Worlds yolunda GBM ve SnowFlower röportajı

Please log in or register to like posts.
Haberler

Worlds 2018 hazırlıkları için Güney Kore’ye giden Bahçeşehir SuperMassive’in Güney Koreli oyuncuları No “SnowFlower” Hoi-jong ve Lee “GBM” Chang-seok Fomos ile bir röportaj gerçekleştirdi.
GBM ve SnowFlower
Worlds’e gelmekle ilgili neler hissediyorsunuz?
GBM: Worlds’e katılabildiğim için çok mutluyum. Hayatım boyunca katıldığım ilk Worlds olacak. Dünya üzerinde beni tanıyan herkese güzel performansımı göstermek istiyorum. Jin Air Green Wings ile katılmaya çok yaklaşmıştım ancak başaramamıştık. Hedefime ulaştığım için mutluyum.
SnowFlower: İlk defa Worlds’e katıldığım için çok mutluyum. İlk hayalim MSI ve Worlds’e katılmaktı. Önümüzdeki sene daha büyük hayallerim olabilir. Eğer GBM sadece Orianna oynarsa finallere bile katılabiliriz.
Geçen sefer MSI’da ön elemelerde kaybetmiştiniz.
GBM: O benim katıldığım ilk uluslararası turnuvaydı. Hedefimiz finallere kalmaktı ancak başaramadığımız için üzgünüm. Çok hata yaptım. Kendimi Worlds’te affettirmek istiyorum. Bir maçta çok hata yaptım. Diğer koridorlar da hata yaptı. Takımın hazır olmadığı bir dönemdi.
SnowFlower: Kendimize güveniyorduk. Finallere kalamamamızın olumlu bir etkisi oldu. Sonrasında çatışan çok fikirlerimiz vardı ancak bundan takım oyunumuzu daha da güçlendirerek çıktık. MSI’da yaşadığımız üzücü mağlubiyet, Worlds’e katılma yolunda önemli bir dönüm noktası oldu.
Kış Mevsimi’nde inanılmaz bir galibiyet serisi yakalayabilmiştiniz, ancak Yaz Mevsimi’nde çok yenilgi aldınız. Worlds’e katılamama gibi bir endişeniz oldu mu?
GBM: Royal Bandits karşısında favoriydik ve kazandık. Takıma çok destek oldum. Tüm gücümle oynadım. Odaklanmam gereken çok şampiyon vardı.
SnowFlower: Yaz Mevsimi hiç kolay geçmedi. Mevsim sırasında birkaç kez Worlds’e katılamayacağımızı düşündüm. Finallere hazırlanmaya başladığımda, bu düşünceyi kafamdan attım. Her gün kendime 100 kez aynı soruyu soruyordum. “Kazanabilir miyim? Kazanma ihtimalimiz nedir?” GBM de “%100, ne olursa olsun kazanacağım.” derdi. Finalin oynanacağı gün, bekleme odasında da aynı soruyu sordum. Maç başlamadan önce biraz gergindim ancak başlayınca gerginliğimi unuttum.
Ama Final serisi beraberlikle başladı.
SnowFlower: GBM Orianna oynamadı.
GBM: Karşı takıma ayak uyduramamıştık.
SuperMassive

Kazanıp kupayı kaldırırken neler düşündünüz?

GBM: Gururluydum. Worlds’e gidebilecek olmak beni çok heyecanlandırmıştı. Rakibin Nexus’unu yok ettiğimizde kalbim o kadar hızlı çarpıyordu ki kaburgalarım acımaya başlamıştı, derin nefes almaya çalışıyordum. Neredeyse bir dakika nefes alamadım.
SnowFlower: 100 yılda bir yaşanabilecek bir duyguydu. Bitince, değişik bir duygu haline girdim. Sanırım, mutluluk verici diyebilirim.

Türkiye’de yaşam nasıl?

GBM: Deniz ürünlerini seviyorum ama çok yemedim. Takım çok karides aldı. Izgarada, tereyağlı olarak yedim. Çok değişikti. Kore restoranında Bossam yiyebilmek beni çok mutlu etti.
SnowFlower: Yaşam açısından çok düşünmüştüm, “Bunu yapabilir miyim?” diye. Benim garip bir huyum var, Türkiye’de hiç et yemedim.

Dil konusunu nasıl hallettiniz? Deniz aşırı bir takıma gittiğinizde en önemli konu dil oluyor.

SnowFlower: Başlarda koç Irean ve GBM’in çok yardıma ihtiyacı oldu. Ancak zaman geçtikçe takım arkadaşlarıyla konuşmaları daha kolay hale geldi. Çok çabuk alıştılar.
GBM: Orada yaşayan insanlardan bir farkım yok.

Koç hakkında neler söylemek istersiniz?

GBM: Koçumuz çok iyi. Güney Kore’de çok tanınmıyor ancak çok yetenekli ve Worlds’e katılma konusunda en önemli insanlardan biriydi.
GBM SnowFlower Worlds 2018

Yakın zamanlarda oynanan uluslararası karşılaşmalarda LCK ile LPL arasındaki rekabetle ilgili çok sorular var. Dışarıdan bakan kişiler olarak görüşlerinizi söyler misiniz?

GBM: Meta değişti ve bunu incelerseniz Çin’in iyi olduğunu görürsünüz. Orman eşyasından totemlerin kalkmasıyla, Kore takımlarının bilgi akışını sağlarken zamanlama yapmaya alışmaları gerekti. Rakiplerin bana yapacağı baskınları engelleyebiliyordum ama artık totem sayısı azaltıldı. En büyük farkı bu yarattı. Desteklerin ve nişancıların etkinliğinin artması da bir faktör oldu.

Hangi takımlara karşı oynamak istiyorsunuz?

GBM: LMS takımıyla. G-Rex ile karşılaşmak istiyorum.
SnowFlower: Kim “Candy” Seung-ju ve Lee “Stitch” Seung-ju ile görüşmek istiyorum. Onları kendi ellerimle tatile göndermek istiyorum. Tayvan’da çok çalıştılar ve dinlenmek onların da hakkı.
Röportaj ön eleme grup kurası çekilmeden önce yapılmıştı.

Eğer grup aşamasına kalırsanız, grubunuzun nasıl olmasını istiyorsunuz?

GBM: Vietnam, Tayvan’ın 2. takımı ve 100 Thieves. Hedefimiz grup aşaması, umudumuz çeyrek final. İmkansız olarak da finali istiyorum. %0.001 şansımız olabilir.
GBM ve SnowFlower

Bu turnuvadaki hedefiniz nedir?

GBM: İlk hedefimiz grup aşamasına kalmak. Busan’a gitmek ve orada tekrar bir röportaj yapmak istiyorum.
SnowFlower: Busan’a gitmek istiyorum.
Son olarak taraftarlarınıza söylemek istediğiniz bir şey var mı?
GBM: Güney Kore’ye gelebilmek çok iyiydi. Kendi ülkemde en iyi performansımı göstereceğim.
SnowFlower: Bizi destekleyen taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Worlds’te tüm performansımı ortaya koyacağım. Son olarak söylemek istediğim şey ise, “GBM Orianna oyna!”
Röportajın kendisini Korece olarak Fomos’un sitesinde bulabilirsiniz. Bu röportajın tüm telif hakları Fomos’a aittir.
 

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir