Pabu: İrfan Tükek aşığıyım.

Please log in or register to like posts.
Haberler

Röportaj: Simge Nur Erten

Çeviri: Ahmetcan

Düzenleme: Sıla Öz

 

Orman rolüne geçmeye nasıl karar verdin? Orman ve üst koridor arasındaki farklar neler ve rol değişikliği şu ana kadar nasıl gidiyor?

Oyunda daha aktif olmak istedim. Erken oyunda oyunu kontrol edebilmeyi ve kararları verebilmek istiyordum. Şimdiye kadar oynadığım takımlarda zaten bunu yapabiliyordum ve bu yüzden ormana geçmek benim için çok normal bir şey oldu. Orman rolü, diğer koridor rollerine nazaran oyunun gidişatı açısından öngörünüzün daha yüksek olmasını bekleyen bir rol, tabii yine de koridorumdaki rakibimi yetenek farkıyla yenmeyi özlediğim oluyor.

Turnuvayı kazanacağı düşünülen RNG sizin grubunuzda, onlara karşı şansınız hakkında ne düşünüyorsun? Onlara karşı sürpriz bir galibiyet alabilir misiniz?

Sanırım RNG’ye karşı kazanma potansiyelimiz var. Takım olarak çok yetenekli oyunculara sahipler yalnız erken oyunda daha agresif bir oyun sergiler ve bunu sürdürürsek lehimize sonuçlanacak birkaç küçük çatışma ile oyunu kazanabiliriz. Onlara karşı “oynanabilir” bir seçim ekranı geçirmek, bizim için en önemli şey. Çok esnek tekli koridor oyuncularına sahipler ve bu da onlara karşı oynamayı çok zorlaştırıyor.

UOL geçen sene Dünya Şampiyonasında harika bir iş yaptı ama bu sene nişancıları değişti. Sence bu değişiklik onların performansını uluslararası sahnede etkileyecek mi?

UOL’i yenme ihtimalimizin çok yüksek olduğunu düşünüyorum. Metaya garip şekilde yaklaştıkları oluyor ve üzerinden avantaj sağlayabileceğimiz bazı alışkanlıkları var, kesinlikle bunlara yoğunlaşarak kazanabiliriz. Sağlam bir takım oldukları doğru ama gücümüzün yetebileceği bir noktadalar. Gadget çok yönlü bir oyuncuydu ve onun yokluğunda seçim ekranları çok daha tahmin edilebilir bir seviyede. 

Diğer gruplar hakkındaki genel düşüncelerin neler? Hangi takımlar gruplarından çıkabilir? 

DWG ve C9’ın C grubundan çıkacağını düşünüyorum. B grubu içinse tahminim MAD ve PSG’den yana. Saydığım takımların koridorları oldukça güçlü ve onları yenmek isteyen takımların önce erken oyunda bireysel yetenek farkından doğacak kapışmalardan sağ çıkmaları gerekecek.

Twitter’da Armut ve Robo arasında geçen bir yarış var, sen hangisini destekliyorsun? 

İrfan Tükek aşığıyım. #ARMUTFIGHTING

Bu kısım sana ait burada istediğin her şeyi söyleyebilirsin.

Öncelikle bizi desteklediğiniz için teşekkür ederim ve size güzel karşılaşmalar izleteceğimizi umuyorum. Ne kadar başarılı olabileceğimizi şimdiden söyleyemiyorum fakat en azından sizin için eğlenceli geçmesini bekliyorum. 

 

İfade İle Yorumla

15
5
2
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir