Bestoloch: Bence Iroh, Phase 1 sonrası takım değiştirmeliydi çünkü takımında iyi oynayan tek kişi o.

Please log in or register to like posts.
Haberler

Natus Vincere PUBG oyuncusu Bestoloch ile PEL Phase 2 ikincilikleri, gelecek hedefleri ve Türk PUBG takımları hakkında bir röportaj yaptık.

Röportaj: Emre Baran Çolak

Navi, Phase 1’ı 14. bitirmesi üzerine kadrosuna 3 farklı takımdan yeni oyuncu ekledi ve Phase 2’yu 2. bitirdiniz. 4 yeni oyuncu olarak birbirinize alışma süreciniz nasıl gelişti?
PEL Kick-Off Cup’tan önce NAVI’ye girdiğimizde kadromuzun PEL’deki en iyi kadrolardan biri olduğunu biliyorduk çünkü takımımızda iyi nişan alan 4 oyuncu ve 3 kaptan vardı.  Öte yandan Phase 2 ve diğer turnuvalara hazırlanmak biraz sıkıntılıydı ve Kick-Off bizim için güzel bir antrenman oldu.

Phase 2’yu uzun süre lider götürdünüz ancak herkes 1. olmanızı beklerken turnuvayı 2. bitirdiniz. Bunu neye bağlıyorsun?
Bence liderliği kaybetmemizin ana sebebi 8 zorlu hafta sonunda yorulmamız ve diğer takımların oyun stillerini değiştirmesiydi. Değişen rotasyonlar da buna bir örnek.

Sence Erangel’in yenilenmesi dengeleri değiştirecek mi?

Metayı değiştirir mi bilmiyorum ama eklenen yerler yüzünden yeni rotasyonlar görebiliriz.

PUBG, Sanhok’u espor harita havuzuna eklediğini açıkladı, bu durumu nasıl değerlendiriyorsun?

Görüşüm diğer bütün PEL oyuncuları ile aynı, hiçbir oyuncunun fikrini almadılar ve Sanhok’u harita havuzuna eklediler. Bu karar beni ve diğer bütün oyuncuları hayal kırıklığına uğrattı ve kimse bundan memnun değil.  Bu hamleyle, PUBG esporunu öldürdüler.

PEL’de mücadele edecek Digital Athletics ve Beşiktaş hakkında düşüncelerin neler?  Özellikle en iyi Türk oyuncu olduğu söylenen Iroh hakkında düşüncelerini merak ediyoruz.
Bütün Türk taraftarlardan özür dilerim ama bence Iroh, Phase 1’dan sonra takım değiştirmeliydi çünkü takımındaki tek iyi oynayan oyuncu o. Bu sadece benim görüşüm. Beşiktaş 1 oyuncusunu değiştirdi ve şu an cidden güçlü görünüyorlar, nasıl ilerleyeceklerini göreceğiz. Ama bilmeliler ki PEL, Contenders’ı geçmekten ibaret değil.

Sence PEL’deki en iyi IGL kim?

Bu soruyu cevaplayamam çünkü ilk 4 sıradaki takımların hepsi kararların alınmasına yardımcı olan iyi IGL ve oyunculara sahip.

Maçlar sırasında iletişiminiz nasıl oluyor? PUBG çok fazla konuşma ve info gerektiren bir oyun, düzeni nasıl oturtuyorsunuz?

Navi’ye girdiğimizde çok sakin ve kesin bir iletişim sistemi kurduk,  neredeyse hiç sesimizi yükseltmiyoruz ve sadece oyuna yardımcı info’lar veriyoruz. CIS için üzülüyorum çünkü bütün CIS takımları bağırarak info veriyor, bu bazen kafa karıştırıyor.

PEL Phase 3 için hedefiniz ne?
En düşük hedefimiz PGI 2019’a gitmek ama Phase 2’da başladığımız işi bitirip 1. olmak da istiyoruz.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir