Iroh: PCS3’ye çok daha iyi bir takım kimyası ve daha temiz bir kafa ile gireceğiz, bu yüzden yeniden bir şampiyonluk getirebiliriz.

Please log in or register to like posts.
Haberler

TSM forması giyen temsilcimiz Iroh ile konuştuk.

1- PCS1’da şampiyon olmanıza rağmen PCS2’da benzer bir performans sergileyemediniz. Diğer takımlar mı daha çok gelişti yoksa siz mi asıl performansınızı gösteremediniz?

Iroh: PUBG turnuvalarında takımların başarısına circle’ın nereye düştüğü çok etki ettiği için circle peşinde koşmak zorunda kalıyorsanız puan toplamak bir hayli zor oluyor. Bizim bu turnuvada üçüncü olmamızın en büyük nedeninin bu olduğunu düşünüyoruz. Takım oyunumuzun birinci olduğumuz turnuvadan daha iyi olduğunu gördük, o yüzden ilk 3’te bitirmek bizim için tatmin ediciydi.

2-  Covid-19 yüzünden tüm maçlar online oynanıyor, bu sizi nasıl etkiliyor, offline oyundan farkı nasıl?

Iroh: Online turnuvalar, oyuncuların PC sistemlerinin ve pinglerinin eşit olmaması ve client problemleri sebebiyle zorlayıcı oluyor. “Online meta” kafasında oynayan ve açık elemelerden gelen daha az tecrübeli bazı takımların aykırı oynayışları da online turnuvaları diğer takımlar için keyifsiz hale getirebiliyor. Tekrar offline oynamak için can atıyoruz.

3- Artık çoğu turnuva online olduğu için arka arkaya çok fazla turnuva oluyor, bu sizi nasıl etkiliyor? Arka arkaya birçok turnuva oynamak daha mı iyi yoksa daha mı kötü?

Iroh: Fazla turnuva oynamak ve boşta durmamak hem formda kalmak hem de mesleğimizin devamlılığı için çok önemli ve güzel bir şey fakat turnuva takviminin çok sıkışık olması ve turnuvalar arasında dinlenecek birkaç günümüzün dahi olmaması bizde inanılmaz bir burnout, yani bitmişlik hissi yarattı. Şu anda 10 günlük bir boşluğumuz var ve takımca yeniden hayata dönmüş gibi hissediyoruz. Turnuva organizatörlerinin birlikte çalışarak oyuncular için daha düzgün bir takvim oluşturması kesinlikle çok önemli.

4- Türk takımlarının yabancı arenada yeterli ve iyi performans sergilediğini düşünüyor musun?

Iroh: Türk takımları geçmişe kıyasla çok daha iyi yerlerdeler fakat piyasada hala en üst seviyede diyebileceğimiz bir Türk takımı yok. Bireysel yetenek olarak adından bahsettirmeyi başaran oyuncular görmeye başladık. Sahne böyle devam ederse 2021-2022 sezonunda zirveye oynayan Türk takımları görebileceğimize inanıyorum.

5- PCS2’nun ilk haftasına kötü başlamanıza rağmen her gün daha iyi performans göstererek 3. sırada bitirdiniz. Sizce bunun sebebi geç ısınmanız mı, turnuva daha uzun sürse aynı ivmeyle devam edip şampiyonluk yaşayabileceğinizi düşünüyor muydun?

Iroh: Online turnuvalara gerçekten çok geç ısınıyoruz, PCS2’da her gün 4 maç yerine 6 maç oynansaydı bu turnuvayı da son günleri hep çok iyi oynadığımız için kazanabilirdik ama gösterdiğimiz efordan ve kötü başlangıca rağmen iyi bir yerde bitirmekten memnunuz. ^^

6- Bu yılın başında TSM’den ayrıldın ve WTSG’ye dahil oldun. Nisan ayında ise WTSG kadrosu ile tekrar TSM’e katıldın. Ayrılığın sebebi neydi?

Iroh: PGC2019’dan sonra Gustav ve Didz TSM’den FaZe Clan’e transfer oldu ve bu açığı doldurmamız gerekiyordu. Takım kimyasının bu ayrılıklardan sonra kimi alırsak alalım uyumlu olmayacağını düşündüğümüz için ben de takımdan ayrıldım.

7- Bir ara PUBG’de yapılan ve yapılmayan değişikliklerle ilgili tepkili olduğun bir tweet’in vardı. Sence pro sahnenin yükselmesi için nelerin değişmesi gerek?

Iroh:  Pro sahnenin yükselmesi için son zamanlarda çok doğru kararlar verildi. Bunlardan bazıları turnuvalar için çıkartılan skinlerin güzelleşmesi ve oyun içi turnuvaları ve takımları takip edebileceğiniz, aynı zamanda onlara aldığınız turnuva skinleriyle gelen kuponlar üzerinden oy verebileceğiniz “Esports” sekmesinin gelmiş olması. Oyunun genel olarak gelişmesi için bu işi meslek olarak yapan bizlerin önerilerine daha fazla dikkat etmeleriyle bütün problemleri çözeceklerine inanıyorum. ^^

8- Kasım ayında üçüncü bir PCS turnuvası yapılacağı açıklandı. Koronavirüs yüzünden muhtemelen bu yıl global bir turnuva yapılmayacak. PCS3 ve önümüzdeki turnuvalar ile ilgili ne söyleyebilirsin? TSM şampiyonluğu görebilir miyiz?

Iroh: PCS3’ye çok daha iyi bir takım kimyası ve daha temiz bir kafa ile gireceğiz, bu yüzden yeniden bir şampiyonluk getirebiliriz. Pandemi offline turnuvaların iptal olmasına sebep oldu fakat bazı ligler turnuvaları offline devam ettiriyor ve sezon hala bitmiş değil. Eğer uygun ortam sağlanırsa offline bir major turnuva düzenlenebileceğini düşünüyorum.

9- Son olarak fanlarına ve seni takip edenlere ne söylemek istersin?

Iroh: Bize Pick’em oyu veren herkesten kazanamadığımız için özür diliyorum 😀  Destekleriniz için teşekkürler iyi ki varsınız arkadaşlar <3

İfade İle Yorumla

10
3
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir