Munchables: Eğer LCK taraftarıysanız, tüm yumurtalarınız DAMWON sepetinde olmalı.

Please log in or register to like posts.
Haberler

LPL sunucusu Joseph ”Munchables” Fenny ile Worlds 2020 hakkında bir röportaj gerçekleştirdik.

1) Ön Eleme Aşaması’na baktığımızda minör bölgeler ve ana bölgeler arasındaki farkın kapandığını düşünüyor musun?

Munchables: Söylemesi zor. Minör bölgelerin en iyi takımları ile ana bölgelerin 2.-3. sıraları arasındaki fark kapanıyor diyebilirim ama aynı zamanda ana bölgelerin en iyi takımlarıyla minör bölgeler arasındaki fark da giderek açılıyor. O yüzden bana göre en iyi minör bölge takımlarıyla en iyi ana bölge takımları arasındaki farkın giderek açıldığını düşünüyorum ama 3.-4. sıra takımları artık ön elemeleri domine edemiyor.

2) SuperMassive hakkında neler düşünüyorsun?

Munchables: SUP bu sene gerçekten etkileyici bir performans gösterdi. Turnuvadaki tek iyi Lillia olmasından dolayı KaKAO’nun performansından özellikle etkilendim (buna ana grupların 1. günü de dahil!). Grup aşamasına çıkmalarını umuyordum ama ne yazık ki asıl gücün belirlendiği yer olan 5 maçlık seriler onları bitiren şey oldu.

3) Worlds Finali’ne katılmış olan iki Avrupa takımının performansı normal mevsimde inişli çıkışlıydı, sence bu performansla LPL’i yenebilirler mi?

Munchables: Açıkçası lig aşamasının o kadar da önemli olduğunu düşünmüyorum. Evet Avrupa’nın turnuvaya gelirken zayıf gözükmesi EU için bir problem. Ancak turnuvaya baktığın zaman EU vs LPL gibi değil de G2 vs LPL gibi hissettiriyor. G2 gerektiğinde gerçekten işleri tersine çevirebilen bir takım, bu yüzden normal mevsimdense onların gruplardaki alacağı ilk sonuçlar ve 5 maçlık serilerde gösterecekleri performans daha endişelendirici. FNC benim için büyük bir soru işareti, eğer Nemesis’in şampiyon havuzu genişlediyse iyi bir rakip olacaklarını düşünüyorum ama bu konuda gelişme sağlamadılarsa seçim yasaklama ekranını geçemeyecekler.

4) Gruplar hakkında neler düşünüyorsun? Asya takımları haricindeki takımların şansı var mı?

Munchables: G2 ve FNATIC’in gruplardan çıkacağına eminim ama kalanları için bir şey söylemek zor. Turnuvadan önce sorsanız TSM’in FNC veya Gen.G’yi yenerek gruplardan çıkma ihtimalini görüyordum ama ilk gün maçlarından sonra bu durumun beklediğim gibi olmadığını gördüm. Belki de TL, NA’in tek umudu ama G2 ve SN gibi ana bölgelerin takımlarını yenmek onlar için büyük bir başarı olur.

5) İki senedir kaybettikten sonra LCK gerçekten iyi gözüküyor. Sence LCK, LPL’i yenip şanlı günlerine geri dönebilir mi?

Munchables: LCK’in tamamı hakkında bir şey söylemek zor ama DWG kesinlikle kazanabilir. TES ve DWG’yi turnuvadaki favoriler olarak görüyorum. JDG onların hemen arkasından geliyor ve bu üçlüden sonraki takımlarla arada büyük bir fark var. DRX ya da Gen.G’nin, JDG ya da TES’i koridor aşamasında veya makro oyunda yenebileceğini düşünmüyorum. Eğer LCK taraftarıysanız, tüm yumurtalarınız DAMWON sepetinde olmalı. 

6) LGD’nin inişli çıkışlı performansından sonra grup aşamasında başarılı olabileceklerini düşünüyor musun? 

Munchables: LGD’ye olan umudumu kaybettim. Gerçekten üzücü bir ön eleme performansı sergilediler. Tek maçlık grup aşamalarının onların oyun tarzına uymadığını düşünüyorum. Bence takımda gerçekten iyi oyuncuları var ama grup olarak bakıldığında koordineli ve istikrarlı değiller ve sonuç olarak ne yapacaklarını tahmin etmek imkansıza yakın. Belki de kariyerlerinin en iyi haftasını geçirecekler. Olabilecek en kolay gruptalar ama bu grupta bir mucize gerçekleştirebileceklerine pek inanmıyorum.

7) Ön eleme aşamasında dikkatini çeken bir oyuncu oldu mu? Eğer çektiyse o oyuncunun LEC ya da LCS’e gidebileceğini düşünüyor musun?

Munchables: Daha önce bahsettiğim gibi KaKAO ya da Unicorns of Love’dan Gadget ve Nomanz. R7’den Josedeodo ve INTZ’den Tay dikkatimi çeken oyuncular oldu. Ayrıca Armut da bir şansı hak ediyor. Çok iyi oynuyor ve aynı zamanda dikkat çekici bir kişiliği olduğu aşikâr, sahnede yaptığı eğlenceli hareketleri izlemekten büyük keyif aldım. 

8) Son kısım sana ait. Söylemek istediğin her şeyi burada dile getirebilirsin.

Munchables: Bence bu Worlds, LCK ve LPL arasında 5 maçlık bir finalle sonuçlanacak ve şu ana kadar izlediğimiz en çekişmeli Worlds’lerden biri olacak. TES ve DWG sadece bu senenin en iyi takımı olarak değil aynı zamanda “gelmiş geçmiş en iyi takım” unvanı için gerekli potansiyeli gösterdi. Şampiyonluğa ulaşmak için turnuva boyunca seviye atlamaları gerekecek. Bu Worlds, şu ana kadar gerçekleşmiş olanlar arasında en fazla üst seviye takımı barındıran Worlds olabilir.

 

Bonus: Ayrıca benim bu konulardaki düşüncelerimi daha fazla görmek isterseniz beni Twitter, Twitch ve YouTube’dan takip edebilirsiniz. Worlds boyunca içerik üretmeye devam edeceğim, Twitter.com/HeyMunchables adresinden bana ulaşabilirsiniz! Herkese teşekkürler, Worlds’te harika zaman geçirin!

İfade İle Yorumla

3
1
0
1
0
30
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir