VFŞL 2019 Yaz Mevsimi'nin çaylakları

Please log in or register to like posts.
Haberler

8 Haziran’da başlayacak VFŞL’nin 10 çaylak oyuncusunu sizler için tanıtıyoruz.

  Only35 – 1907 Fenerbahçe Espor

Aslında daha önce VFŞL ve MSI’da da görev almış oyuncu, toplam 6 maça çıkmadığı için hâlâ çaylak sayılıyor. Listedeki en tecrübeli oyuncu olan Only35, kariyerinde birçok başarıya imza attı. Geçtiğimiz mevsim Akademi Ligi’nin şampiyonu olduktan sonra, Japone yerine MSI’da da forma bularak birçok çaylak oyuncunun bulamadığı şansa sahip oldu. Son şampiyon 1907 Fenerbahçe’nin destek oyuncusuna bu mevsim çok iş düşecek.

Anthrax – Beşiktaş

Profesyonel kariyerine 2016 yılında Türkiye Yükselme Ligi’nde başlayan İsveçli oyuncu, ulusal liglerde birçok takımda forma giydi. 21 yaşındaki Anthrax, kariyerinde ilk defa Beşiktaş ile büyük bir bölgede mücadele etme şansı yakalayacak ve “çaylak” statüsünü üzerinden atacak.

Robin – Beşiktaş

Geçtiğimiz mevsim Akademi Ligi’nde şampiyonluk yaşayan 1907 Fenerbahçe kadrosunda bulunan Robin, gösterdiği performans ile kendisine VFŞL kapılarını açtı. Oyun tarzı olarak Kirei’yi benzetilen Robin, ligimizin kazandığı yeni yerli ormancılardan birisi.

Alive – Bursaspor Esports

Daha önce ülkemizde Pars eSports forması ile izlediğimiz Alive, ilk defa büyük bir bölgenin ana liginde forma şansı yakaladı. Daha önce Kore Yükselme Ligi’nde birçok takımda forma giyen oyuncu, listedeki diğer çaylak oyunculara göre oldukça tecrübeli. Oyuncunun en çok bilinen özelliği, nişancı olmasına rağmen takım için kararları (shotcall) verme konusunda tecrübeli olması.

Juuzou – Dark Passage

Bu mevsim düzenlenen Üniversite Ligi’nde gösterdiği performans ile şampiyonluğun kilit oyuncularından biri olan Juuzou, yenilenen Dark Passage kadrosunda kendine yer buldu. Juuzou, Üniversite Ligi Finali öncesinde yayımlanan videoda Dark Passage’ı ne kadar sevdiğinden de bahsetmişti.

Black – Dark Passage

Daha önce kısa bir süre ulusal liglerde mücadele eden oyuncu, ilk defa bunun gibi bir fırsat yakalayacak. Avrupa Batı Sunucusu’ndaki tekli dereceli performansıyla öne çıkan Black, geçtiğimiz mevsim akademi takımlarının ilgisine rağmen kadrolar kilitlendiğinde boşta kalmıştı.

Eren – Doğuş Üni Aurora

Vietnam asıllı Çek orta koridor oyuncusu Eren, Avrupa’da birçok ulusal ligde forma giydi. Son olarak İspanya ligi LVP’de mücadele eden oyuncu, bu mevsim ilk defa büyük bir ligde forma giyecek. Eren her ne kadar Vietnamlı olsa da, tüm kariyerini Avrupa’da geçirdiği için İngilizce seviyesi yüksek bir oyuncu.

NilleNalley – Galakticos

Daha önce Almanya ligi ve Danimarka oynamış olan 18 yaşındaki Finlandiyalı oyuncu, bu mevsim Galakticos kadrosunda kendine yer buldu. Potansiyelli bir çaylak olarak görülen NilleNalley, BIG ve Copenhagen Flames formaları giymişti.

Tarky – Galakticos

2017 yılında Türkiye Yükselme Ligi’nde k0koo kullanıcı adı ile Team Vulture forması giymiş olan oyuncu, 2 yıl aranın ardından Galakticos’a dâhil olarak Türkiye’ye geri döndü. Çek destek oyuncusu Tarky, kendi ülkesinin bölgesel liglerinde bilinen bir oyuncu.

xKenzuke – Galakticos

Almanya doğumlu Türk orta koridor, tekli derecelide adından çokça söz ettirdi. Son olarak Almanya ligi ESLM’de Penta 1860 takımı ile forma giymiş oyuncu, bu mevsim ülkemizde forma giyecek. Avrupa Batı Sunucusu’nda uzun süredir ilk 100’de yer alan xKenzuke’nin adı geçtiğimiz mevsim VFŞL takımlarıyla anılmış, ancak Türkiye’ye transfer olmamıştı.

 

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir