Hueth: PCS2 bize oyun olarak çok fazla şey kattı.

Please log in or register to like posts.
Haberler

Etiget Esports oyuncusu Hueth ile konuştuk.

1- Avrupa arenasına ilk defa son turnuvada Etiget ile çıktın. Neler yaşadın, neler deneyimledin?

Hueth: Daha öncesinde de Etiget ile elemelere girmiştim ve başarısız olmuştuk. Devamında takım kaptanı Onur beni tekrardan takıma çağırdı. Öncelikle bana bu şansı tekrardan verdiği için ona teşekkür ediyorum. Takım olarak 1.5-2 ay kadar çalışabildik. Takıma Thenderlost ile hızlı adapte olduğumuzu düşünüyorum. Sonucunda elemeleri 2. olarak tamamladık. Takımda kaptanımız dışında herkesin ilk Avrupa tecrübesiydi diyebilirim. Turnuva deneyimi bambaşka bir şey. PCS2 bize oyun olarak çok fazla şey kattı. Yaptığımız küçük hataların ne kadar büyük sonuçlara yol açacağını öğrendik. Kısacası bizim için önemli ve çok büyük tecrübeydi.

2- PCS2’nun ilk haftasını iyi bir sıralama ile bitirmenize rağmen performansınızı koruyamayıp turnuvayı 15. sırada bitirdiniz. Sizin için neler kötü gitti?

Hueth: İlk hafta bizim için çok iyi geçti. O arenada özgüven çok önemli ve biz o özgüveni almıştık rahat oynuyorduk. 2. haftaya da motive bir şekilde başlamıştık fakat yapılan ufak hatalar ve çok fazla özgüvenli oynamanın sonucunda başarısız olduk. 15. olmamızın büyük nedenlerinden birisi de tecrübemizin olmaması, haritanın edge dediğimiz kenar bölgelerinden oyun kuramıyorduk. Bunun bize negatif getirisi çok oldu diyebilirim. Kendi adıma konuşursam benim hedefim takımla beraber MEA bölgesi elemelerinden çıkıp PCS2 Grup Aşamalarına kalmaktı. Çünkü yeni bir takımdık, bir anda patlama yaptık ve finallerde oynamaya hak kazandık. Finalde oynama duygusunu tekrardan yaşamak istiyorum.

3- Takımdan ayrılan CodeMarco’nun yerini eski oyuncunuz Quetpa ile doldurdunuz, yeni oyuncu yerine eski oyuncunuzu transfer etmeniz adaptasyon sürecini kolaylaştırmak için mi?

Hueth: Öncelikle CodeMarco’ya yeni takımında başarılar diliyorum. Onun yerini Quetpa ile doldurduk çünkü daha önceden takımdaki herkes onunla takım olarak bir turnuvada oynamıştı. Alabileceğimiz isimler de kısıtlıydı, kimi alabiliriz sorusu sorulduğunda hepimizin aklına gelen ilk isim Quetpa’ydı. Hem tecrübe olarak hem de beyin olarak takıma katkısı çok büyük.

4- Covid-19 yüzünden tüm maçlar online oynanıyor, bu sizi nasıl etkiliyor? Sizce offline arenada mücadele etseniz farklı sonuçlar görür müydük?

Hueth: MEA bölgesi elemesinden çıktığınız anda offline turnuvaya gitmeye hak kazanıyorsunuz. Tüm maçların online olması bizi tabiki etkiliyor. Biliyorsunuz ki donanım olarak, ping değerleri olarak Avrupalı oyuncular bizlerden 1-0 önde bunun etkisini hissettik. Eğer maçlar herkesin eşit olduğu bir ortamda oynansaydı sonuçlar farklı olabilirdi.

5- Yabancı takımlar ve Türk takımları hakkında sence nasıl farklar var? Neleri daha doğru, neleri daha yanlış yapıyoruz?

Hueth: Oynadığımız turnuvada birçok takım o tarz lobilerde defalarca kez oynamış takımlar. Bazı takımları izleyip analiz ettiğimizde bu oyuncular oyunu bitirmiş diyebiliyoruz. Oysa biz daha neyin doğru neyin yanlış olduğunu yeni öğreniyoruz. Aynı yorumu diğer Türk takımları için de söyleyebilirim. Ama gün geçtikçe yükselen bir grafiğimiz olduğunu düşünüyorum.

6- Türk takımlarını ve oyuncularını değerlendirmen gerekirse, en çok gözüne çarpan ya da en çok rakip olarak gördüğün kimler var?

Hueth: Eskiden Avrupa sahnesinde maksimum 2 Türk takımı görüyorduk fakat son dönemde Türk takımları insanların hafızasına isimlerini kazıyor. Göze çarpan oyuncuları da unutmamak lazım. Oyuncu oyuncu veya takım takım kıyaslama yapmak istemiyorum son zamanlarda başarılı Türk takımlarında değişiklikler oldu. Umarım PCS3 Avrupa Finalinde 4 takımı da ülkemizi temsil ederken görürüz.

7- Oyunun genel durumu hakkında ne düşünüyorsun? Sence değişmesi gereken şeyler var mı yoksa şu anki haliyle espor açısından iyi mi?

Hueth: Espor açısından diğer oyunlara kıyasla major turnuvalar sayı olarak yeterli değil ve turnuvaların ödül havuzları düşük. Onun dışında oyun içi değişikliklerden memnunum zaten profesyonel oyuncu iseniz oyunun getirdiği değişikliklere, metaya ayak uydurmak zorundasınız.

8- Bireysel olarak performansından memnun musun? Değilsen hangi yönlerde kendini geliştirmek için daha çok çalışıyorsun?

Hueth: İlk kez böylesine büyük bir turnuvada oynadım ve performans olarak oynadığım, takım oyunu yaptığım en iyi turnuvalardan birisiydi. Takımımız antrenman konusunda çok disiplinli olduğundan performans olarak çok düşüş yaşamıyorum. Performansımdan memnunum gün geçtikçe daha iyi olacak.

İfade İle Yorumla

9
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir