Yükselme Ligi'nde 1. Açık Eleme tamamlandı

Please log in or register to like posts.
Haberler

Yaz Mevsimi’nde Yükselme Ligi’ne dahil olmak isteyen takımların mücadele ettiği Açık Elemeler’in ilk turnuvası tamamlandı.
Ligimizin en bilindik isimlerinden Crystal, Cognac, Panky ve HolyPhoenix gibi birçok yıldız ismi barından Yükselme Ligi Açık Elemeleri 28 Mayıs’ta başladı. 60 takım ilk aşamada 2 grup halinde yarıştı. Beşiktaş’ın POKEMONLAR ismiyle yer aldığı Grup 1 en dikkat çekici karşılaşmalara sahne oldu.
Grup 1 mücadeleleri; Yıldızların Savaşı!
Grup 1’in ilk karşılaşmalarından biri Team Stars ve POKEMONLAR arasında oldu. Galakticos oyuncularının da yer aldığı Team Stars, HolyPhoenix ve Godbro’lu kadrosuyla POKEMONLAR olarak katılan Beşiktaş’ın bu turnuvadaki karşılaşması merak konusuydu. Karşılaşmanın galibiyse Team Stars oldu, böylece POKEMONLAR mücadelesine kaybedenler grubundan devam etmek zorunda kaldı.
Yükselme Ligi mücadelesine dahil olmak için yeni kurulan Aftershock ise genç yeteneklerden oluşan kadrosuyla oldukça iddialıydı. Kadrosunda Luger, Backlund, Farfetch, behave ve Guilford’u bulunduran takım, 3. karşılaşmasında Team Stars karşısında mağlubiyet alarak kaybedenler grubuna düştü ve POKEMONLAR’ın rakibi oldu. Aftershock karşısında aldığı mağlubiyetle turnuvadan elenen POKEMONLAR ilk turnuvadan puan kazanamadı ve erken elenerek şoka uğradı. Aftershock ise önce POKEMONLAR’ı ardından karşısına çıkan diğer rakipleri yenerek Grup 1 finaline çıkmaya hak kazandı.

Grup 1’in en tanındık ismi Oyun Hizmetleri ise turnuva öncesinde rakipleri kadar ses getirememiş olsa da gücünü kanıtladı. Karşısına çıkan tüm rakipleri yenen Oyun Hizmeletleri son olarak finalde Aftershock ile karşılaştı. Aftershock karşısında da galibiyet alan takım final aşamasına çıkmaya hak kazandı.
Grup 2’de Pars rüzgarı
Grup 1 kadar adından söz ettirmese de Grup 2’nin en dikkat çekici takımı Pars Espor oldu. Kadrosunda Panky ve Crystal gibi ligin tanınmış isimlerinin yanında orta koridor ve nişancı olarak Koreli oyuncuları tercih eden takım oldukça iddialıydı. Grup aşamasını rahat bir şekilde tamamlayan Pars Espor final aşamasında Oyun Hizmetlerinin rakibi oldu.

Oyun Hizmetleri ve Pars Espor arasında oynanan 3 maçlık final serisine Oyun Hizmetleri’nin deneyimi damga vurdu. Her iki karşılaşmada da rakibinin oldukça gerisinde başlayan Oyun Hizmetleri, ilerleyen safhalarda yaptığı hamlelerle karşılaşmayı kendi lehine çevirmeyi başardı. Art arda aldığı 2 galibiyetle ilk turnuvanın şampiyonu olan OHM 100 puanı hanesine yazdırdı.
Yükselme Ligi 1. Açık Eleme’nin ardından oluşan puan durumu şu şekilde.

Yükselme Ligi Açık Elemeleri 4 turnuva olarak gerçekleşecek. 4 turnuvanın sonunda en çok puan kazanan ilk 3 takım 2018 Yükselme Ligi Yaz Mevsimi’ne katılma hakkını elde edecek. Yükselme Ligi Açık Elemeleri’ne kaydolmak için buraya tıklayarak Battlegrounds sayfasına gidebilirsiniz.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir