Worlds'te 3. gün: KaBuM! elendi, Japonlar tarih yazdı

Please log in or register to like posts.
Haberler

2018 Dünya Şampiyonası’nın 3. gününde Brezilya temsilcisi KaBuM! e-Sports turnuvaya veda ederken, aynı gruptaki DetonatioN FocusMe tarihte ilk kez bir Japon takımının adını üst tura yazdırdı.
C ve D grubu maçlarının oynandığı günde C grubunu Cloud9 lider bitirdi, DFM ise 2. sırada yer aldı. D grubunda G-Rex 1.lik mücadelesinde Gambit’i bir kez daha mağlup ederek zirveyi garantiledi, Gambit ise bugün takım sahibinin ölüm haberini alan Kaos Latin Gamers’ı geçerek gruptan çıkan 2. takım oldu.

1. maç: G-REX vs GAMBIT

Metanın çok uzağında kalan bir seçim yasaklama aşaması geçiren Gambit, şu ana kadar en ikna edici performanslardan birini gösteren G-Rex karşısında bir kez daha varlık gösteremedi. Bu maça kadar hiç ölmemiş olan Empt2y geleneğini sürdürdü ve ilk seçim alınan Gragas ile yine harikalar yarattı. Özellikle orta koridorda Candy’nin Syndra performansı ve Maokai oynayan PK’in sürekli olarak doğru noktalardan gelerek attığı ultiler G-Rex’in bu maçı rahat kazanmasını sağladı.
Maçın adamı: Maokai ile PK

2. maç: KaBuM! e-Sports vs DetonatıoN FocusMe

İlk maçta DFM’e yenilen KaBuM!, bu sefer sürprize izin vermedi. Özellikle erken safhada Skarner ile çok etkili olan Ranger’ın katkısı takıma büyük üstünlük getirirken, maçın asıl yıldızı alt koridorda Vel’Koz seçimi yapan genç nişancı Titan’dı. Oynadığı 3 Vel’Koz maçında %100 galibiyet oranına sahip olan oyuncu, bu maçta da şaşırtmadı ve tek silahı Yutapon’un Vayne’i olan DFM’i durdurmayı başaran isim oldu.
Maçın adamı: Skarner ile Ranger

3. maç: Kaos Latın Gamers vs Gambıt

Seçim yasaklama aşamasında fena iş çıkarmayan Kaos Latin Gamers için maç içerisinde işler beklendiği gibi gitmedi. Fix’in erken oyunda Draven ile aldığı üstünlüğü agresif oyuna çevirememesi ve Draven oyun tarzına hakim olmaması, Gambit’in bu açıktan yararlanmasına ve iyi takım savaşları yaparak maçı kazanmasını sağladı. 22. dakikaya kadar maçı altında önde götüren KLG, takım savaşları başladığı anda düşmeye başladı ve Gambit adını bir üst tura yazdıran takım oldu.
Maçın adamı: Rakan ile Edward

4. maç: Cloud9 vs KaBuM! e-Sports

KaBuM!’un orta koridoru dyNquedo’nun LeBlanc ile etkili olduğu maç, ağır kalite farkı sebebiyle kurtarılamayacak noktaya geldi. Genç ama yetenekli bir kadroya sahip olan Cloud9, özellikle orta oyuna girilirken zaman zaman hatalar yapsa da alt koridordan açılan deliği onarmak KBM için pek mümkün olmadı. Şu ana kadar Kai’Sa oynadığı her maç rakibi 25. dakikadan sonra domine eden Sneaky bir kez daha şaşırtmadı ve takım savaşlarındaki performansıyla C9’ın KBM’u ateşe atmasında önemli rol oynadı.
Maçın adamı: Kai’Sa ile Sneaky

5. maç: Kaos Latın Gamers vs G-Rex

Formalite maçında Kaos Latin Gamers ve G-Rex daha rahat seçimler yaptı. Empt2y’nin 3 kere ölerek mükemmel KDA’sını bozduğu karşılaşmada Lissandra orta koridor seçimi dikkat çekti. KLG’nin üst koridoru Nate’in Camille ile etkili olduğu ve üst koridorda PK’e zor anlar yaşattığı maçta bir kez daha Kai’Sa faciası yaşandı. Daha önce Samsung Galaxy formasını da giyen nişancı Stitch, maçın 21. dakikasına girildiğine 10 skora sahipti. Bu kadar erken güçlenince durdurulması pek de mümkün olmayan şampiyonun etkisini iyi kullanan takım, verdiği birçok hatalı karara rağmen maçtan galip ayrılmayı başardı.
Maçın adamı: Kai’Sa ile Stitch

6. maç: Cloud9 vs DETONATION FocusMe

Sneaky’nin pek de tercih etmediği Draven ile Vadi’ye indiği maç, Kuzey Amerikalı takım için iyi geçti dersek yalan olur. 18. dakikada yakaladığı 2.5k altın farkına rağmen DetonatioN FocusMe’nin bu dakikadan sonra oyuna dönmesiyle şaşkınlığa uğrayan C9, DFM’nin 10 dakikada üç kule alıp Alev Ejderi’ni katletmesi, üstüne Ezreal’ın 3 skor aldığı bir savaşın ardından bir de Baron çalmasıyla bir anda geriye düştü. Ufak savaşlarla maça geri dönen C9, DFM’nin Baron’u iyi kullanmasına izin vermedi ve bir kez daha tecrübesini (ve Urgot’u) kullanarak maçı kazanmayı başardı.
Maçın adamı: Urgot ile Licorice

Tıebreak: DETONATION FocusMe vs KaBuM! e-Sports

17. dakikaya kadar oldukça sakin geçen mücadele, bu dakikada Alamet’in etrafında çıkan savaşla bir anda koptu. DFM’nin başladığı Alamet’i durdurup çalmak isteyen KaBuM!, takım savaşı için o dakikada yeteri kadar güçlü olmayan kompozisyonuyla bu savaşı yapmak istedi ve DFM 3 skorla cezayı kesti. Her ne kadar KBM Alamet’i rakibine bırakmamış olsa da kısa süre sonra 0 TL farkla bir büyük boyu sipariş ederek Baron’u alan DFM buradan sonra durmadı ve 7-0’lık skor farkıyla maçı kazanarak tarihte ilk kez bir Japon takımının adını uluslararası arenada üst tura yazdırdı.
Maçın adamı: Urgot ile Evi

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir