İlk Overwatch League Şampiyonu: London Spitfire

Please log in or register to like posts.
Haberler

Ocak ayından bu yana devam eden Overwatch League, geçtiğimiz hafta gerçekleşen büyük finalle sona erdi. İki gün boyunca süren finallerde Cloud9 organizasyonunun sahibi olduğu London Spitfire, rakibi Philadephia Fusion’ı yenerek ilk OWL şampiyonu oldu.
Lige hızlı başlayan London Spitfire’ın performansında özellikle son iki aşamada bir düşüş gözlemlenmişti. Ancak playoff’larda önce LA Gladiators’ı, sonra da LA Valiant’ı yenerek kendini kanıtlayan ekip, finale yükselerek Fusion’la eşleşti. Philadelphia Fusion ise play-off’lara sonuncu seri başı olarak girdiği halde ligin favorilerinden NY Excelsior’ı yenerek izleyicileri şaşırtmayı başarmıştı.
27-28 Temmuz’da gerçekleşen finallerde ilk gün büyük bir coşkuyla başladı. Beş harita üzerinden oynanan maçta ilk haritanın galibi Fusion oldu. Ancak moralini bozmayan Spitfire, kalan haritaları üst üste kazanarak ilk günü 3-1’lik skorla kapattı.


28 Temmuz’da oynanan karşılaşmada işini şansa bırakmayan Spitfire, 3-0 ile serideki ikinci maçını da kazanmayı başardı ve ilk OWL şampiyonu olarak adını tarihe yazdırdı.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir