Snowflower: Zeitnot'un en üst seviyeye ulaşacağına eminim

Please log in or register to like posts.
Haberler

Bahçeşehir SuperMassive’in her iki mevsimde de şampiyonluğu almasında büyük katkıları olan No ‘SnowFlower’ Hoi-jong, Korizon ile Türkiye’de geçirdiği bir yılıyla ve 2018 Dünya Şampiyonası’nda yaşadıklarıyla alakalı bir röportaj yaptı.
Snowflower
2018 Dünya Şampiyonası ön elemelerinde elendiniz. Neler hissediyorsun?
Öncelikle söylemeliyim ki hep Dünya Şampiyonası’nda oynamayı hayal ederdim, o yüzden çok mutluyum. Maalesef grup aşamasına kalamadık ancak başka fırsatların da olacağını düşünüyorum. Gelecek sefer başarılı olmak için çok çalışacağım.
Bu yıl Zeitnot ile oynadın. Nasıldı?
Yurt dışında, tanımadığım bir ülkede ilk tecrübem olduğundan biraz endişeliydim. Zeitnot beklediğimden çok daha güçlüydü, böylece kendimizi gösterebildik.
İletişiminiz nasıldı?
Başlarda kötüydü çünkü çok iyi İngilizce bilmiyordum. Zaman geçtikçe kendimi geliştirdim ve temel konuşmaları yapabildik.
Tüm takımı göz önüne alırsan, en çok konuşan ve takımı yöneten kimdi?
Genel olarak atmosferin Güney Kore takımlarından farklı olmadığını söyleyebilirim. Kararların çoğunu ben ve GBM verdik.
G-Rex serisinin ilk maçında Zeitnot Kai’Sa ile önce dörtte dört sonra beşte beş yaptı.
Sonuçta beşte beşi ben almadım o yüzden çok mutlu değildim (gülüyor). Tekrar dörtte dört yapınca ona beşte beşi vermemiz gerektiğini konuştuk. En önemlisi, maçı kazandığımız için mutluydum.
İkinci maç çok yakın geçmişti, diğerleri de öyle. İşler iyi gitmiyorken kendiniz nasıl tekrar motive ediyorsunuz?
“Kazanabiliriz, yapabiliriz.” diyerek kendimizi pozitif tutmaya çalışıyoruz. Bir sonraki maçta neler yapacağımızı planlıyoruz.
Nişancına söylemek istediğin bir şey var mı? Zeitnot’a bir mesaj yolla buradan.
Bunu okuyacak mı bilmiyorum ama yapalım. Sevgili Berkay, seninle ilk tanıştığımızda beklediğimden çok daha iyi bir oyuncuydun ve yıl boyunca da çok ilerleme kat ettin. Eğer yeterince çalışırsan ve mental olarak kendini güçlendirirsen, en üst seviyeye ulaşacağına eminim.
Kendi performansına gelirsek, önümüzdeki yıl geliştirmek istediğin belirli bir nokta var mı?
G2 ile oynadığımız maç hakkında konuşmak gerekirse, seçim/yasaklama ekranında hata yaptım. Rakibe daha yüksek öncelikli şampiyonları verirken, ben daha kötü tercihler almak zorunda kaldım. Bunu çok geç fark ettim ve bunula ilgili hala üzgünüm. Daha iyi oynamak istediğim şampiyonlar da var.
Bence hem bu Dünya Şampiyonası’nda hem de MSI’da, dünyanın her yanından izleyiciler seni keşfetti. Özellikle senin üstün Rakan performansını. Nasıl bir oyuncu olarak hatırlanmak istiyorsun?
Bunu hiç düşünmemiştim sanırım ama en iyi destek oyuncusu olarak hatırlanmak isterim. Daha da detaya girersek, savaşları iyi başlatan bir destek görüntüsüne zaten sahibim. Bu yolda ilerlemeye devam edeceğim.
Takımın koçu Irean’a söylemek istediğin bir şey var mı? Türkiye’deyken, GBM ve onunla çok yakınlaşmış olmalısınız.
Sevgili Irean, bir arkadaş gibiydin. Çok kolay ve hızlıca yakınlaştık. Seninle Türkiye’de vakit geçirmekten çok zevk aldım. Bazen ufak tefek şeyleri unutuyorsun, umarım bu konuda iyiye gidersin (gülüyor). Geçtiğimiz yıl için sana teşekkür ederim.
Senin için sezon sona erdi. Önümüzdeki yıl için planın nedir? SuperMassive’den beraber oynamaya devam etmek istediğin bir oyuncu var mı?
Ne zaman bir şey tahmin etmeye kalksam, yanılıyorum. Bir seferinde Güney Kore’den hiç ayrılmak istemiyorum demiştim hatta profesyonel oyuncu olmak istemiyorum bile demiştim. Hiçbir zaman tahmin ettiğim gibi olmadı. O yüzden ne olacaksa, olur.
Söylemek istediğin son bir şey var mı?
Öncelikle beni hala Güney Kore’de destekleyen çok insan vardı, onlara teşekkür ediyorum. Grup aşamasına kalamadığım için üzgünüm. Önümüzde yeni bir yıl var. Daha büyük hedeflere ulaşmak için çok çalışacağım.


 

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir