Nomanz: IW, takım savaşı yapmayı çok seven bir takım.

Please log in or register to like posts.
Haberler

Röportaj/Çeviri:  Hasan Ege Karıksız

Düzenleme: Sıla Öz

 

Buraya gelip röportajı kabul ettiğin için çok teşekkürler. Şu ana kadar turnuvadaki performansınız hakkında ne düşünüyorsun? Özellikle az önce RNG maçından çıktınız.

Öncelikle beni bu röportaja çağırdığınız için teşekkür ederim. Aslında maçla ilgili fazla bir düşüncem yok, yeni çıktık, bir mağlubiyet aldık. PGG’ye karşı seçim ekranını kazanmıştık, onu kazanınca da galibiyet rahat gelmişti. Bu maç biraz daha karışıktı. Rahat hissettiğimiz şampiyonları almakta zorlandık. Bir yandan da ikinci kısımda bir yasaklamayı kaçırdık. O da elimizi zorlaştırdı açıkçası. Onun dışında söylenebilecek pek şey yok.

RNG karşılaşmasında neyin yanlış gittiğini söylemiş oldun ama maçtan önce acaba RNG’yi şaşırtmayı planlıyor muydunuz; yoksa bu tarz sürprizleri veya sürpriz galibiyetleri turnuva ilerledikçe mi göreceğiz?

Evet, yani hâlâ cebimizde sakladığımız bazı seçimler var ama aslında bu maçı unutmak, arkamızda bırakmak istiyoruz. Sonuç olarak zor bir mağlubiyetle ayrıldık bu maçtan.

Bugün rakibin Cryin’di, onun performansı hakkında ne düşünüyorsun? Üst koridora geçen Xiaohu’nun yerini doldurması gerekiyor, bunu başarabilecek mi?

Bugün Cryin gayet iyi, temiz bir maç oynadı. Ryze ile bir sürü orman kampı aldı, oynaması gerektiği gibi oynadı. Pek bir hata yaptığını görmedim, belki biraz daha baskı kurabilirdi ama onun dışında yapması gerekenleri yaptı, Xiahou da zaten Xiahou, bildiğiniz gibi.

SuperMassive’e karşı seçtiğin kör Kassadin’i hatırlıyor musun? O günden beri Türk topluluğunun korkulu rüyası oldun, bu turnuvada ise IW var, onlarla ileride karşılaşma ihtimalin hakkında veya eğer oynadıysanız antrenman maçlarınız hakkında yorum yapabilir misin?

Kör Kassadin seçtiğimi hatırlıyorum, evet. LCL lig aşaması boyunca IW ile antrenman maçı yapma fırsatı bulduk. Gayet iyi oynuyorlar, çok savaşıyorlar. Bazen, savaşmamaları gereken yerlerde de savaşıyorlar. Takım savaşı yapmayı çok seven bir takım. Savaşları doğru oynuyorlar ama yapmamaları gereken savaşları da yapıyorlar. Onları kötü bir takım savaşına zorlayıp yemleyebiliyorsunuz aslında. Bunu düzeltirlerse performanslarının iyileşeceğini düşünüyorum.

Türk taraftarlara söylemek istediğin bir şeyler var mı?

Bizi destekleyen birileri varsa sizleri seviyoruz, sizlerin desteğini seviyoruz. Bizi desteklemeye devam edin, biz de belki RNG’ye karşı bir galibiyet alırız.

İfade İle Yorumla

4
0
1
0
0
1
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir