VIT Attila: Oynayacağım hiç kimseden korkmuyorum

Please log in or register to like posts.
Haberler

Team Vitality’nin son şampiyon Gen.G karşısında aldığı galibiyetin ardından, Blitz Esports, Amadeu “Attila” Carvalho ile galibiyet hakkında kısa bir röportaj yaptı.
Attila
Afreeca Freecs, G2 karşısında Heimerdinger’i açık bıraktı. Sizin maçınızda da Gen.G, kör seçim Syndra aldı ve büyük ihtimalle Jiizuke’nin Ekko oynayacağını biliyorlardı. Sence Kore takımları Avrupa takımlarının yapabileceği tercihlere saygı duymuyorlar mı?
Bence ya bizim genellikle Avrupa’da yaptığımız tercihleri işe yaramaz olarak görüyorlar ve baş edebileceklerini düşünüyorlar ya da hazırlıkları eksik. Birçok şey aynı anda gerçekleşiyor ve grupların nasıl şekilleneceğini yalnızca 2 hafta önce öğrenebildik. Böyle düşününce, bu tarz tercihlerin gözden kaçması normal olabilir. Ekko gibi bir tercih unutulabilir. Bence bu konuya çok dikkat etmeleri gerekiyor, çünkü birçok takımın Ekko, Heimerdinger gibi güçlü tercihleri var.
Genellikle yavaş oynamayı tercih eden bir takımla karşılaştınız. Tarz olarak, takımının Gen.G karşısında oynamaya uygun olduğunu düşünüyor muydun?
Tabii ki, biz erken oyunu çok agresif oynuyoruz ancak bu maçta çok yavaş bir kompozisyon seçtik. Nocturne gibi 6. seviyeye ulaşana kadar gerçek bir şampiyon sayamayacağımız bir tercihimiz vardı. Tank bir üst koridor tercihine karşı Urgot’umuz vardı, böylece üst koridor rahattı. Orta koridorda da Ekko olunca erken oyunda agresif olamazdık. Orta oyunu halledebileceğimizden emindik ve tek boyutlu bir takım da değildik. Ekko’nun yan koridorlarda istediği gibi davranabileceği bir kompozisyon seçtik. Bir hata yapmadığı sürece ölemezdi ya da onu düşürmek için oraya tüm takımı göndermeleri gerekiyordu. Böyle bir durumda, haritanın ters tarafından bir şey kaybedeceklerdi. Kendime Kai’Sa tercihinde bulundum. Şu ana kadar Kai’Sa ile %100 galibiyet oranım var. Çok güçlü bir tercih ve bu maçta da işe yaradı.
Erken oyunda işler istediğiniz gibi gitmedi. Tüm oyun denemeleriniz karşılık buldu ve geriye düştünüz. Maçı kaybettiğinizi düşündünüz mü, yoksa kompozisyonunuzun geç oyunda daha güçlü olacağını ve maçı kazanacağınızı mı düşündünüz?
Biz ejderi alırken Jiizuke’nin orta koridora yapılan baskında ölmesi bizim için oyunu biraz zorlaştırdı. Sonra Gragas gelip Nocturne ve Alistar’ımızı da düşürdü. Tahm Kench’in 2-0 olduğunu görünce, onu koridorda düşürme imkanım kalmadığını anladım. Oyunu oynamak da zorlaştı. Tahm Kench’in global etkisinin olması, haritanın her noktasına baskı oluşturacağı anlamına gelir. Baskıya rağmen minyon skorum iyiydi. Jiizuke de rahattı ve Cabochard çok kolay olmayan bir eşleşmede iyi götürüyordu. O yüzden biraz geriye düşmüş olmamıza ve hatalar yapmış olmamıza rağmen, bunun bizi etkilemesine izin vermedik. O kadar baskıları olmasına rağmen çok iyi takaslarda bulunduk. Kuleleri bire bir takas ettik. Rift Herald’ı aldık. Avantajlarımızın üstüne gittik ve oyunumuzu oynadık.
B Grubunda karşılaşacağın alt koridorlar hakkındaki görüşlerin nedir? Ruler/CoreJJ çok öne çıkarılmıştı ve Uzi/Ming ikilisiyle de karşılaşacaksın. Alt koridordaki karşılaşmalar hakkında ne düşünüyorsun?
Bizim grubumuz çok zorlu. Gruptaki takımlara bakıp, “Bu takımlarda tek bir kötü oyuncu yok.” dedim. Artık EU LCS’te değildik, zayıf rakiplerin karşısında rahat karşılaşmalarımız olmayacaktı. EU LCS’te hata yapıp, daha sonra düzeltmek için fırsatın olabiliyordu. Sizi cezalandıramazlar. Burada en iyilerin en iyileri var. Çok zorlu olacak. Bence Ruler dünyanın en iyi nişancılarından biri. Bu maç düşündüğüm kadar iyi oynayamadı ama onun ne kadar tecrübeli olduğunu görebiliyorsunuz. Sonuçta adam son şampiyon. Çaylak olmama rağmen, onlara karşı kendime çok güveniyorum. Oynayacağım hiç kimseden korkmuyorum. Maçı kazanmak için gereken her şeyi yapacağım.
Maçın sonunda verdiğiniz kararla ilgili konuşalım. Bu kararı kim verdi ve öyle bir anda iletişim nasıl oluyor?
Daha iki dakika önce aramızda bunu konuşuyorduk. Sanırım ben ve Kikis bunu söyledik. Bu Schalke 04 kararıydı. Schalke 04, Splyce karşısında tamamen aynı şartlar altında, tamamen aynı kararı vermişti. Kadim Ejderha’ya gitmeden bir dakika önce bu fikir kafamızda belirdi. Üst koridordaki minyon dalgasını gördük. İtiyordu. O yüzden Kadim Ejderha’yı bırakamazlardı, yoksa biz alırdık. Onlar Kadim Ejderha’yı bırakamayınca, kararımızı verdik. Sanırım ya Kikis’in ya da benim fikrimdi. Bence genel olarak kararı çok iyi uyguladık ve son kararı sanırım Kikis verdi.
Birden fazla sefer kendinizi “backdoor” durumlarında buldunuz. EU LCS’te Team ROCCAT ve Fnatic karşısında yaşadınız. Bu kadar kısa sürede çok defa bu durumda kendinizi bulmanızın sebebi nedir?
Kompozisyonumuzda ışınlan ve Ekko vardı. O yüzden dağılımımız 1-3-1 gibi oldu. Rakipte Tahm Kench olduğu için ayrık ittiremezdik. İyi bir makro karar olmazdı. Bence “backdoor” ile maçı bitirmek, yaratıcı bir yöntem. Güçlü bir takım olabilirsiniz ancak güçlü iki takımın karşılaşmasında, çoğu zaman maçı kazanan alışılmışın dışında düşünebilen takım olur. Maçları kazanmak için çok yöntem var. Bazıları diğerlerinden çok daha agresif yöntemler. “Backdoor” gerçekten işe yarayan ve insanların farkında olmadığı bir durum, çünkü çoğu takım bunu yapmıyor. Bence benim takımımım oyunu kapatmak için, diğer insanların bulamadığı farklı yollar bulmakta çok iyi. Ana sebep budur.
https://www.youtube.com/watch?v=w68fTL8GXn4
 

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir