Trix: Üst üste 6 mağlubiyeti beklemiyorduk

Please log in or register to like posts.
Haberler

HWA Gaming’de kötü gidişat 6 maçın ardından sona erdi. Ligde 9-3 durumdayken bir anda 9-9’a gelen takım, geçtiğimiz haftanın son maçında DOÜ Aurora’yı yenerek nefes almıştı. Bu mağlubiyet serisinin ardından Trix ile konuşarak HWA’daki son durumu öğrendik.
Lige 9-3 başladıktan sonra bir anda çöküşe geçerek üst üste 6 mağlubiyet aldınız. Sence bunun sebebi neydi?
Trix: Lige hızlı başladık ama kazandığımız oyunların çoğunu üstün makro veya süper takım oyunuyla kazanmamıştık. Genellikle karşı takım hata yapıyordu ve biz de bunu değerlendirip iyi takım savaşı yapıyorduk. Tabii ki 6 kere üst üste mağlup olmayı beklemiyordum ama şu anda hatalarımızın çoğunu kapatmayı başardığımızı düşünüyorum. Artık çok daha temiz oynamaya çalışıyoruz ve eksiklerimizi hemen hemen giderdik diyebilirim.

Eski koçunuzla yetersiz oyun bilgisi sebebiyle yolları ayırmıştınız, fakat yeni koçunuzla henüz iyi sonuçlar elde edemediniz. İki koç arasındaki farklar ne?
Trix: İlk koçumuz seçim yasaklamada beklediğimiz katkıyı veremiyordu, seçim yasaklama dışında ve ev içinde de istenen katkıyı veremeyince bütün yük Armut’la benim omuzlarıma kaldı, bu yüzden koç değişimine gitmek zorunda kaldık. Yeni koçumuz ise çok çalışıyor, oyunculuğu yeni bıraktığı için oldukça hırslı ve her antrenmana yeni bir planla geliyor. Gerçekten bize bir şeyler katmaya çalışıyor.
Sosyal medyadaki eleştirileri nasıl karşılıyorsun? Bunlara moralini bozuyor musun?
Trix: Eleştiri gelmesi beni etkilemiyor, takım içindeki olaylar hiçbir zaman dışarıdan bilinemediği için bu eleştirileri önemsemiyorum ve moralimi bozmuyorum.
Ligdeki ormancılar arasında kendini kaçıncı sırada görüyorsun ve sana göre en güçlü rakibin kim?
Takım oyuncusu olarak hareket etmeye öncelik verdiğim için kendimi üst sıralara koymam garip olur, LoL bir takım oyunu ve koça gidip “Bana Nidalee ver oyunu taşıyayım” demenin mantığı yok, bu yüzden takım neye ihtiyaç duyuyorsa onu oynamaya çalışıyorum.
Şu an bir sıralama yapamıyorum ama ligdeki ormancılar arasından Kirei’yi beğeniyorum, zeki bir oyuncuya benziyor, bu hafta ona karşı oynadıktan sonra belki o sıralamayı yaparım.

Önümüzdeki hafta FB, DP ve BUR ile oynuyorsunuz, BUR’a karşı 2-0, FB’ye karşı 1-1, DP’ye karşı 0-2’siniz. İkili averaj için özellikle önemli olan FB ve DP maçlarını kazanabileceğinizi düşünüyor musun?
Her hafta ligdeki takımların sıra fark etmeksizin birbirini yendiğini görüyoruz, ligin dengesi çok değişik ve herkes birbirini yenecek güçte gibi görünüyor. O yüzden rakiplerimizi küçümseden çıktığımız her maçta iyi bir oyun planıyla galibiyete ulaşabileceğimizi düşünüyorum.
Bu hafta uzun aradan sonra HWA Revanche’sız ilk maçına çıkacak, bunun takımı nasıl etkilemesini bekliyorsun?
Trix: Bu hafta Hakan hasta olduğu için antrenmanlara çok katılamadı, biz de birçok maçı yedek desteğimiz Pbd ile oynadık. Pbd ile oynadığımız antrenman maçlarındaki performansımız bizi mutlu etti, o yüzden kendisine şans vermek istedik. İlk maçı FB gibi güçlü bir rakibe karşı olacak ama ona güvenimiz tam.

 

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir