Worlds'te ön elemelerin ardından grup kuraları belli oldu

Please log in or register to like posts.
Haberler

Worlds 2018’de ön eleme aşaması sonuçlandı, oynanan 4 karşılaşmanın ardından Worlds grupları son halini aldı.


Cloud9, Gambit Esports’a karşı beklemediği kadar zorlu geçen mücadeleden 3-2 ayrılmayı başardı. Edward Gaming, rakibini zorlanmadan alt etti. G2 Esports, kazandığı tüm maçları ucu ucuna kazanarak grup aşamasına yükseldi. Temsilcimiz Bahçeşehir SuperMassive ise seriye iyi başlamasına rağmen umduğunu bulamadı ve Worlds 2018’e veda etti.

1. EŞLEŞME: Cloud9 3-2 Gambıt Esports

Gambit Esports, C9’ın favori görüldüğü seride kendinden beklenilmeyen bir mücadele ortaya koydu. Seriyi 5. maça kadar taşıyan ekip, son maçta Sneaky’nin üstün Kai’Sa performansına karşı çaresiz kaldı.

2. EŞLEŞME: Edward Gamıng 3-0 DetonatioN FocusMe

Edward Gaming beklentileri karşılayarak farkını ortaya koydu ve 3-0’lık rahat bir seri oynadı. DetonatioN FocusMe’nin orta koridoru Ceros’un 3 maçta da Heimerdinger tercihi yapması dikkat çekti.

3. EŞLEŞME: G2 Esports 3-1 Infınıty eSports

Bu seri tahminlerin aksine çok daha yakın geçti ve INF ekibi bütün maçlarda öne geçmeyi başardı. Fakat aradığı kartopu etkisini yakalayamayan kadro oyunu bitirmekte sıkıntı yaşadı. G2 geri düşmesine rağmen sakinliğini korudu ve bir üst tura adını yazdırmayı başardı.

4. EŞLEŞME: G-Rex 3-1 Bahçeşehir SuperMassive

SuperMassive Worlds Ön Eleme Worlds Grup Aşaması
Temsilcimiz Bahçeşehir SuperMassive seriye çok iyi başladı. Avantajlı bir seçim yasaklama ekranı ardından Kai’Sa tercihiyle ilk maçta dörtte dört, sonrasında da beşte beş atan Zeitnot ise herkesi heyecanlandırmayı başardı. Temsilcimiz serinin 2. maçına da büyük bir üstünlükle giriş yaptı, fakat maçın geç safhasında alt koridorda yaşanan takım savaşıyla beklenmedik biçimde maç tersine döndü.
Takım savaşlarını kazanan, ardından Baron almayı başaran G-Rex ekibi, 2. maçı alarak eşitliği yakaladı. Sonraki maçta alışılmadık seçim-yasaklama tercihlerine giden ve takım savaşlarından umduğunu bulamayan SUP 2-1 geri düştü. 4. maça da kötü başlayan temsilcimiz, kazanabileceği 2 maçı kaybetmenin verdiği moral bozukluğuyla iyice geri düştü ve toparlaması mümkün olmadı.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir