Fuzzface: PEL’deki en iyi IGL benim.

Please log in or register to like posts.
Haberler

FaZe Clan PUBG oyuncusu Fuzzface ile şampiyonlukları, hedefleri ve Digital Athletics hakkında röportaj gerçekleştirdik.

Röportaj: Emre Baran Çolak


PEL Phase 1’ı FaZe olarak 7. sırada bitirmenize rağmen aynı kadro ile Phase 2 ve GLL’i kazandınız, bu süreçte takımda ne değişti?

Bir takımda kadro haricinde çok şey değişebilir. Yaptığımız en büyük iki değişiklikten biri oyuncu olarak sergilediğimiz tutumdu, böylece takımca tilt olmadan (olumsuz düşünmeden) daha iyi çalıştık. Diğeri ise benim IGL rolünde çok daha kararlı olmaya başlamamdı.

Sence Erangel’in yenilenmesi dengeleri değiştirecek mi?

Bence metayı çok fazla değiştirmez ama tabii ki oyun çok farklı oynanabilir çünkü harita farklı gözüküyor. Bence PUBG metasıyla ilgili yorumlar içeren konuşmaların çoğu oldukça sığ, oyun bundan çok daha derin. Örnek olarak, belirli bir oyun tarzına sahip birçok takım var ama o takımlar o tarzda oynamayı seçti diye buna “meta” demezdim. PUBG ile ilgili meta diyebileceğimiz tek şey şu andaki AR/DMR
gibi silah kombinasyonlarının yarattığı metalar bence.

PUBG, Sanhok’u espor harita havuzuna eklediğini açıkladı, bu durumu nasıl değerlendiriyorsun?
Bence harita olarak hazır değil ve bunun espor arenasına dahil edildiği zamanlama oldukça hatalı ancak bu kararlar bizim elimizde olmadığından haritayı elimizden geldiğince iyi oynamaya çalışacağız.

PEL’de mücadele edecek Digital Athletics  hakkında düşüncelerin neler? Özellikle en iyi Türk oyuncu olduğu söylenen Iroh hakkında düşüncelerini merak ediyoruz.

DA hakkında fazla görüşüm yok ama tamamen Türk oyunculardan oluşan bir kadroyla mücadele edip ülkelerini temsil etmeleri çok güzel. Bence Iroh çok yetenekli bir oyuncu ve TSM’de harika işler yapacak. Bu transfer DA için adaptasyonu zorlaştırabilir, bence Iroh’un o takımdaki yeri çok önemliydi.

Sence PEL’deki en iyi IGL kim?

Bence şu an en iyi IGL benim. Bunun en büyük sebeplerinden biri benim birçok farklı oyun tarzında oynama konusunda kendimi rahat hissetmem. Biz circle’ın düştüğü farklı alanlarda ona göre strateji geliştirip çok yönlü oynarken, diğer birçok takım belli bir oyun tarzına sadık kalıyor.

Maçlar sırasında iletişiminiz nasıl oluyor? PUBG çok fazla konuşma ve info gerektiren bir oyun, düzeni nasıl oturtuyorsunuz?
PUBG’de etkili bir şekilde iletişim kurmanın yolu neyin ne zaman önemli olduğunu anlamaktan geçiyor. Bu zamanla ve tecrübeyle olan bir şey, bunun öğrenmenin bir kısayolu yok.
Phase 3 için nihai amacınız ne?
Tabii ki tekrar şampiyon olmak için oynuyoruz ama asıl amacımız PUBG Global Championship’e yükselmek.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir