlar. Bazen bunu ormancı yapar. Bunu göz önünde bulundurursak, baskınları gerçekleştirme konusunda hep en iyi tercihi yaptık.
HLE mevsime çok iyi bir giriş yaptığı için, bu maçın yakın geçeceğini düşünenler vardı.
Birbirimize hatalarımızı olabildiğince azaltmamızı ve görevlerimizi doğru yapmamızı söyledik. Odağımızı kaybetmememiz gerektiğini söyledik.
Şu anda 0 MVP puanına sahipsin. Kingzone’un en önemli taşıyıcılarından biriydin. Bu mevsim hiç MVP puanı alamamak seni hayal kırıklığına uğratmıyor mu?
Puanlara çok önem vermiyorum. League of Legends bir takım oyunu. Eğer bir taşıyıcı varsa, taşıyacak oyuncunun bunu başarmasını sağlayacak oyuncular da olmalıdır. Bir maçta tüm koridorlar aynı anda taşıyamaz.
Ben, takımın karar verdiği şekilde oynuyorum. Aslına bakarsanız, eskisine göre daha az baskı hissediyorum.
Bir sonraki rakibiniz Kingzone DragonX.
Önceki takımımla karşılaşacağım, o yüzden onlara karşı kazanmayı çok istiyorum.
SKT bu seride Akali ve Aatrox tercihinde bulundu. Bu mevsimde şu ana kadar bu şampiyonları tercih etmekten kaçınmıştınız.
O şampiyonlarla antrenmanlarda zaman zaman oynuyorduk ve tekli dereceli maçlarında ben sıklıkla onları tercih ediyorum. Maç başlamadan önce, takımımız bu ikiliyi alma olasılığı üstünde konuştu. O iki şampiyonu oynamaya hep hazırdık.
Bu maça kadar Akali ve Aatrox’u yasaklamanın bizim için daha iyi olduğuna karar vermiştik. Bu sebeple onları seçmemiştik.
Taraftarlara söylemek istediğin bir şey var mı?
Bu galibiyetle beraber tatilimi rahat geçirebileceğim. Taraftarlar için de aynısını diliyorum. Hepinize iyi seneler.

İngilizce kaynak: https://www.invenglobal.com/articles/7474/skt-khan-on-having-zero-mvp-points-league-of-legends-is-a-team-game-so-if-there-exists-a-carry-there-needs-to-be-someone-that-can-enable-that-carry

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir