Worlds 2018'de ilk günün maçları tamamlandı

Please log in or register to like posts.
Haberler

Worlds 2018’in ilk gün oynanan 6 karşılaşmayla tamamlanırken, günün sürprizi Brezilya temsilcisinin performansı oldu.
Worlds 2018
1. Maç: Cloud9 – KaBuM! e-Sports
Şampiyonanın ilk karşılaşmasında KaBuM! orta oyunu hedefleyen tercihler yaparken, Cloud9 Ryze ve Kai’sa tercihleriyle geç oyuna yatırım yaptı. Üst koridorda Licorice Aatrox tercihi ve Blaber’dan gelen orman baskısı ilk kulenin üst koridordan düşmesini sağladı. Maçtaki ilk kanı Zeyzal’ın kitle kontrol yeteneklerini güzel sıralamasıyla Sneaky almayı başardı. Ardından toparlanan KaBum!, görüş konusunda üstünlüğü ele geçirerek maça dengeyi getirmeyi başardı. Cloud9 hem makro oyundaki üstünlüğü hem de rakibinin Aatrox’a verecek bir cevap bulamamasıyla Worlds 2018’deki ilk galibiyetini almayı başardı.
Maçın adamı: Aatrox ile C9 Licorice

2. Maç: Gambit Esports – G-Rex
Tercih ekranında Rus temsilcisi Gambit, Tristana’nın yanına aldığı 3 tank şampiyonla beraber geç oyunu hedeflerken, G-Rex Skarner tercihiyle erken oyunda maçı koparma yoluna gitti. Empt2y’in Skarner ile rakip ormana girmesiyle başlayan savaşın ardından maçın ilk kanını destek Koala aldı. Tercih ekranındaki taktiği tutan G-Rex, 18. dakikada 6-0 skor üstünlüğünü ve yaklaşık 7 bin altınlık farkı yakaladı. Ancak rakibinin oyunu kapatamamasıyla Gambit, maça geri dönme şansı yakaladı. G-Rex savaş başlatma mekanikleri olan şampiyonları doğru kullanmayı başlayarak 36. dakikada maçı kazanmayı bildi.
Maçın adamı: Skarner ile GRX Empt2y

3. Maç: DetonatioN FocusMe – KaBuM! e-Sports
Günün belki de izleyiciler açısından en eğlenceli karşılaşması bu karşılaşma oldu. İki takımın karşılıklı olarak sürekli hatalar yapması ve neredeyse aralıksız yapılan savaşlar, bir tarafın açıkça öne geçmesini engelledi. Maçın açılmasını sağlayan hata KaBum! tarafından yapıldı. 26. dakikada tartışılacak bir baron kararı alan Brezilya temsilcisi, baronu DFM’in nişancısı Yutapon’a kaptırmayı başardı. Baron güçlendirmesini çok iyi kullanan DFM, Brezilyalılara ikinci mağlubiyetini yaşattı.
Maçın adamı: Varus ile DFM Yutapon

4. Maç: G-Rex – Kaos Latin Gamers
Maçın ilk dakikalarında takımlar görüşe ve objektif kontrolüne önem gösterdiler. Tamamen G-Rex’in kontrolünde giden karşılaşmada Gragas ile Yasuo’nun harika oyunu, maçın kapatılması için gerekli kırılmayı sağladı. Baron güçlendirmesini de alan G-Rex, günün en tek taraflı karşılaşmasını çok rahat kazanmayı başardı.
Maçın adamı: Gragas ile GRX Empt2y

5. Maç: Detonation FocusMe – Cloud9
DFM karşılaşmaya fırtına gibi girmeyi başardı ve orta oyuna kadar neredeyse maçı kusursuz götürdü. Cloud9 tercih ekranında istediğini almış gibi görünmesine rağmen, karşılaşma boyunca kötü bir oyun sergiledi. DFM’in bu maçtan yenilgiyle ayrılmasının tek yolu büyük bir hata yapmaktı. DFM bu hatayı 30. dakikada gerçekleşen savaşta yaparak Cloud9’a dört skor verdi. Japon ekip maçı tam anlamıyla “fırlatmayı” başararak galibiyeti Cloud9’a hediye etti.
Maçın adamı: Kai’Sa ile C9 Sneaky

6. Maç: Gambit Esports – Kaos Latin Gamers
Gambit, KLG karşısına ilk oynadıkları karşılaşmanın aksine bir görüntü çizdi. İlk karşılaşmada neredeyse hiç varlık gösteremedikleri görüş alanında rakiplerine hiç fırsat vermediler. Günün belki de en kötü takımı olarak görünen KLG, Rus rakibine karşı fazla varlık gösteremeyerek günün ikinci yenilgisini almış oldu.
Maçın adamı: Galio ile GMB Kira

 
 
 
 

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir