TSM'in koçu SSONG takımdan gönderildi

Please log in or register to like posts.
Haberler

Başarısız geçen 2018 sezonunun ardından TSM, takımın koçu Kim “SSONG” Sang-Soo’yu takımdan gönderme kararı aldı.
TSM SSONG
SSONG yıl boyunca kendini takıma adamış ve çok çalışmış olsa da, TSM koçun takıma uygun olmadığına karar verdi. Takım 2018 sezonu boyunca şampiyon olamamasına rağmen koçuyla yollarını iyi ayırdı. Gelişme üzerine SSONG, taraftarlara ve yönetime kendisine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.


2017’de sezon öncesi dönemin en dikkat çeken transferlerinden olan koç, Immortals ile mevsimin en iyi koçu ödülünü aldıktan sonra TSM’e gitmişti. SSONG transferi hem taraftarlar hem de basın tarafından iyi karşılanmasına rağmen, NA LCS Bahar Mevsimi’nin başlamasıyla yarattığı sorunlar da ortaya çıkmaya başladı. SSONG sahnede seçim/yasaklama ekranı sırasında yaşanan iletişim sorunları nedeniyle TSM’in sahnedeki koçu olma görevinden alınırken, yerini yıl boyunca Ham “Lustboy” Jang-sik ve takımın eski koçu Parth Naidu doldurdu.
Riot Games’in sahnede iki koç bulunmasına izin vermesiyle NA LCS Yaz Mevsimi 5. haftada sahneye döndü. Yaz Mevsimi’nin sonuna doğru takımın performansında iyileşmeler görülse de, TSM Bölgesel Elemeler’de Cloud9’a 3-0 yenilerek Dünya Şampiyonası’na katılma hakkını kaybetti.
SSONG’un boşa çıkmasıyla, Clutch Gaming ve CLG başta olmak üzere birçok NA LCS takımının koçla ilgilendiği de söylentiler arasında.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir