Zeitnot: Çok daha iyi oynayacağım

Please log in or register to like posts.
Haberler

2018 Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden Bahçeşehir SuperMassive’in yıldız nişancısı Berkay “Zeitnot” Aşıkuzun’un G2 Esports ile yapılan tiebreak maçı öncesi Inven Global’a verdiği röportajı sizler için çevirdik.

Zeitnot - Inven Global
Zeitnot – Inven Global

Ascension Gaming karşısında aldığınız galibiyet hakkında ne hissediyorsun?
İlk kanı alarak iki koridor için erken oyunda üstünlüğü elimize aldık. Koridor aşamasında önde olsak da, hatalar yaptık. Rakip takımın kompozisyonunda Gragas ve Corki’nin olması onlara kule altı baskın yapma olasılığı sağladı.
Onların agresif şekilde savaş arayacaklarını biliyorduk, böylece Jarvan’ımız çok fazla korunmayan Xayah üstüne kolayca Afet’le inebildi. Gerekli eşyalarımı tamamladıktan sonra savaşların çoğunu kazanmaya başladık.
Günün ilk maçında G2 Esports’a kaybetmek size nasıl hissettirdi?
Biraz sinir bozucuydu. Şampiyon seçin ekranını iyi geçirmedik. Alt koridor eşleşmesinde öne geçmemize rağmen, orta koridor-ormancı eşleşmesini kaybettiğimiz için üstünlüğümüzü kullanmakta zorlandık. Ayrıca çoğu takım savaşında eksiktik. Rakipte Urgot her takım savaşında bulunurken, Aatrox savaşlara katılamadı. Ejderleri ve Baron’u da verdik. Çok daha dikkatli oynamalıydık.
Takımın ön eleme playoff’larını garantiledi. Nasıl hissediyorsun?
Büyük ihtimalle G2 Esports ile tiebreaker maçına çıkacağız. Kazanıp ilk sırayı alabilirsek, grup aşamasına çıkacağımızı düşünüyorum. Eğer kaybedersek, büyük ihtimalle EDG ile karşılaşacağız. Bu çok zor bir karşılaşma olur.
Röportaj G2 Esports ile oynanan karşılaşma öncesi yapılmıştı. Temsilcimiz G-Rex ile eşleşti.
Bahçeşehir SuperMassive - Riot Games
Bahçeşehir SuperMassive – Riot Games

G2 Esports ile oynayacağız tiebreaker için kendinize güveniyor musun?
Onlara karşı bir kez kazandık ve bir kez kaybettik. Buna rağmen kendime güveniyorum çünkü alt koridorda avantajlı olduğumuzu düşünüyorum. Perkz ve Jankos çok iyi oyuncular olduğundan ve erken/orta oyunda kartopu etkisi yakalayabileceklerinden odağımız ve yapabileceklerimiz orta koridor-ormancı eşleşmesine bağlı olacak. Genel olarak, kendime güveniyorum.
Dünya Şampiyonası’nda senin karşılaşmak istediğin bir oyuncu ya da takım var mı?
Gen.G ve RNG karşısına çıkma şansımız olursa Ruler ve Uzi ile karşılaşacağım. Yine de, oyuncular arasında karşılaşmaktan en çok keyif alacağım isim Deft. İnanılmaz içgüdüleri var. Her hareketi tahmin edebildiği için ona karşı oynamak çok zor.
Uzi ve Ruler gibi oyuncuların arasında, Dünya Şampiyonası’ndaki en iyi nişancının Deft olduğunu mu düşünüyorsun?
Çok uzun zamanındır onun oynayışını izliyorum ve onun bu Dünya Şampiyonası’nı kazanmasını çok istiyorum. Bazen kötü performanslar sergileyebiliyor, biraz istikrarsız olabiliyor. Tüm potansiyeliyle oynayabilirse, Deft’in alt koridor oyuncuları arasında en iyisi olduğunu düşünüyorum.
Seni destekleyenlere söylemek istediğin bir şey var mı?
Bu Dünya Şampiyonası’nda beni destekleyen çok taraftar var ve onlara çok teşekkür etmek istiyorum. Beni izlemeye devam etsinler çünkü çok daha iyi oynayacağım.
Röportaj kaynağı: Inven Global

 

İfade İle Yorumla

0
0
1
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir