League of Legends

Son olaylar üzerine Elwind ile konuştuk

Elwind

Avrupa’nın ortalama altı takımlarından exceL eSports’un üst koridor oyuncusu Send0o, geçtiğimiz günlerde attığı bir tweet’le gündeme oturdu. “ŞL’de oynayan bir üst koridor oyuncusu, bizimle oynayacağı antrenman maçına girmeden önce ‘Bu antrenman maçını oynamak istemediğim halde takımım zorla oynatıyor, eğer maçı iptal etmezsek besleyeceğim’ dedi ve 1. seviyede üstümüze koşarak öldü, biz de maçı iptal ettik” diyen Send0o’nun bu laflarının ardından tüm topluluk bu oyuncuyu aramaya başladı. Bu konuda en çok soru işareti barındıran isimlerden biri olan Elwind ‘le Esporin olarak konuştuk ve onun konuyla ilgili görüşlerini aldık.

tonbalikli: YC’de durumlar nasıl, geçtiğimiz mevsime oranla kötü başlamış olmanız evi etkiliyor mu?

Elwind: Durumlar kötü, ligden düşmeye çok yakınız, talihsiz olaylar yaşadık ve toplamamız çok zor ama daha önce hiç relegate olmadım yine olacağımı sanmıyorum. Kötü gidişimize rağmen ev içindeki durumlarda bir değişiklik yok.

Elwind

tonbalikli: Zzus ve Laden’ın ülkeye giremeyişi, Japone’nin gelişi hakkında yorumların neler?

Elwind: Zzus ve Laden ile normalde yollarımızı ayırmayacaktık, oturma izni alınmadığı için ülkeye geri dönemediler, problem halledildiği zaman geri dönmelerini istiyorum, takıma katkıları büyüktü. Japone daha yeni geldiği için pek yorum yapamıyorum.

tonbalikli: exceL esports’un attığı bir tweet ortalığı karıştırdı bu konu hakkında neler söyleyebilirsin?

Elwind: Attıkları tweet’te ŞL’deki bir üst koridor oyuncusunun antrenman maçını oynamak istemediğini, takımının onu zorladığını, eğer oynarlarsa bilerek besleyeceğini söylemiş, sonra da öyle yapmış. Bahsi geçen üst koridor oyuncusu zaten önceden uyarmış neden bu kadar olay çıkartmışlar anlamıyorum. Bu oyuncu muhtemelen şu an koçu olmadığı ve herkes kafasına göre şampiyonlar aldığı için faydasız bir antrenman olduğunu düşünerek yapmıştır. Panky arada öyle şeyler yapmaya meyilli 🙂

Not: Bu oyuncunun Panky olmadığı DP tarafından doğrulandı.

tonbalikli: Bazen oyun oynamaktan yorulduğun ve YouTube, Twitch gibi alanlara yöneleceğin konusunda söylemler çıkıyor sen geleceğini nasıl görüyorsun?

Elwind: Oyun oynamaktan yorulmadım ama bu takım ortamında bulunmaktan, oyun kaybetmekten çok yoruldum. Bu yüzden bazen “Bırakıp yayıncı veya YouTuber olsam mı acaba?” diye düşüncelerim olmuyor değil, daha rahat geliyor gözüme ama henüz bir karar vermedim, seneye sahne kurulacağı için oynarım diye düşünüyorum.

Görüşünü belirt

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler

To Top