SaNTaS: Grup B’de MAD Lions’ın birinci olacağını ve PSG ve IW’nin ikincilik için savaşacağını söyleyebilirim.

Please log in or register to like posts.
Haberler

  Röportaj: Simge Nur Erten

Çeviri: Ahmetcan

Düzenleme: Sıla Öz

 

LCL, bu yıl geçen yıllara oranla daha rekabetçi. Sence bunun nedeni ligin kalitesinin artması mı yoksa takımınızın kadro değişikliği mi?

Bana göre ikisi de. Bazı takım ve oyuncular, bu mevsimde çok daha iyiye gitti, bu süreçte takım olarak biz de İngilizce üzerinden iletişim becerilerimizi geliştirme fırsatı edindik, bu da takımımızın gücüne oldukça fazla etki etti.

Grubunuz hakkında ne düşünüyorsun, sence grubunuzdan çıkmayı başarabilecek misiniz?

Grubumuz belli olduğunda bizim için rahat bir grup olduğunu düşünmüyorduk fakat sonra Vietnam’ın turnuvaya katılamayacağının açıklanmasıyla işler bizim için çok güzel bir hâle geldi. Güncel durumda Okyanusya ekibine karşı kazanmak gruplara kalmamız için yeterli ve bence bu da pek zor olmayacak.

Turnuvayı kazanacağı düşünülen RNG sizin grubunuzda, sence RNG’ye karşı sürpriz galibiyetler alabilir misiniz ve sence RNG herkesin söylediği kadar güçlü bir takım mı?

Evet, RNG takım olarak gerçekten çok güçlü gözüküyor ama onlardan 4 maç içerisinde 1 maç çalma olasılığımız olduğunu ya da en azından onlara karşı oynayarak iyi deneyim elde edeceğimizi düşünüyorum. 

Diğer gruplar hakkında ne düşünüyorsun, sence hangileri gruplarından çıkmayı başarabilir?

Bence diğer gruplar izlemesi çok eğlenceli. Grupların 1 favorisi var ve kalan 3 takım da 2. sırayı alıp gruplara kalma şansına sahip. Grup B’de MAD Lions’ın birinci olacağını ve PSG ve IW’nin ikincilik için savaşacağını söyleyebilirim. Grup C’de ise DWG KIA birinciliği alır, Cloud9 da ikinci olur.

Senin ve takımının bu turnuva için hedefleri neler?

Bu turnuva için hedefim dünyanın dört bir yanından gelen güçlü rakiplere karşı en iyi şekilde performans göstermek ve en azından grup aşamasına ulaşmak. Takım içinse hedef turnuvayı kazanmak herhalde 😀

Geçen sene Dünya Şampiyonasında gruplara kalmayı başardınız ama grup aşamasında galibiyet alamadınız, sence bu sene bu değişecek mi? 

Yani, bu sefer grupta 6 takım olacak, bu da galibiyet almak için daha fazla fırsat demek 😀

İfade İle Yorumla

8
2
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir