Overwatch League 2019 sezonuna hazır olun!

Please log in or register to like posts.
Haberler

14 Şubat 2019 tarihinde açılış yapacak olan Overwatch League, bu sezon 20 şehir bazlı takıma ev sahipliği yapacak. Lig, Los Angeles’ta bulunan Blizzard Arena’da gerçekleşecek.


Bu sezon Overwatch League 8 yeni takıma merhaba diyecek ve takımlar iki lige ayrılacak:

Overwatch League takımlarının bölgeleri
Overwatch League takımlarının bölgeleri

2019 sezonunda 20 takım yaklaşık 5 hafta sürecek lig boyunca 28 maça çıkacak, her aşama 7 maçtan oluşacak. Esnek bir zaman anlayışına sahip bu format ile birlikte oyuncular yeteneklerini en tepe noktada tutabilmek için daha fazla zamana sahip olacak. Bununla birlikte takım ve oyuncular, ev sahibi şehirlerini ziyaret etmeye daha fazla vakit ayırabilme imkanı yakalayacak.
Aşama finalleri 2019 sezonunda seri başı sistemine dayalı eşleşme tablosu olarak geri dönüyor. 1, 2 ve 3. aşamalar tamamlandıktan sonra ilk 8’de yer alan takımlar aşama finallerinde mücadele etmeye hak kazanıyor. Kendi aşamalarında gösterdikleri başarılara göre bölgelerin kazananları 1 ve 2 numaralı sıraya yerleştirilirken onları sıralamadaki 6 takım takip edecek. 2019 sezonu için yapılan bir diğer değişiklik ise yazın gerçekleştirilen All-Star etkinliğinin 2. ve 3. aşamaların arasına taşınması.


Son olarak sezon öncesi için de değişikliğe gidiliyor. Açılış sezonunda olduğu gibi, bölgelerin şampiyonları ve sıralamada onları takip eden 4 takım, hangi ligde olduklarına bakılmaksızın mücadeleye katılmaya hak kazanacak. Ayrıca 2 takım daha play-off’lara, 4. aşamadan sonra gerçekleştirilecek olan “play-in” turnuvasında gösterecekleri performansa bağlı olarak katılma şansını elde edebilecek.
https://www.youtube.com/watch?v=M0JKuB9dUA0

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir