Worlds 2018'de ön eleme grup aşamaları tamamlandı

Please log in or register to like posts.
Haberler

Worlds 2018’in 4. gününde temsilcimiz Bahçeşehir SuperMassive günün ilk karşılaşmasında G2 Esports’a karşı Vadi’den mağlup ayrıldı. Bu sonuçla 2 takımın durumu da 3-1’e gelince tiebreaker oynandı ve G2 ezici bir üstünlükle B grubunu 1. olarak tamamladı. Grubu 2. bitiren temsilcimiz, gün sonunda çekilen kura sonucu bir üst turda LMS 3.sü G-Rex ile eşleşti.
İlk gün galibiyet alamayan Infinity eSports, bugün müthiş mücadeleleri sayesinde durumunu 2-2’ye getirdi ve A grubunu 2. olarak tamamladı. Edward Gaming, Infinity eSports’a karşı sürpriz bir mağlubiyet almasına rağmen A Grubu’nu 3-1’lik skorla 1. olarak tamamladı.

1. MAÇ: Bahçeşehir SuperMassıve vs G2 Esports

Maça mavi tarafta başlayan temsilcimizin, Urgot ve Aatrox açıkken Aatrox’u tercih edip ve Urgot’ı Wunder’a bıraktığı mücadele bizim için pek de iyi geçmedi. Ardından G2’nun Alistar tercihi karşısında Morgana kontra seçimi yapan SUP, Zeitnot’un Caitlyn tercihi ile birlikte koridor aşamasında üstün bir alt koridor tercih etti.
GBM 10. dakikada Jankos’un baskısı karşısında ilk kanı verdikten sonra Hjarnan’ı alarak biraz umutlansak da, 18. dakikada verdiğimiz hatalı karar oyunun dönüm noktası oldu. Vadi’nin Alameti’nde ağır kaybettiğimiz savaşın sonrasında hem Alev Ejderi’ni hem de üst koridor kulesini alan G2 buradan itibaren kontrolü eline aldı. 25. dakikada proaktif oyun yapmak isteyip Alev Ejderi’ne yöneldiğimiz sırada ninja Baron yaparak bizi bir kez daha alt eden G2’nun doğru ayrık ittirme taktiği ve bizim de ufak hatalı kararlarımızın rakip için kartopuna dönüşmesi, maçın dönülemez noktaya gelmesine yol açan etkenlerdi. Maç boyunca mücadeleden hiç kopmayan ve 4-1-6’lık oyunuyla övgü toplayan Zeitnot’un performansı yetmezken, G2 bu galibiyetle grupta bizimle eşit duruma geldi.

2. MAÇ: Infınıty eSports vs Edward Gamıng

Infinity eSports’un orta koridoru Cotopaco’nun kendine güvenerek kör seçimden Irelia aldığı maç, turnuvanın şu ana kadarki en büyük sürprizi olarak kayıtlara geçti. Infinity için kabus gibi başlayan maçta 25. dakikaya 7k altın geriye düşen Latin Amerika temsilcisi, 26. dakikada kendilerini bir üst tura taşıyacak fırsatı buldu. Scout’u üst koridorda gören ekip, 5v4 savaş yapmak istedi ve Rakan’ın Sıçra + Ulti kombosunu kullanarak Nocturne’ün de katkısıyla takım savaşı başlattı. Savaşı kayıp vermeden kazanan INF, aldığı Baron’la ittirirken bir de iBoy’u yakaladı ve hasarı azalan rakibine karşı bir kere daha 5’e 0 savaş kazanarak EDG’yi mağlup etti.

3. MAÇ: Bahçeşehir SuperMassıve vs Ascensıon Gamıng

Alt koridorumuzun en güçlü bölgemiz olduğunu kavrayan Ascension, bütün yatırımını buraya yaparak maç boyunca Zeitnot’u kampladı. Sürekli zor durumda olmasına rağmen minyon konusunda geri düşmeyen nişancımız, 10. dakikada yapılan takım savaşıyla kendini toparladı. Ascension neden 3. torba takımı olduğunu gösterircesine hatalı bir karar vererek bize 4 skor ve alt koridor kulesini hediye ederken, bu dakikadan sonra oyuna biraz daha denge geldi. Hafif kaotik geçen orta oyunda iki takım da sürekli olarak skor takas etti ancak 24. dakikada son vuruşu yapmayı başardık. GBM’in Galio kışkırtma + Stomaged Jarvan ultisi kombosu sayesinde kazandığımız savaşla zafere ilerleyen temsilcimiz, aldığı Baron’la maçı bitirerek bir üst turu garantiledi.

4. MAÇ: Infınıty eSports vs Dıre Wolves

Infinity’nin ormancısı SolidSnake Nocturne ile erken oyunda %86’lık skor katkısıyla adeta oyuna damgasını vuran isim oldu. Buna rağmen DW mücadeleden kopmadı ve takım savaşları oyundaki eşitliği belli bir dakikaya kadar bozmadı. 27. dakikada INF hatalı pozisyonda 3 oyuncusunu kaybedince, Dire Wolves’un Baron’u alacağına gözüyle bakılıyordu fakat Cotopaco ve Renyu Baron çukuruna efsane oynadılar ve DW’nun Baron’u almasına izin vermediler. 32. dakikada Infinity, rakibin görmesine rağmen riskli bir şekilde Baron’a başladı. DW ormancısı Shernfire, Sıçrası olmasına rağmen Saçartohum’u kullanarak Baron’u çalmaya çalıştı ve geç kalarak takım arkadaşlarından uzakta yakalandı. Bu fırsatı değerlendiren INF, takım savaşını rahatlıkla kazanarak oyunu kontrollü bir şekilde kapattı.

5. MAÇ: G2 Esports vs Ascensıon Gamıng

G2’nun Urgot açık kalır kalmaz ilk tercihten aldığını bilen ASC yine de Urgot’ı yasaklamadı ve bu şampiyon karşısında Aatrox ile oynamayı tercih etti. Perkz’ün Syndra tercihi karşısında G4’un Kassadin alması da ayrıca dikkat çekti. Wunder rakibine 10 dakikada 40 minyon fark atarak neden Urgot yasaklanması gerektiğini gösteren bir performans sergiledi. ASC bütün kaynaklarını orta koridora ayırarak oyunu Perkz’ün üzerine yıkmaya çalıştı, Perkz ise 4 skor vermesine rağmen minyonda geri düşmedi ve takım savaşlarında etkisini gösterdi. ASC ekibinin nişancısı Niksar’ın Vayne tercihi riskliydi ve çok fazla geri düştüğü için oyunda etkisi yok denecek kadar azdı. G2, ASC’nin geç oyun kompozisyonuna erkenden cevap verdi ve kontrollü bir şekilde 27 dakikada zafere ulaştı.

6. MAÇ: Edward Gamıng vs Dıre Wolves

DW normal oyunlarıyla EDG’ye karşı kazanamayacağını düşünüp 1. seviyede karşı kırmızı güçlendirmeye sürpriz baskına gitti. Burada çıkan 4’e 4 savaşta nişancıları k1ng’i kaybeden DW’nun morali bu dakikada bir hayli bozuldu. Ardından EDG ormancısı Haro, karşı mavi güçlendirmede pusuda beklemeye karar verdi ve Shernfire bu tuzağa yakalanıp hem skor verdi hem üzerindeki kırmızı güçlendirmesini kaptırdı. Buradan sonra iyice oyundan kopan DW’ya karşı EDG maçı rahat biçimde kapattı.
DW normal oyunlarıyla EDG’ye karşı kazanamayacağını düşünüp 1. seviyede karşı kırmızı güçlendirmeye sürpriz baskına gitti. Burada çıkan 4’e 4 savaşta nişancıları k1ng’i kaybeden DW’nin moralleri bir hayli bozuldu. Ardından EDG ormancısı Haro, karşı mavi güçlendirmede pusuda beklemeye karar verdi ve Shernfire bu tuzağa yakalanıp hem skor verdi hem üzerindeki kırmızı güçlendirmesini kaptırdı. Buradan sonra moralleri iyice bozulan DW’ye karşı EDG çok rahat bir galibiyet aldı.

Tıebreak MAÇI: Bahçeşehır SuperMassive vs G2 Esports

Grubun liderini belirleyecek olan maçta daha önceki oyunlarını daha kısa sürede bitiren taraf biz olduğumuz için taraf seçme hakkı bize verildi ve kırmızı tarafı seçtik. G2’ya karşı hem Urgot hem Akali tercihlerini bıraktık fakat karşılığında etkili bir şampiyon alamadık. Şampiyon seçim ekranını kötü geçirdikten sonra fabFabulous ve GBM sıkıntılı bir koridor safhası geçirdi. Skor olarak geri düşmesek de 10. dakikada üst koridorda 43, orta koridorda 32 minyon geri düştük ve bu altın farkını bir hayli etkiledi. Perkz, Urgot ile haritanın her yerinde etkiliydi, özellikle 14. dakikada alt koridora yaptığı baskınla oyunu bize dar etti. Yavaş yavaş umutlarımızın tükendiği sırada, Jankos’u takımından ayrı zannettik ve son bir heves ile onu yakalamak isterken takım savaşına zorlandık, bu savaşı kaybedince G2 oyunu rahatlıkla üzerimize yıkmayı başararak maçı kazandı ve grubu 1. bitirdi.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir