Yeni espor arenası LoL PARK görücüye çıktı

Please log in or register to like posts.
Haberler

LCK’in yayınlarının tamamen Riot Games kontrolüne alınmasının ardından, yeni sezonda maçların oynanacağı espor arenası LoL PARK görücüye çıktı.

LoL PARK’ın girişi – INVEN

Riot Games’in geçtiğimiz Kasım ayında duyurduğu ve Seul’de bulunan LoL PARK’ın ilk görüntüleri ortaya çıktı. Espor karşılaşmalarının gerçekleşeceği alan 500 kişi kapasiteli olacak. Stüdyodan ziyade arena tarzı tasarım kullanılması ve seyircilerin oturacağı koltukların konumu itibariyle, yerleri uygun olan seyirciler oyuncuların ekranlarını bile görebilecekler. Koçlar ise kendilerine ayrılmış özel bölümlerden takımlarını takip ederken, konumları gereği izleyiciler de onları sürekli takip edebilecekler.
LoL PARK ile birlikte LCK büyük bir geleneğe veda edecek ve oyuncular artık kapalı cam odalarda değil, arenanın içindeki açık düzende mücadele edecek.
LoL Park arena alanı – FOMOS

Röportaj alanı
Röportaj alanı

Tanışma alanı
Tanışma alanı

Yayın odası - reji
Yayın odası – reji

Ancak LoL PARK’ta sadece espor karşılaşmalarının oynanacağı alan bulunmuyor. 100 kişi kapasiteli internet kafe, Riot mağazası ve Cafe Bilgewater sürekli kullanıma açık olacak. Ayrıca alanda gelen ziyaretçilerin dolaşabileceği bir LoL sergi alanı bulunuyor. Burada League of Legends heykelleri, LCK formaları ve üç boyutlu figürler görülebilecek.
İnternet kafe
İnternet kafe

 
Mağaza alanı
Mağaza alanı

 
Sergi alanı
Sergi alanı

 
Oyuncu modelleri
Oyuncu modelleri

Maçlar öncesi oyuncuların bulunacağı alan ise rahatlıkları göz önüne alarak tasarlanmış. Oyuncuların pratik yapmalarına imkan sağlayacak bilgisayarlar, rahat koltuklar ve koçun taktik vermesinde yardımcı olacak bir tahta bulunuyor.
Takım odaları
Takım odaları

 
Riot Games Korea’yı temsilen Lee Seung Hyun şu açıklamalarda bulundu:
“Ümidim LoL PARK’ın günlük hayata alışılmadık bir tecrübe bırakması. Mekanı açtığımız yer olan Jongno, birçok şirketin ve dolayısıyla birçok çalışanın bulunduğu bir bölge. Ben bu tesisten insanların gözünü alamamasını ve ziyaret etmek istemelerini arzu ediyorum. Espor karşılaşmalarının oynanacağı alanın stüdyoya değil arenaya benzemesini istedik. Buranın oyuncular için güzel bir yer olmasını istedik ve bunun olması için elimizden gelen her şeyi yaptık. Buna ek olarak, burayı ziyaret edecek insanlar için ziyaret edebilecekleri birçok yer tasarladık.”
LoL PARK kullanıma geçmiş durumda. İlk olarak tesisin internet kafe kısmı açıldı. Ancak resmi açılış 2018 Worlds ön elemeleri sırasında olacak. Tesisin geriye kalan kısımlarının ise Ocak 2019’da açılması planlanıyor.
Bu makaledeki tüm görseller Inven ve Fomos‘a aittir. Alandan daha fazla fotoğrafa bakmak için Inven makalesine göz atabilirsiniz.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir