sOAZ: Hâlâ düzeltmemiz gereken çok şey var

Please log in or register to like posts.
Haberler

Neredeyse 9 yıla uzanan profesyonel kariyerinde defalarca LEC şampiyonluğu yaşayan, sayısız uluslararası turnuvaya katılan ve geçtiğimiz yıl Dünya Şampiyonası’nda final oynama başarısı gösteren Paul “sOAZ” Boyer, Misfits Gaming’e transfer olarak kariyerinde yeni bir sayfa açmıştı. sOAZ, Lolesports ile kariyeri ve bu sezon ile ilgili düşündüklerini paylaştı.
sOAZ
– Oyunda iyi olduğum sürece, uzun yıllar boyunca oynayacağımı düşünüyorum. Kısa süre önce 25 yaşına girdim ama kesinlikle 25 yaşından daha büyük hissediyorum.
– Kendim için şanslıydım demek istemiyorum ama oyun tarzım koridoruma çok iyi uyuyor ve bu sayede uzun yıllardır üst seviyede kalabildim. Oyun değiştiğinde bile zaman içerisinde uyum sağlayabildim. Motivasyonum düşmediği sürece uyum sağlamaya devam edebilirim.
– En üst seviyede kalabilmek için tutku şart. Hâlâ oynamamı sağlayan şey bu. Bir takımda oynamak, diğer takımlarla karşılaşmak, mücadele etmek, farklı stadyumlara gitmek ve farklı ülkeleri dolaşmak istiyorum.
– Mevcut takımım kısmen Fnatic gibi ama çok farklı bir tarza sahip. Örnek vermem gerekirse, Hans Sama çok agresif bir oyuncu. Fnatic genel olarak orta koridor ve alt koridor ağırlıklı oynar, burada da biraz böyle. Ancak oyuncuların tarzları farklı. Aynı fikri farklı oyuncular ve farklı dinamiklerle uyguluyoruz.
– Kâğıt üzerinde takımımız çok uyumlu görünüyor. Lige biraz yavaş bir başlangıç yaptık ve önümüzdeki süreçte kendi oyun tarzımızı bulup takım uyumunu geliştirmemiz gerekiyor. Hâlâ düzeltmemiz gereken çok şey var.
– İnsan her takım değiştirişinde eski takımında yaptığın şeyleri bir bakıma unutuyor. Örneğin, Fnatic’ten aklımda kalan son şey Dünya Şampiyonası’nda oynamamız. Şimdi farklı bir takımdayım ve her şeyi, en temel şeyleri bile birlikte öğrenmemiz gerekiyor. İletişim, oyun planımız ve geçmişten gelen alışkanlıklar hakkında konuşmanız gerekiyor. Özellikle bahar mevsiminin başında bu durum bir engel yaratıyor.
– Fnatic, Dünya Şampiyonası’ndaki gibi oynamıyor. Kendilerine güvenmiyorlar.
– Herkes Fnatic’in SK Gaming’i yenmesini bekliyordu ancak biz SK Gaming ile antrenman yapmıştık ve onların çok iyi bir takım olduğunu biliyorduk. Bahar Mevsimi’nin ilk karşılaşmasına tüm takımlar birkaç haftalık antrenmanla çıkıyor ve bazı takımlar diğerlerine göre daha çabuk uyum yakalayabiliyor. Ancak insanların çok şey beklediği takımlar bir noktada öne çıkacaklar çünkü bireysel olarak çok daha iyi olacaklar. Takımların başlangıçta uyum sorunu yaşamaları normal.
– Fnatic’in benim için diğer takımlardan farkı yok. Geçmiş üstüne kafa yormuyorum, önem verdiğim tek şey takım oyunumuzu ilerletmek için mevsim boyunca çalışmaya devam etmek. Hedefimde belirli bir takımı ya da Fnatic’i yenmek yok. Tekrar Dünya Şampiyonası’na gitmek ve orada oynamak istiyorum. Kupayı kazanmak istiyorum. Nihai hedefim bu ve bu hedefi gerçekleştirmek için çalışıyorum. Fnatic’i ya da G2’yu yenmek hedefim değil. Başkalarına değil, kendime ve kendi takımıma odaklanmış durumdayım.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir