OyunHizmetleri ile OHM PUBG takımı oyuncuları arasında iddialaşma

Please log in or register to like posts.
Haberler

OyunHizmetleri PUBG takımı oyuncularından Mehmet “TmhMm” Yıldırım, kişisel hesabından PUBG TAMGame Ligi şampiyonluğu ve playoff’lara katılım dolayısıyla kazanılan 22.000$ ödülün alınması konusunda yaşadıkları problemlere dair bir tweet atmıştı.


OyunHizmetleri ve TAMGame’i hedef alan tweet’in ardından, OyunHizmetleri takım sahibi Mehmet Şükrü Çeken de oyuncunun iddialara karşılık bir yaptı. Açıklamasında; oyuncularla %50 pay için anlaştığını ancak sonrasında %20 pay istediğini, iddia edildiği gibi uçak biletlerinin oyuncular tarafından değil kulüp tarafından alındığını, oyuncuların başka bir takımla anlaşmaya çalışmasının ardından %50’den fazlasını vermeyeceğini söylediğini ileri sürdü.
Karşılıklı iddialaşmalar sürerken; hem eskiden OyunHizmetleri bünyesinde bulunmuş esporcular, hem de başka takımlarda yer almış esporcular profesyonelleşen espor sahnesinde yaşadıkları problemleri ortaya serdi.


Bu noktada yakın zamanda kurulan E-spor Federasyonu’nun önemi ortaya çıkıyor. Federasyonun, hızla büyüyen bu arenada espor sahnesine adım atan genç oyuncuların ve takımların profesyonelleşme sürecine katkı sağlaması öngörülüyor.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir