University Esports Masters kazananı BAU eSports oldu!

Please log in or register to like posts.
Haberler

11 Avrupa ülkesinin üniversite ligi şampiyonlarının katıldığı turnuvada ülkemizi temsil eden BAU eSports, University Esports Masters’ın Avrupa ayağının şampiyonu oldu. 500’ü aşkın üniversite arasından finallere kalan temsilcimiz, Çin’de düzenlenecek büyük finalde Avrupa’yı temsil edecek 2 takımdan biri oldu.


Xavian, Feanor, Juuzou, Psyduck ve Farfetch’li kadrosuyla Tenerife’ye giden BAU eSports; yarı finalde Büyük Britanya’yı 2-0’lık skorla yenilgiye uğratarak Portekiz ile final oynamaya hak kazanmıştı. Porto Üniversitesi tarafından temsil edilen Portekiz, geçen seneyi kayıpsız geçirerek şampiyon olduğu için turnuvanın favorisi konumundaydı. Bo3 formatında oynanan finalin 2. maçında beşte beş alınmasıyla iyi bir geri dönüş yapan ve skor durumunu eşitleyen temsilcimiz, serinin son maçını da önde götürerek Türkiye’nin şampiyonluğa uzanmasını sağladı.
Serinin 2. maçında alınan 5’te 5’in sahibi olan ve serinin son maçında 10/1/7’lik skoruyla önemli katkılar yapan Juuzou adından en çok söz ettiren isim oldu.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir