Salih Saltunç: "Belki bir gün F1 takımları, pilotlarını espordan seçebilir."

Please log in or register to like posts.
Haberler

Selam! Önce bize kendini tanıtabilir misin? Çünkü seni görüp “Bu çocuk nereli? Kim?” diyen çok fazla insan var. Bildiğimize göre Kıbrıs Türküsün. Peki Britanya nasıl oldu?
Bildiğiniz gibi ismim Salih Timur Saltunç, Kuzey Kıbrıs’ın Girne bölgesinde doğdum. 4 aylıkken, ailece Londra’ya yerleştik ve 8 sene orada kalıp büyüdüm. Sonra tekrar 2004’te geri Kıbrıs’a taşındık, 7 sene orada kalıp, ilkokul eğitimim için 2011’de İngiltere’ye geri taşındık. Kendimi her zaman Kıbrıslı Türk gibi görürüm ama uluslararasında KKTC bayrağı geçmediği için, bana ikinci ülkem olan Britanya’nın bayrağını verdiler.
Geçtiğimiz sezon kardeşin Sonuç ile birlikte yarıştınız, bu sene seni tek görüyoruz, neden?
Her sezondan sonra, her takımın en az bir pilot ile yollarını ayırması gerekiyor, bizim takım Alfa Romeo beni tutup, Sonuç’u bırakmak zorunda kaldı. Maalesef pro draft’ta başka takımdan seçilemedi ama inşallah gelecek sezon kendisini yine görebileceğiz.

Antrenman programınız nasıl oluyor? Nerede ve nasıl çalışıyorsun?
Takım arasında çoğu zaman evde antrenman yapıyoruz. Ama yarışlardan 4-5 gün önce, hepimiz Veloce ofisine gidip orada hep beraber antrenman yapıyoruz sabah akşam.
F1 Esports henüz çok yeni bir oluşum olmasına rağmen hızla büyümeye başladı. Sen neler düşünüyorsun?
Güzel başladı ve güzel de gelişiyor. F1 takımları artık esporu daha da ciddiye alıyor. Bu bizim için çok iyi bir şey çünkü espor ve F1 arasındaki fark gittikçe kısalacak ve belki bir gün F1 takımları, pilotlarını espordan seçmeye başlayabilir. Verstappen ve Norris kartingden başlamış olsalar da, yarışlar olmadığında gece gündüz F1 simülatör oyunları oynayıp kendi yeteneklerini geliştirdiler.
Türkiye’den temsilcimiz Cem Bölükbaşı için ne düşünüyorsun? Yarış öncesinde ya da aralarında birbirlerinizle konuşma imkanınız oluyor mu?
Cem benim kardeşim gibidir, sene boyunca fazla görüşememiş olsak da, her zaman aynı ortamda olduğumuzda çok iyi geçiniyoruz, beraber gülüp ağlıyoruz. Kendisini 2008’den beri tanıyorum, bir zamanlar Kuzey Kıbrıs’ta kartingde beraber yarışıyorduk.
F1 Esports’a F1’dan hangi özelliği getirmek isterdin?
Podyum ve şampanyaaaaa! 😀
En büyük hayalin ne? Seni F1’da görme ihtimalimiz var mı?
Bebekliğimden beri hayalim her zaman F1 pilotu olmaktı, ama ne kadar yetenekli olsam da para olmayınca bu işler zor. Sponsor çıkarsa belki bir gün olur 🙂 Kolayca vazgeçmem!
Türkiye’den seni destekleyenlere ya da desteklemek isteyenlere ne söylemek istersin? Neden seni desteklemeliler?
Ben rahat biriyim. Beni isteyen destekler, istemeyen desteklemez 😀 Benim kişiliğimi beğenenler zaten doğal olarak destekleyecekler ve bu destekleyenlere her zaman sonsuz minnettar olacağım. Beğenmeyenlere de iyi günler dilerim. Hepinizin mesajlarınızı okuyorum!

Peki son olarak buradan Formula 1 için tahmin alalım. Sence bu sezon nasıl?
Bu sezon aslında biraz yavaş başlamıştı ama Fransa’dan sonra her yarış mükemmel oldu. İnşallah sezonun sonuna kadar böyle kalır. 🙂

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir