xKenzuke: Hedefimiz SuperLiga’yı ve EU Masters’ı kazanmak.

Please log in or register to like posts.
Haberler

İspanya ligi LVP SuperLiga takımlarından Movistar Riders forması giyen temsilcimiz xKenzuke ile bir röportaj gerçekleştirdik.

Röportaj ve Çeviri: Hasan Ege Karıksız

Düzenleme: Sıla Öz

 

 

Merhaba xKenzuke, ilk olarak bu röportaj için teşekkür ederiz. Bu hafta sırasında ve yaz mevsimi boyunca çok iyi bir performans sergilediniz, yorumların neler?

 

Merhaba, ben de teşekkür ederim. Movistar’daki ilk mevsimimde yarı finale çıkmak ve EU Masters bileti almak gibi yüksek beklentilerimiz vardı ama maalesef olmadı. Bu yüzden de bir kadro değişikliği gerekliydi. Şu anki Movistar kadrosu ilk 3’ü zorlama ve hatta finalleri kazanıp EU Masters’a gitmeyi başarma kapasitesine sahip bence. Başlangıçta gerçekten iyi takımlara karşı oynadığımız için eksiklerimiz açığa çıktı ve çok küçük hatalardan dolayı cezalandırıldık, böylece ezildik. O mağlubiyetler gözümüzü açmış oldu ve bizi güçlendirdi.

 

Galakticos’ta uzun bir süre oynadın ve bu yıl Movistar Riders’a katılıp yeni bir maceraya başlama kararı aldın. Geleceğinde neler görüyorsun? Seni tekrar VFŞL’de görecek miyiz yoksa sıradaki durak LEC mi?

 

Gelecek planım bu ligi kazanarak EU Masters’a katılmak ve böylece uluslararası seviyede performansımı göstererek LEC’ye hazır olmak.

 

Eski bir LEC ormancısı olan Maxlore ile birlikte oynuyorsun. Onun tecrübesi takımınızı ya da senin bireysel performansını geliştiriyor mu?

 

Kesinlikle, Maxlore ile oynayabildiğim için çok şanslıyım. Movistar’a katıldığımda onun ortalama bir ormancı olacağını düşünmüştüm ve beklentilerimi yüksek tutmamıştım. Beni bunun tam tersine ikna etti. Oyun hakkında inanılmaz seviyede bilgisi var, gerçekten çok agresif bir oyuncu ve her zaman rakibinin üstüne oynamak ve yanlış yaptığı her şeyi cezalandırmak istiyor. Ayrıca gerçekten iyi bir lider ve başkalarının hızlıca gelişmesine yardımcı oluyor. Oyunlarımızı kazanmamızın arkasındaki en büyük etkenlerden biri diyebilirim.

 

113, genç bir Türk oyuncu, bu mevsim SuperLiga’ya katıldı ve İspanya’nın köklü kulüplerinden Vodafone Giants forması giyiyor. Daha tecrübeli olan eski bir VFŞL oyuncusu olarak onun bu kararıyla ilgili ne düşünüyorsun? Performansıyla ilgili yorumun var mı?

 

113’ün SuperLiga’ya katılması bence iyi bir karardı, etrafında ona bir şeyler öğretebilecek olan tecrübeli oyuncular var ve Avrupa’daki rekabet genel olarak daha iyi. Şu ana kadar performansı yeterliydi.

 

Bu biraz daha genel bir soru olacak, VFŞL’den ayrılan bir oyuncu olarak ligin geleceğine pozitif mi bakıyorsun negatif mi? Birçok eski oyuncunun emekli olup yerlerini genç oyunculara bıraktıklarını gördük, bu gençler boşluğu doldurup VFŞL’yi daha ileriye itebilir mi?

 

Bence genç oyuncuların VFŞL üzerindeki etkisi çok büyük çünkü çoğu gerçekten yetenekli ve her şeyi kazanmak için çok motiveler, içlerinde o ateş yanıyor. Ayrıca 113’ün transferi diğer Türk oyunculara daha çok çalışmak için motivasyon sağlıyor. Ragner ve Kaori gibi oyuncular Avrupa yerel liglerinin yüksek seviye takımlarında hatta LEC’de oynamak için aday olabilirler.

 

Bu mevsim Movistar Riders’ın hedefini de duyalım senden!

 

Hedefimiz SuperLiga’yı ve EU Masters’ı kazanmak.

 

Son olarak, Türkiye’deki sevenlerin ve genel olarak Türk espor topluluğu için söylemek istediğin bir şeyler var mı?

 

Galakticos’ta gördüğüm ve hâlâ da görmeye devam ettiğim destek için teşekkür etmek istiyorum. Türkiye benim için her zaman güzel bir anı olarak kalacak.

İfade İle Yorumla

2
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir