Ssumday: Problemimizin ne olduğundan emin değilim

Please log in or register to like posts.
Haberler

100 Thieves, 2019 LCS Bahar Mevsimi’nin ilk galibiyetini Golden Guardians karşısında almayı başardı. Alınan galibiyetin ardından rahatlayan Kim “Ssumday” Chan, InvenGlobal ile bir röportaj yaptı.
Ssumday
İlk galibiyeti almak sizin için zor oldu. Üç maçlık yenilgi serisiyle sezona başladınız, bunun sebebi neydi?
Antrenmanlardaki sonuçlar çok iyiydi. Maçlarda iyi sonuçlar alamamamızın sebepleri, seçim/yasaklama ekranının çalıştığımız gibi gerçekleşmemesi ve rakiplerimizin farklı oluşuydu. Kaybettiğimiz üç maçta da erken oyunda problemler yaşadık. Bence, bu acil olarak çözmemiz gereken bir problem.
Team Liquid karşısında Yorick tercihinde bulundun ve iyi performansına rağmen kaybettiniz. Bu konuda neler düşünüyorsun?
Yorick, Sion karşısında iyi bir tercih ve buna çalışmıştım. Yorick’i iyi kullanabilmek için rakibin dikkatini dağıtmamız gerekiyordu ama oyun istediğimiz gibi ilerlemedi. Takımda bir şeyler yapabilen tek kişi bendim. Durum böyle olunca, Team Liquid’in sadece beni durdurması yeterli oldu ve bu onların işlerini kolaylaştırdı.
Golden Guardians karşısında ilk galibiyetinizi aldınız. Takımdaki atmosfere olumlu bir etkisi oldu mu?
Aslına bakarsanız, 0-3 olmamıza rağmen takımın atmosferi çok olumluydu. Önümüzdeki maçlarda iyi sonuçlar almak için daha çok çalışacağız.
Takıma yeni katılanlar hakkındaki düşüncelerin nedir? Bang ve Aphromoo iyi anlaştılar mı?
Bang, uluslararası etkinliklere sık sık katıldığı için İngilizce öğrendiğini söyledi. İlk defa onu İngilizce konuşurken gördüğümde çok şaşırdım. Huhi çok titiz bir oyuncu, bu sebeple diğer oyuncularla çok ilgileniyor. Bang ve Aphromoo birbirleriyle çok iyi anlaşıyorlar. Aphromoo sıklıkla argo kelimeler kullanıyor ve bunları Bang’e öğretiyor. Ben de bunu denedim ancak onun konuşma tarzını güzel taklit edemiyorum.
100 Thieves’in transfer sezonunda kadroya kattığı oyunculardan memnun musun?
Şampiyonluğa oynayabileceğimiz kanısındaydım. AnDa, Yaz Mevsimi sırasında takıma katıldı ve Dünya Şampiyonası’nda da çok iyi performans gösterdi. AnDa dışında herkesin şampiyonluğa oynamış takımlarda tecrübesi vardı. Huhi, CLG’de oynarken çok iyi sonuçlar alamadı ama şampiyonluk kazanma konusunda tecrübeye sahip olması oyunu iyi okuyabildiğini gösteriyor. İki kere Dünya Şampiyonu olmuş Bang için bir şey söylememe gerek yok ve Aphromoo her zaman çok iyi bir oyuncu.
100 Thieves’in çok iyi performans göstermesi için ne kadar zamana ihtiyacı var?
Tam olarak bir süre veremem ancak bunun uzun bir zaman alacağını düşünüyorum. Yüksek standartlarımız olduğu için, bu standartlara ulaşabilmek adına çok mesafe kat etmeliyiz. Hedefimiz tabii ki şampiyon olmak.
LCS’teki üçüncü yılına giriyorsun. Bu zamana kadarki tecrüben nasıldı?
Sıklıkla, “ABD’de tekrar yaşama şansım olacak mı? Eğer şimdi gidersem, bir daha Amerika’ya gelme fırsatım olacak mı?” diye düşünüyorum. Kendi başıma gezmediğim için bu konuda biraz üzgünüm. Ayrıca izin günlerimde buluşacak kimse bulamadığım için yalnız kalıyorum.
Geçtiğimiz yıl Dünya Şampiyonası’na gitmeyi başarmıştın.
İkinci kez Dünya Şampiyonası’na katılmış oldum. Uzun zaman sonra Güney Kore’de oynamak çok güzel bir histi ve beni düşündüğümden çok daha fazla sayıda hayran heyecanla karşıladığı ve hatırladığı için mutlu oldum. Düşündüğümüzden çok daha erken elenmemiz kötü oldu. Büyük sahnede mücadele etmek insanın kalp atışlarını hızlandırıyor.
Bu yıl Dünya Şampiyonası’na katılma konusunda kendine güveniyor musun?
Sezon başlamadan önce çok güveniyordum. Problemimizin ne olduğundan tam olarak emin değilim. Sezon çok uzun değil ve hemen bir çözüm bulmak zorundayız. Takımımız dibe ulaştı ve bundan sonra gidebileceğimiz tek yön yukarısı.
Son olarak ne söylemek istersin?
Sonunda ilk galibiyetimizi aldık. Bundan sonra çok daha sık galip geleceğiz. Sponsorumuz Rocket’a ve 100 Thieves’in sahibi Nadeshot’a da teşekkür etmek istiyorum.
Kaynak: https://www.invenglobal.com/articles/7494/100-ssumday-itll-take-quite-long-to-reach-the-standards-we-have-regarding-performance-since-we-have-extremely-high-standards

 

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir