VFŞL'nin 10 takımı belirlendi!

Please log in or register to like posts.
Haberler

2019 Sezonu’nda ortaklık sistemine geçen Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nin (VFŞL) 10 takımı belli oldu.
Başvuran tüm takımlar önce gelecek projelerini hazırladı, bunları sunuma döktü ve Riot Games’e sunarak değerlendirme sürecine alındı. Değerlendirme sürecinin sonrasında 10 takım lige seçildi. Bu 10 takımın tamamı, daha önce VFŞL yüzü görmüş kulüpler oldu.
Sözü fazla uzatmaya gerek yok, işte o 10 takım:

Spor kulüpleri

Beşiktaş: 2018 Yükselme Ligi’ni şampiyon olarak tamamlayan Beşiktaş, elde ettiği şampiyonluk sayesinde VFŞL statüsünde değerlendirildi ve lige ücret ödemeden girdi.
Galatasaray: 2017 yılında ŞL’nin bir parçası olan kulüp, 2019 Sezonu’yla birlikte geri dönüş yaptı.
1907 Fenerbahçe: 2017’nin şampiyonu ve ligimizde Koreli furyasının başlamasına öncülük eden 1907 Fenerbahçe, taraftarlar tarafından da ligde yer alması kesin görülen takımlardan biriydi. Son dönemde göğsünde Fenerbahçe armasıyla oynayan takımın diğer spor kulüplerinin espor takımları gibi kulüp bünyesinde yer alması da ihtimaller dahilinde.
Bursaspor: Geçtiğimiz yıl yaptığı yatırımla espora adım atan Bursaspor, genç kadrosuna rağmen ilk 6’ya girmeyi başarmıştı. Kulüp önümüzdeki 3 yıl VFŞL’de olmaya devam edecek.
 

Final avcıları

Bahçeşehir SuperMassive: Ligde bulunduğu her mevsim en az final görerek rekora imza atan başarılı kulüp, VFŞL’de yer alması kesin görülen ekiplerden biriydi. Son şampiyon VFŞL’deki heyecanın odak noktalarından biri olacak.
Royal Youth: VFŞL’deki ilk yılında 2 kez final gören ve Rift Rivals’ta ülkemizi başarıyla temsil eden Royal Bandits, henüz şampiyonluk görememiş olsa da bu yıl sergilediği oyun ve yönetimle takdir toplamıştı. CREW ile işbirliğini sona erdiren Youth Holding, Royal Bandits ile birleşti. Takım Royal Youth olarak yola devam edecek.
 

Köklü kulüpler

Dark Passage: League of Legends’ın ilk günlerinden beri varlığını sürdüren ve defalarca kez şampiyonluk yaşayan Dark Passage, ligdeki yerini korudu.
HWA Gaming: Bu yıl sergilediği performansla taraftarlarının yüzünü güldüren ve başarılı günlere dönüş sinyalleri veren köklü ekip HWA, ligin bir parçası olmaya devam edecek.
 

Yükselen yıldızlar

Team AURORA: 3 yıldır ligde bulunan AURORA, her yıl yarı final görmesiyle ünlenmişti. Her ne kadar 2018’de bu gelenek bozulmuş olsa da, ligden düşen kulüp başarılı bir gelecek planlamasıyla lige geri döndü.
Galakticos: 2018’in ilk mevsiminde ligden düşen Galakticos, gençlere şans vererek pek de iddialı olmayan bir dönem geçirmişti. YL’de şansını deneyen ama başarılı olamayan kulüp de iyi gelecek planlamasıyla ligde yerini alanlardan.
 
Lige giren 10 takım bu şekilde. VFŞL’nin başlangıç tarihi ise 19 Ocak olarak belirlendi. 2 gün sonra açılan transfer penceresi, hepimiz için en heyecan verici dönemlerden biri olacak.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir